Cei care așteaptă și primesc o viză pentru cursul de limbă Germania 2020

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    GurkanTopal
    Participant

    Bună ziua dragii mei bătrâni, dragii mei prieteni.
    Mi-am făcut cererea la Izmir pe 27.02.2020. Cererea mea a fost bună. A existat o aplicație în dispoziția conversației. Cu toate acestea, din cauza pandemiei, nu există sunet din aplicația mea timp de 6 luni. Am fost sunat de consulat o singură dată și suma contului blocat a crescut de la 1 € la 853 € și mi s-a cerut să actualizez suma din contul meu și să trimit documentul. Deși această situație este enervantă, cel puțin am comentat că a fost în faza de investigație. De asemenea, am sperat că nu vor să-mi actualizez contul blocat dacă refuză, dar totuși nu există niciun răspuns pozitiv sau negativ. Oricine așteaptă sau va aplica pentru o viză de curs de limbă ca mine?

    Nesibe de
    Participant

    Bună ziua dragii mei bătrâni, dragii mei prieteni.
    Mi-am făcut cererea la Izmir pe 27.02.2020. Cererea mea a fost bună. A existat o aplicație în dispoziția conversației. Cu toate acestea, din cauza pandemiei, nu există sunet din aplicația mea timp de 6 luni. Am fost sunat de consulat o singură dată și suma contului blocat a crescut de la 1 € la 853 € și mi s-a cerut să actualizez suma din contul meu și să trimit documentul. Deși această situație este enervantă, cel puțin am comentat că a fost în faza de investigație. De asemenea, am sperat că nu vor să-mi actualizez contul blocat dacă refuză, dar totuși nu există niciun răspuns pozitiv sau negativ. Oricine așteaptă sau va aplica pentru o viză de curs de limbă ca mine?

    Procesul dvs. a durat foarte mult. Este în interesul dumneavoastră să contactați poliția străină de la destinație. Ați actualizat documentul contului blocat, trebuie să-l trimiteți și trebuie să adăugați încă o lună. Cel mai bun lucru este ca ei să se grăbească în proces și să ofere scuza necesară, nici știința pe care am angajat-o, voi pierde casa din cauza procesului lung etc. Prezentând o situație de genul, puteți accelera puțin poliția străină la destinație. Umilul meu sfat 😇

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.