Ce să faci pentru a obține un permis de conducere german și un registru de lucru turcesc...

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    fuk_xnumx
    Participant

                   

                    Prietenii care trăiesc în scris în Turcia, iar permisul este unul dintre noile acte legislative ale Germaniei, care se referă la permisul său de conducere, pentru a începe prin trecerea de la obținerea permisului de conducere pentru a trece la etapele ce trebuie să facă, dacă este necesar, pentru a descrie pe scurt, deoarece obținerea licențelor reciproce din Turcia sunt valabile numai pentru primele 6 luni în Germania și intrarea și ieșirea din nou yaptigimizda în Surah uzamiy rezultă din această față Pașii care trebuie parcurși sunt meniți să fie explicați în articol. Următorul articol poate varia de la un stat la altul, așa că, de îndată ce sosim pentru prima dată sau când încercăm să schimbăm licența după ce ajungem, putem întreba totul și putem afla procedura validă. Este necesară o carte de studiu după înregistrare,
                                                                            Vă public acest manual de lucru ca PDF în următorul link   
    Nu vă pot da un test deoarece testele sunt taxabile, dar vă pot ajuta să găsiți testul corespunzător. le dai la tine de la calculatorul de acasă cu ajutorul internetului, rezolvi întrebarea pe care o vezi că profesorul ți-a dat decizia de a intra în examen și nu poți să introduci de obicei rata de precizie 40% 100, poți intra acum în examen spune că celelalte site-uri XUMX lună XUMX 70 euro Pot să-i ajut pe prietenii care doresc să aibă teste în link-ul despre examen 80 au un număr total de întrebări pe care trebuie să le rezolvăm în timp ce rulează teste în total 3 supuse acelorași întrebări făcând un fel de memorare introducând un fel de examen deja bu.gelelaki y azida noastra ..

                          Dacă nu au trecut 3 ani de când v-ați mutat în Germania și aveți deja o licență turcească valabilă, se pot urma următorii pași;

    în primul rând se pregătesc următoarele documente;

    - Traducerea permisului de conducere turc în limba germană din ADAC și a permisului de conducere original
    - Pentru examenul permisului de conducere este necesar un test ocular, iar majoritatea cursurilor o fac singuri
    - fotocopia pasaportului
    – Certificat de rezidență certificat de la primul oraș de reședință din Germania
    - Un certificat de „curs de prim ajutor” de 8 ore, unele cursuri își fac propriile, cu test ocular în aceeași zi
    - dovada înscrierii la un curs de permis de conducere (dacă nu veți urma un curs)

    să transmită aceste documente fie la școala de șofer, fie la landratsamt la care este afiliat cursul de conducere. În funcție de volumul de muncă, biroul guvernatorului districtual trimite o scrisoare școlii de șoferi între săptămânile 3-8, care precizează că permisul dumneavoastră de conducere este într-adevăr valabil și că puteți lua examenele fără a lua un curs. Școala de șoferi vă informează despre situație și vă spune că puteți lua primul examen scris atunci când sunteți gata.

    După ce ați terminat cele 60 de întrebări de 30 de întrebări din mâna dvs., sunați la curs și spuneți data la care doriți să susțineți examenul, iar dacă există un loc în centrul de examen, aceștia se înscriu la examen. Aveți șansa de a obține maximum 110 puncte de eroare din 10 la examen. Întrebările sunt în ordinea importanței, 2-3-4-5 puncte, iar sub fiecare întrebare este scris numărul de puncte la care corespunde întrebarea. Există o singură șansă de a înregistra 10 puncte de eroare și de a nu da examenul, și anume de a greși două întrebări de 5 puncte. Întrebările în 2 puncte sunt cele mai importante întrebări și, în general, întrebări ușoare, așa că nu vă panicați. Ei dau dreptul de a susține acest examen de cel mult 5 ori, dacă nu îl puteți susține de 3 ori, întregul proces de obținere a unei licențe începe de la început.

    Dacă treci de examenul scris, îți mai rămâne un ultim obstacol. examen practic. Sfatul meu înainte de a susține acest examen este, dacă ați condus în marile orașe din Turcia, în special în Istanbul, uitați-vă de toate obiceiurile și nu vă comportați ca un tânăr spunând „O voi face”, luați 1-2 lecții de conducere ( aproximativ 45 de minute). Învață zona în care vei susține examenul, învață dificultățile și mai ales învață să te oprești pe linia din fața indicatorului „stop” și învață să aplici ambreiajul frânei de urgență atunci când mergi la 40 km. Examenul practic se finalizează într-un interval de 1-45 de minute. Dacă nu te oprești când cineva se apropie de trecerea de pietoni, examenul tău se poate termina în primul minut cu comanda „Trage deoparte, te rog”.La fel, dacă nu depășești un biciclist de la 1 m distanță, poți auzi comanda. „la un loc disponibil în dreapta în viitor”.

    lucruri pe care cu siguranță nu trebuie să le uitați în examenul de practică;

    * verificați fluxul de trafic prin oglindă înainte de semnalizare - semnalizare - traversarea benzii drepte - căutați un pieton sau o bicicletă înainte de a vă întoarce și de a privi peste zona orb peste umăr - dând drumul către frații noștri de pietoni sau de ciclism pe strada pe care vă întoarceți

    * Asigurați-vă că semnați la dreapta la ieșirile de bază

    * roata 4 este staționară în fața semnului de oprire și dacă drumul este disponibil, continuați din nou

    * pentru a controla traficul în spatele oglinzii fără a se opri la lumina roșie și a se ridica la lumina verde

    * încetiniți pentru a verifica circulația pe dreapta la fiecare ieșire din stradă

    * semnalizați înainte de 300m înainte de a ieși din autostradă și începeți să intrați în banda dreaptă imediat ce începeți liniile întrerupte

    * nu cânta

    * evitați intrarea în trafic fără a trece cel puțin benzile 2

    Dacă ești atent la acestea, poți cunoaște permisul de conducere în buzunar. Dacă finalizați cu succes examenele, fie vă veți obține permisul de conducere instantaneu, fie veți primi un certificat de la unchiul care a susținut examenul și a doua zi veți primi permisul de conducere de la TÜV. cele mai bune gânduri.

                                                                    https://turbobit.net/8ylt83h0s9tn

    Bis Zum Ende
    Participant

    Sănătate în mâinile tale.

    yeliz_orh
    Participant

    Ei bine, esti grozav. EXAMENUL A1 S-A TERMINAT, ACUM E RENDUL PERMISULUI DE CONDUCERE, CATE EXAMENE SUNT PE ASTA LINIE, cofe:)

    fuk_xnumx
    Participant

    du-te la curs puteți obține în continuare informații detaliate de acolo orice loc poate fi diferit

    Ei bine, esti grozav. EXAMENUL A1 S-A TERMINAT, ACUM E RENDUL PERMISULUI DE CONDUCERE, CATE EXAMENE SUNT PE ASTA LINIE, cofe:)

    fuk_xnumx
    Participant

    testul online 40 începe să funcționeze pentru dvs., dar nu îl acceptați, puteți obține aceleași prețuri lunare 3 de pe internet.

    ckok pe
    Participant

    Bună Ufuk,

    Care este site-ul de lucru online care costă 3 de euro timp de 20 luni? Tot ce știu http://www.fahrschulecard.de, care este ceea ce recomandă cursul de obicei, este de 40 de euro.

    scofâlcit
    Participant

    Prieteni SA, am aplicat să-mi schimb permisul de conducere, am trecut examenul teoretic, persoana care a susținut examenul înainte de a începe să mă provoace puțin, am pus câteva întrebări tehnice Am făcut primul meu onorific Am al doilea onorific o săptămână mai târziu Am un examen Profesorul de la profesorul onorific nu este foarte util Nu sunt foarte util Întreabă, cum ar trebui să dau cvp? Întrebările sunt, în general, despre anvelopă, cvadruplu, reglarea distanței luminii ștergătorului, frână, care dintre ele ți-au fost adresate , cum ai dat CVP.

    Jeynes
    Participant

    Prietenul meu am intrat în practische prüfunga 2 zile în urmă. Vă mulțumim pentru permisul dumneavoastră de conducere. Am venit din germană, chiar dacă germanul meu este slab. Cești spate, cești din față, brichete 4, faruri de înaltă și joasă funcționează în limba germană, le întrebi. Dar profesorul tău nu vorbește germană nu vorbește omul care nu pune întrebări nu cere că nu cere niciunul. Nu știam același german că mergeam la curs, repet examenul. Ei nu au cerut. În dreapta, la stânga, parcul din spatele mașinii în examen, folosind cuvinte cum ar fi întoarcerea pentru a le înțelege oricum. Faceți-o ușor.

    fuk_xnumx
    Participant

    jeynes foarte frumos și, de asemenea, cel mai ideal timp pentru a obține o licență

    1.) Faceți-vă primul permis de conducere turkiyede în Germania din Turcia, pentru care lăsați INCOME 6 luni (180g) este pașaportul dvs. pentru a face orice pentru dvs. pe care îl puteți folosi în cartea dvs. electronică cu cele mai bune instrumente și intenționați să rulați în mod constant.

    2.) Vă puteți înscrie la curs fără să așteptați 6 luni pentru a termina sau depinde de dvs. după ce se termină, dar sugestia mea este să vă înscrieți după conducere timp de 4 5 luni, deoarece veți afla totul despre regulile stilului de conducere și dreptul de trecere în timp ce conduceți.

    3.) Când vă înscrieți la un curs, nu ar trebui să pariați cursul bine și, dacă treceți mai întâi la examenul scris, veți putea lua examenul de conducere astfel încât să decideți câte exerciții veți face după ce ați scris.

    4.) Examen scris, apoi puteți intra în clasa de direcție acum când decideți că instructorul de direcție, dar aceste cursuri au taxe lunare, deci trebuie să acordați atenție foarte bine știi, chiar dacă știți foarte bine că doriți să câștigați lecții suplimentare și mulți bani.

    5) licența de utilizare a instrumentului activ olupd în Turcia și în Germania timp de 5 luni intermediar pentru a obține până la 3 direcția cursului suficient de aproape de maximum 5 zile, deoarece știți deja că călătoriți pe cei necesari cunosc regulile de circulație Indicativ rutier În ceea ce privește viteza pe care ați putea să o faceți aproape orice regresie la limitele pentru a respecta și a acorda întotdeauna atenție dreptului temporar al dreptului este dreptul dreptului de a trece pe toate drumurile de 30, așa că atunci când ajungeți la un nod rutier, trebuie să țineți piciorul pe frână și să fiți pregătiți să frânați într-o situație bruscă, deoarece ofițerul care face examenul din spate înseamnă că mergeți oficial la 30 pe drumul 35. Asta înseamnă că rămâneți, deci profesorul îi predă deja în lecția de conducere, iar o persoană îi va învăța cu siguranță în 5 lecții.

    Când vine vorba de clasa de direcție, 6.Ders 1 este minut și 45 este de obicei euro. Dacă conduceți în aceeași zi cursul 40 minute 90 faceți acest lucru 2 curs 5 minute este suficient pentru cei care doresc mai multe goluri în interesul lor, așa cum am spus unii profesori scrie ore suplimentare, astfel încât ar trebui să fie atenți la toate acestea.

    Dacă aveți întrebări, puteți să mă întrebați din nou sau prietenii mei vor răspunde.

    scofâlcit
    Participant

    Vă mulțumesc pentru răspunsuri. Acesta este cursul la care am fost. Ei vor să facă profit și deja clarifică acest lucru. Ei spun că nu câștigăm mai mulți bani decât tine și spun că vom face 5 sau 6 onoruri pentru asta .Vreau sa schimb cursul.Dau si examenul intr-un loc departe de unde locuiesc,si terenul este mare.M-am dus zicand "o sa fac ca sunt turci mai buni"dar au fost imediat dupa ce ma jefuiau și ei continuă să-mi zguduie data examenului...

    fuk_xnumx
    Participant

    dar 5 6 deja normale, astfel almakd o problemă nu spune dude te 2 curs 90 minute 3 ori vehiculul Bincan separat în acest mod decât vin dacă totul pentru a trece în mâinile lăsa arma 500 600 între Birsu în cazul în care unele prețuri normale, din nou 1000 suspinind ei fac bani capcană cursuri deja de înregistrare banii devin în jurul valorii de 50 euro

    Vă mulțumesc pentru răspunsuri. Acesta este cursul la care am fost. Ei vor să facă profit și deja clarifică acest lucru. Ei spun că nu câștigăm mai mulți bani decât tine și spun că vom face 5 sau 6 onoruri pentru asta .Vreau sa schimb cursul.Dau si examenul intr-un loc departe de unde locuiesc,si terenul este mare.M-am dus zicand "o sa fac ca sunt turci mai buni"dar au fost imediat dupa ce ma jefuiau și ei continuă să-mi zguduie data examenului...

    fuk_xnumx
    Participant

    real

    fuk_xnumx
    Participant

    .

    fuk_xnumx
    Participant
    Carismaboy
    Participant

    Vă mulțumesc foarte mult pentru subiect, informații și dosar. zshare a avut multe probleme la descărcare, dar în cele din urmă am reușit. Legătura turbobit este moartă. Testbogenii mei au fost victimele unui accident, am căutat mult și i-am găsit din nou datorită ție :) Folosesc acum fahren lernen v1.5. Programul pentru computer este exact ca examenul. Am dat examenul o dată, dar în ziua aceea m-am îmbolnăvit foarte tare și am părăsit examenul la jumătatea drumului.

    Pot încărca acest program dacă vrea cineva.

    Bună ziua tuturor.

    Rodolfo
    Participant

    Uau prietene ce examen de permis de conducere :D Am avut un permis de conducere de 13 ani în TR. Chiar și așa, am dat examenele. Nu am experimentat stresul și emoția la fel de mult ca examenul permisului de conducere aici. Din fericire, am câștigat. ;) Dumnezeu să te ajute.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (61 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.