Experiențe ale participanților germani A1 pentru confluența familiilor

> Forumuri > Împărtășirea despre examenul german A1, A2, B1, germană KPDS, KPSS și alte examene germane > Experiențe ale participanților germani A1 pentru confluența familiilor

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    mavigece
    Participant

    Bună ziua prieteni

    Învăț elevii care trebuie să susțină examenul a1 pentru reîntregirea familiei în weekend. și m-am întrebat înainte de examenul a1
    Intră și își amintește cineva întrebările sau subiectele? Vreau să-mi ajut elevii mai mult ..
    Vă mulțumesc foarte mult anticipat…
    prieteni de aici, să ne împărtășim experiențele noastre după examen și examen.

    cerul
    Participant

    salut noapte albastră Pregătesc studenții pentru acest examen, caut aceeași întrebare, iar întrebările pe care le-am învățat până acum sunt puse din cartea numită start 1, hören (richtig oder falsch), sprechen și cărțile sunt distribuite grupurilor de 3-4 persoane și li se cere să vorbească despre ele. Dacă am mai multe informații sau dacă aveți, să le împărtășim, veniți ușor

    mavigece
    Participant

    Mulțumesc, am casete și întrebări despre subiectul urii, dacă vreți, vă pot trimite atât caseta, cât și broșura. Desigur, există ceva ce știi foarte bine, că timpul de examen se schimbă în anumite perioade. cu toate acestea, această broșură și bandă vă pot îndruma la profesor. Puteți pregăti elevii punând întrebări diferite în același mod.

    mel _-_ month
    Participant

    Bună, am dat examenul pe 31 octombrie și l-am promovat. Pui o întrebare despre el și el îți trimite o întrebare, iar apoi ești întrebat despre un alt card, eu cvp în consecință, apoi sunt profituri din nou. stare

    mavigece
    Participant

    Bună Mel_ay Vă mulțumesc foarte mult pentru partajare. Sper că ai trecut examenul. Și ai dreptate, este o situație foarte dificilă, din păcate.
    Vă mulțumesc din nou pentru împărtășire...

    imi lipseste
    Participant

    slm Nu am putut găsi acest început a1 carte, unde o pot obține, mă pregătesc pentru acest examen și sunt într-o situație foarte dificilă.

    erdem_xnumx
    Participant

    prieteni, mă pregătesc, dar trebuie să muncesc cât de mult putem, doar să nu ne panicăm prea mult și trebuie să o facem din nou tot timpul. vino

    ((^ SeMa ^))
    Participant

    prieteni, voi susține examenul mâine :(() :(:(:(

    seiblossstill
    Participant

    prieteni, voi susține examenul mâine :(() :(:(:(

    prietenul meu 1. de ce nu ai întrebat până de data asta ce mai rămâne mâine aici
                  2. ce vrei să afli despre examen
    permiteți-ne să vă întreb care este exemplul dorit

    ((^ SeMa ^))
    Participant

    De fapt, știu ce va veni înainte de mine la examen, dar am auzit că profesorii pe care vreau să-i învăț ajută la examen sau motivul pentru care am întrebat acest lucru este pentru că îi ajută doar pe studenții goethe.

    seiblossstill
    Participant

    De fapt, știu ce va veni înainte de mine la examen, dar am auzit că profesorii pe care vreau să-i învăț ajută la examen sau motivul pentru care am întrebat acest lucru este pentru că îi ajută doar pe studenții goethe.

    prietene, nu am văzut că au ajutat pe nimeni, prima parte a examenului, adică haen lesen schreiben, mi-a rămas mult timp pentru un total de 65 de minute. Nu explică subiectul scrisorii în limba turcă, permiteți-mi să spun și eu

    cetin03
    Participant

    Tocmai am început cursul, tocmai am început cursul, întrebările sunt anumite materii, profesorii predă în conformitate cu una dintre ele.

    mbarmeno
    Participant

    Buna sunt Mbarmeno din Hatay.Ma pregatesc de 2 luni si cursul este pe cale sa se incheie.Am probleme la obtinerea datei examenului.Suna-i dupa 7 ianuarie.De asemenea, un prieten m-a intrebat care este continutul examenului este. Este același eșantion de examen ca cel al lui Goethe. Adresa pe care o voi da este exact aceeași, întrebările sunt desigur diferite. Periodic, dar sistemul de examen și formularele de întrebări sunt toate la fel. Goethe nu poate depăși acest lucru. Fiți siguri , acest exemplu de examen poate fi ghidul dvs. Faceți clic pe secțiunea de examen pentru reunirea familiei de pe www.almanyagocyasasi.com sau ( http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm.  ) Scrieți asta direct și veți primi o mostră de examen. Sper că această adresă îi va ajuta pe toți prietenii mei care au nevoie de ea. A, și înainte de a uita, puteți cumpăra cartea A1 a lui Goethe de acolo, există o librărie germană la doar 20 de metri distanță. de la institut.Intrebati oficialul din departamentul de informare al institutului,va va descrie imediat maine,este foarte aproape..bafta tuturor.Daca are cineva informatii noi,va rog sa le impartasiti...!!!

    mbarmeno
    Participant

    https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm  Când se deschide această pagină, faceți clic pe Modelsatz, exemplul exact al tuturor celor 4 secțiuni ale examenului este acolo de...

    sawyer06
    Participant

    Prieteni, am sustinut astazi examenul Start 1. Am promovat cu 98 de puncte... Nu este un examen de care sa-ti fie frica. Doar sa gasesti actele si sa studiezi pentru lucrurile necesare. Succes tuturor...

    seiblossstill
    Participant

    Prieteni, am sustinut astazi examenul Start 1. Am promovat cu 98 de puncte... Nu este un examen de care sa-ti fie frica. Doar sa gasesti actele si sa studiezi pentru lucrurile necesare. Succes tuturor...

    felicitări prietene, bravoo, ai obținut un scor excelent.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (3,074 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.