EXAMEN de reunificare familială A1 ?????

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    hcrsvml
    Participant

    PRIETENI CARE FAC EXAMEN NOU ÎNTREPRE DUMNEAVOASTRĂ DACĂ ȘTIȚI CE ESTE ÎN LITERE ȘI CARTE. TSKRLR.

    fuk_xnumx
    Participant

    omule, găsește litere vechi în litere, este pe site, lucrează pentru ei, toate ies la fel

    paradisul meu
    Participant

    omule, găsește litere vechi în litere, este pe site, lucrează pentru ei, toate ies la fel

    Le verific pe cele de pe acest site sau pe cele de pe site-ul goethenin?

    fuk_xnumx
    Participant

    Nu contează că este suficient să revizuiți toate eșantioanele de scrisori care sunt la fel cu cele din iaz, este suficient să le revedeți de cel puțin 2 sau 3 ori.

    paradisul meu
    Participant

    Nu contează că este suficient să revizuiți toate eșantioanele de scrisori care sunt la fel cu cele din iaz, este suficient să le revedeți de cel puțin 2 sau 3 ori.

    Te înșeli, ai 25 de puncte în fiecare secțiune

    fuk_xnumx
    Participant

    Nu mă înșel scrisoarea 10 puncte nu este partea în care este scrisoarea, nu este un schreiben, nu există o singură literă în ea, există alte subiecte pe care trebuie să le scrieți, nu am spus secțiunea și am scris bine pentru că am scris 10 puncte.

    Te înșeli, ai 25 de puncte în fiecare secțiune

    netalman de
    Participant

    Bună ziua,

    Ne pare rău, ai o greșeală. Secțiunea Schreiben (Scriere) este formată din 25 de puncte și scrisori și completare formular.
    Mektup Mektup toplam 17 Puan . Onların verdiği direktiflere göre yazılıyor. Başlık ve vedalaşma 1 er puan, ortadaki direktifler kaç taneyse 15 e bölünüyor. Formda  8 Puan, bir text(metin) veriliyor. O bilgilere göre 5 şey soruluyor. her biri 1,66 Puan.

    fuk_xnumx
    Participant

    Am vrut să spun punctele de bază, fiecare secțiune este de 15 puncte în punctele de bază, 10 puncte în punctul de bază din litera pe care o spun, desigur, se înmulțește cu 1,66 și apoi se rostogolesc și o fac dreaptă.

    netalman de
    Participant

    Îmi pare rău, trebuie să o rescriu, dar așa-numitul scor de bază este altceva. Cu toate acestea, acest examen nu are 15 puncte de bază, dimpotrivă, există 15 întrebări în secțiunea Lectură și ascultare și fiecare valorează 1,66 puncte. adică un total de 25 de puncte.

    În partea de scris, Scrisoarea este de 17 puncte, formularul este format din 5 întrebări, deci este de 5 x 1,66: 8 puncte.

    Vorbind, valoarea întrebărilor și răspunsurilor este foarte diferită una de cealaltă. De fapt, adnotarea verbală este prea lungă și detaliată pe care nu o pot explica acum. Pe scurt: propozițiile pentru întrebări și cereri sunt aproape de două ori mai mari decât propozițiile de răspuns și, în timp ce notează, profesorii au 3 sisteme de notare în consecință. Este un răspuns lung sau scurt la gradul de înțelegere a răspunsului elevului, la formularea de propoziții etc. note după anumite criterii, cum ar fi. Deci, există nota completă, jumătate de notă și zero. Dar când spui nota completă, jumătate de clasă, obține nota completă sau jumătate din valoarea acelei propoziții. De exemplu, nu putea pune întrebarea cu 3 puncte exact, de parcă ar putea lua jumătate din ea.

    paradisul meu
    Participant

    Îmi pare rău, trebuie să o rescriu, dar așa-numitul scor de bază este altceva. Cu toate acestea, acest examen nu are 15 puncte de bază, dimpotrivă, există 15 întrebări în secțiunea Lectură și ascultare și fiecare valorează 1,66 puncte. adică un total de 25 de puncte.

    În partea de scris, Scrisoarea este de 17 puncte, formularul este format din 5 întrebări, deci este de 5 x 1,66: 8 puncte.

    Vorbind, valoarea întrebărilor și răspunsurilor este foarte diferită una de cealaltă. De fapt, adnotarea verbală este prea lungă și detaliată pe care nu o pot explica acum. Pe scurt: propozițiile pentru întrebări și cereri sunt aproape de două ori mai mari decât propozițiile de răspuns și, în timp ce notează, profesorii au 3 sisteme de notare în consecință. Este un răspuns lung sau scurt la gradul de înțelegere a răspunsului elevului, la formularea de propoziții etc. note după anumite criterii, cum ar fi. Deci, există nota completă, jumătate de notă și zero. Dar când spui nota completă, jumătate de clasă, obține nota completă sau jumătate din valoarea acelei propoziții. De exemplu, nu putea pune întrebarea cu 3 puncte exact, de parcă ar putea lua jumătate din ea.

    Ei bine, dacă există o eroare în scrisoarea din scrisoare, adică ar fi o situație ca puncte de rupere din aceasta sau pur și simplu nu se înțelege bakiolar?

    netalman de
    Participant

    Bună ziua,

    anladığınızı nasıl anlayacaklar, eğer doğru cevapları yazmazsanız ???:)

    Trebuie să răspundeți conform instrucțiunilor date în scrisoare. Să presupunem că ați făcut o greșeală, nota dvs. scade în consecință.

    Bunu neden söylüyorum? Bazen mektupta verilen görevde diyor ki Party veriyorsunuz arkadaşlarınızı çağırın, ama bazı kişiler bunu “arkadaşınız Party  yapıyor” anlıyor ve kusursuz bir mektup yazıyor, ne grammatik hatası var ne kelime ama aldığı not -0-. Çünkü mektupta verilen direktifleri yerine getirmemiş. Ama gerçekte verilen mektubu anlayıpta kelimeyi yanlış yazmış yada benzeri  ufak tefek hatalar var, o zaman o oranda notunu kırarlar, hepsini silmiyorlar.

    paradisul meu
    Participant

    Bună ziua,

    anladığınızı nasıl anlayacaklar, eğer doğru cevapları yazmazsanız ???:)

    Trebuie să răspundeți conform instrucțiunilor date în scrisoare. Să presupunem că ați făcut o greșeală, nota dvs. scade în consecință.

    Bunu neden söylüyorum? Bazen mektupta verilen görevde diyor ki Party veriyorsunuz arkadaşlarınızı çağırın, ama bazı kişiler bunu “arkadaşınız Party  yapıyor” anlıyor ve kusursuz bir mektup yazıyor, ne grammatik hatası var ne kelime ama aldığı not -0-. Çünkü mektupta verilen direktifleri yerine getirmemiş. Ama gerçekte verilen mektubu anlayıpta kelimeyi yanlış yazmış yada benzeri  ufak tefek hatalar var, o zaman o oranda notunu kırarlar, hepsini silmiyorlar.

    Nu am cerut în acest sens, de exemplu să scriu la libe în loc de libe, să scriu halo în loc de hallo, am cerut să renunț la o notă atunci când sunt uitate două litere.

    netalman de
    Participant

    da, din păcate o fac.

    berke0808
    Participant

    Bună ziua, prieteni, am intrat pe 4 aprilie la Ankara, am câștigat examenul Ascultând punctând 25 de puncte scriind 25 de puncte interviu 25 de puncte scriind 25 de puncte scrisoare de scris 15 puncte forum scris 10 puncte ascultând 30 întrebări scriind 15 întrebări scriind 15 întrebări Ce trebuie să faceți este să instalați cuvântul care apare cu thema pe cărțile ilustrate într-o propoziție sau ei nu îl acceptă.

Se afișează 13 răspunsuri - de la 1 la 13 (13 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.