Reședință de 3 ani în loc de anulare de 1 an

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Ohne idealien
    Participant

    Ți-am mai spus. După ce am locuit cu soția mea în Germania timp de 6 ani, am plecat de acasă. Am prelungit sedinta cu sotia mea cu 12 zile inainte de a pleca din casa, desi aveau tot ce si-au dorit de la mine, tot mi-au dat 3 ani de rezidenta. Am plecat de acasă, soția mea a scris o scrisoare către biroul pentru străini, a scris că m-am căsătorit pentru Germania... Oricum, nu îmi dădeau cartea de ședere, făceau cercetări. Am fost la avocat cu 10 zile înainte de termenul pentru fiktionsbescheinugun care mi-a fost dat, avocatul a spus că se va ocupa cu 1.500 de euro. Am început să aștept cu curaj până în ultima zi. În ultimele 2 zile mi-au dat un termen limită și mi-au cerut din nou o fotografie. Am înțeles imediat că ședința de 3 ani este anulată și acum vor da o nouă ședință independentă de soț. A fost așa. Am primit o sesiune independentă de 1 an.
    Întrebarea mea este, se va prelungi cu încă 1 an la sfârșitul acestui an? Când îl voi primi pe termen nelimitat? Sau pot obține cetățenia germană?

    M-ai salvat 1 an frate, sper intr-o zi sa fiu liber ca tine. Nu există zi în care să nu fiu amenințat sau insultat.

    Nesibe de
    Participant

    Cred că ai dat peste un ofițer enervant, de aceea. Altfel, ca urmare a acțiunilor lor ridicole, vă iau ceva ce meritați și îl înlocuiesc cu altceva. Ciudat…

Se afișează 2 răspunsuri - de la 1 la 2 (2 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.