GERMANĂ PROBLEMĂ DE CURS

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    tugce_doerj este
    Participant

    AM FOST LA CURS DE DIN NOIEMBRIE.ÎN mod normal, a trebuit să fac A1 A2 și B1. Rămâne 1 LUNĂ PENTRU EXAMEN, DAR SUNTEM ÎNCĂ JUMATATE DE A2. NU POT PREDE EXAMENUL CU UN MARE EXPIRAT. AM FOST EXAMENUL DE ÎNCERCARE 45 PESTE 28 DE ANI Am primit scrisoarea și cu excepția discursului. NU STIU CUM SISTEMUL, DAR DARUIM ÎNTOTDEAUNE PUNCTE PE LESEN. TREBUIE SĂ PRIM CEL MAI MIC 2 ÎN ACESTE 33 EXAMENE PENTRU A PRIMI B1. PUNCTE DE VORBIRE ȘI SCRITURĂ NE DATE. DACĂ NU POT OBȚINE PUNCTE DURATE DE LA HOREN ȘI LESEN, ÎL PUTEȚI COMPLETA CU SCRISOARE ȘI DISCURS, a spus HOCA.

    ESTE UN SISTEM NUL. NU PUTEM STUDIA RAPID SUBIECTELE PENTRU CA NIVELUL CALA ESTE SCĂZUT, EI VOR SĂ DĂMĂM EXAMENUL B2 ÎNAINTE DE FINALIZAREA A1. ESIM AUSLANDERBEHORDEYE SCRIE O SCRISOARE ȘI CU PLÂNGERE. AM FACUT CURSUL DE 5 LUNI DEGATA. DACĂ NU DAC EXAMEN, ÎNCĂ 5 LUNI... CARE ESTE SISTEMUL PENTRU VOI? CE TEME SUNT ÎN B1? MĂ GÂNDesc că POATE VOI MUNCĂ ACASĂ ȘI ÎMI ACOPER FAMEA

    MuhaяяeM
    Participant

    Dacă furnizați și informații despre locația și numele cursului de germană, veți informa și avertiza deja ceilalți membri și vizitatori.

    tugce_doerj este
    Participant

    plauen-euro schule...

    netalman de
    Participant

    Bună ziua,

    În cursurile din Germania, un test de plasament este de fapt dat înainte de a fi admis la curs.Bănuiesc că acest lucru nu este luat în considerare nici aici. Acesta variază în funcție de statul Germaniei. În timp ce unii acordă o perioadă de grație de 3 ani și cursurile sunt predate foarte lent, și chiar dacă limba germană este predată de la bun început chiar și celor cu certificat A1, în unele state se spune „aduceți imediat certificatul B1 în decurs de 1 an sau nu vă vom da o sesiune”.

    Prieteni, primim atât de multe plângeri încât cred că; Turcia se uită la aceste defecte, dar națiunea noastră „Orice ar merge destul de bine în Germania sau dacă ne-am mutat în urmă cu un moment, să mergem, de asemenea, să vedem cum urmează cursuri ridicole din față. Există chiar și cei care abia promovează un examen la a 8-a încercare, ceea ce este foarte ușor fără a avea suficientă infrastructură. Motivul este alegerea greșită atunci când alegeți un curs. Și când mergem în Germania, auzim o mulțime de plângeri pe măsură ce prietenul s-a plâns, Germania vine din nas, cursul are vise înfricoșătoare. Pentru că profesorii de limbă germană vorbesc doar germana și explică, de asemenea, o gramatică lentă, care este departe de limba noastră. Și, desigur, ei cred că o persoană cu un certificat A1 a văzut și a învățat în mod natural acele subiecte în cadrul respectiv. Dar, deoarece există un curs accelerat - CURS DE PREGĂTIREA VOCILOR - care a fost pregătit fără a vedea răspunsurile la întrebările examenului fără a-l vedea efectiv, atunci când mergi în Germania, pentru a da un exemplu, când spui ce este de 2 ori 2 fără a învăța 2222 de 22222 ori, devine un coșmar. Din păcate, astfel de probleme apar atunci când oamenii de diferite niveluri de educație și vârste diferite sunt ocupați într-o clasă, așa cum este cazul aici. Eu, vă rog, nu vă supărați, sunt în Turcia deja germană aici, învățați-vă pe toți să fii cazul Cantitatea steagului de 30% ca statistici sau scrisori Anna, scrisoarea lui Liz spunea că memorarea face ca numele să fi făcut multe ramuri lumea așa cum predă cursul de rugăciune.

    tugce_doerj este
    Participant

    Sunt puțin diferit de situația pe care ai descris-o. Am obținut un certificat 1 la Istanbul, profesorul nostru a fost foarte bun, am învățat tot ce aveam nevoie pentru a învăța la curs. Încerc să învăț germana de când am ajuns aici. Știu cât de importantă și necesară este învățarea limbii germane pentru a trăi în Germania. Locuiesc în Germania de Est, ca și în marile orașe, mă amestec cu turcii și învăț germana, neglijentă. Vezi temperatura mea, habar n-am, pentru că nu există alt turc decât mine în orașul meu.

    Când vine vorba de subiectul cursului, nu aveam nicio altă opțiune de mâncare. Nu deschid clasa fără 20 de oameni aici. Anul acesta nu am deschis cursuri școlare lângă mine. Merg în 4 orașe în fiecare zi. Sunt pe drum 3.5 ore. Mă ridic la 5 dimineața și vin acasă la 4 seara. invata doar germana, lasa-ma sa o fac anul viitor b2-c1.

    Când am început cursul, ei au determinat nivelul. Am început de la a2. Am întrebat când încep cursul, b1 se va face, au spus da. dar când profesorul se udă atât de încet, ne udăm doar pentru 1 și jumătate din a2n. Luna noastră va fi examenul b1, dar nu am învățat nimic sub numele de b1.

    Acum am dreptate să mă plâng de acest curs? Nu am mai trăit aici de ani de zile, permiteți-mi să iau b1 înainte să primesc lecțiile. Am avut un examen de probă, nu am înțeles nimic.

    Reyyan la
    Participant

    Prietene, am susținut examenul B1 anul trecut. Vă pot oferi informații despre cursul pe care l-am urmat. Am făcut un curs la VHS, Volkhochschule. mai întâi am fost supuși examenului de judecată. În urma examenului, am continuat în aceeași clasă pentru cei care au avut o notă bună sau nu și am avut 3 profesori diferiți. În scurt timp, nivelul tuturor a ajuns la același nivel. am terminat cartea A2 a lui HUEBER. Adică nu am văzut nicio carte B1. doar cu o lună și jumătate înainte de examen, profesorii ne-au dat în mod constant examene de probă. nu numai Hören și Lesen, au luat HÖREN, LESEN, SCHREİBEN și SPRECHEN pentru examenele de încercare de o lună și jumătate ca și cum am fi fost la examenul real. Nota pe care am obținut-o la primul examen a fost aproape ca rezultatul tău. Mi-am văzut nivelul crescând ca urmare a încercărilor constante. am lucrat mult în scrisoare. Au dat subiecte și au scris scrisori aproape în fiecare zi. Scrisorile noastre de probă au fost evaluate și clasificate. Când sunt din nou multe, notele cresc. oamenii au și experiență.
    Au realizat chiar secțiunea SPRECHEN ca un adevărat examen. Ne-au dat lucrări ilustrate și ne-au făcut să descriem ceea ce am văzut. Au organizat-o împreună cu doi oameni. De exemplu, am făcut un plan pentru ziua de naștere a unui prieten. Profesorii ne-au pus întrebări. ne-am prezentat. Acestea au fost simulate examene care ne-au fost date în doar o lună și jumătate. M-am avansat cu aceste examene de probă. Nu înțeleg de ce cursul tău încă nu dă examene simulate. Bine, nu am procesat cartea B1.
    Dar am împrumutat cărțile B1 ale lui HUEBER și SCHRITTE de la bibliotecă. Am lucrat în ele acasă. Am scris mostre de scrisori pe care VHS ni le-a învățat. 18 unități. uită-te acolo dacă vrei, deoarece subiectele din scrisoare sunt una în sus și în jos la fel. Am scris în secțiunea sprechen.
    Voi spune, de asemenea, că fac B2 chiar acum. dar cartea noastră este B1.

    Aș dori să vă dau subiectele B1, adică subiectele de care aveți nevoie pentru a vă pregăti pentru examen.
    Cea mai importantă problemă din scrisoare sunt conjuncțiile. deci câte din propozițiile tale NEBENSATZ cu HAUPTSATZ și conjuncțiile care leagă aceste două propoziții (weil, dass, denn, oder, trotzdem, obwohl, deswegenÎnșiși profesorii noștri au spus că dacă faci propoziții cu …etc.), ei îți dau cele mai multe note de acolo.

    la unul SENTENȚE ACTIVE cu SENTENȚĂ PASIVĂ Concentrați-vă pe subiecți. Pentru că propoziția pasivă este foarte necesară în scrisoare.
    TIMPURI: timpul prezent (prasens), timpul trecut (perfekt sau prateritum) M-am concentrat mai mult pe perfecțiune. mi se pare mai ușor. timpul viitor nu este folosit prea mult. prasens este suficient pentru că este atât prezent, cât și prezent.

    articole. stări nominative, akkusativ, dinamice și genitive. gravitatea cu anumite articole și articole nedeterminate
    r. Conjugarea adjectivului (de exemplu: das KLEINE kind) 

    și PVERBE UTILIZATE CU RPOZIȚII Vă sugerez să memorați. Dacă știți ce verb primește care prapoziție, puteți face mai ușor propozițiile.
    FÜR GARANTİEREN, AN ERİNNERN, UM (SİCH)BEWERBEN, UM(SİCH)KÜMMERN, MİT (SİCH) TREFFEN…… etc.
    Există, de asemenea, probe de examinare a rețelei geothe. te poți testa acolo.
    Dacă aveți probleme, sunt gata să vă ajut din câte știu. Am resursele cu care am lucrat în curs. Mult noroc.

    tugce_doerj este
    Participant

    Vă mulțumesc foarte mult pentru scris. Tocmai am învățat baglaclarul. În ultima săptămână am învățat adjectivele noi. Suntem doar la jumătatea drumului. Praeteritum nu ne-am udat nimic :) nu ne-am udat în Genetiv. au arătat astfel de propoziții pasive și au trecut.

    Ceea ce este cu adevărat important este că trebuie să obținem cel puțin 45 din 33 în horen și lesen. Scrisoarea și discursul vor fi doar o notă de opinie. Noi nu primim puncte ca tine. De exemplu, am primit 1 de puncte la Lesen și Horen. Ei completează 30 puncte cu litere și discursuri. Îți dau deja 3 scrisori. un nivel a2, un nivel b2. Dacă alegeți a1, indiferent cât de îngrijite și de cuprinzătoare sunt propozițiile dvs., veți scrie o scrisoare a2 în cap...

    Sunt cel mai nou elev din clasă. Toți sunt străini cu cel puțin 3 ani de experiență. În ciuda acestui fapt, am discutat problema în zadar timp de 1 luni. Dacă terminăm a3 acum... O sa incerc sa fac ceva pe cont propriu, sa vedem daca finalul meu este bun.

    Cunosc 18 scrisori, le-am dictat, încerc să le scriu pe mine însumi. Sincer, nu mai sunt în expediere, vreau să las cursul să se termine mai întâi, pentru că sunt foarte obosit.

    De 5 luni ma trezesc in fiecare zi la ora 5 si dau pe drumuri in zapada si noroi, gandindu-ma ca voi invata germana, dar acum vad ca totul a fost in zadar. La sfârșitul cursului, vom elimina și vom reclama toate subiectele pe care le-am abordat. Nici măcar nu-mi pasă de banii pe care i-am plătit. Stiu foarte bine cat de greu este sa calatoresti 4 orase distanta de aici cu autobuzul sau trenul in fiecare zi. Nu le voi lăsa pe astea cu tine...

    Slavă Domnului, profesorul meu din Istanbul a fost atât de bun, ceea ce am învățat de la el a devenit baza, am repetat ceea ce m-a învățat în primele 3 luni... Cel mai bine, rezultatul îl vedem luna viitoare..

    Mulțumesc pentru ajutor... bine :)

    Bthnkdgn
    Participant

    La cursurile de germană cea mai dificilă parte este B1. De fapt, la A1 și A2 nu sunt menționate subiecte precum genetica sau pasivul, iar eu am avut o perioadă foarte dificilă în B1. Am fost la curs 3 luni, am început cursul târziu, nu aveam nicio speranță să trec, dar am fost limitat în a vorbi bine în scris și am primit certificatul B1.

    în hamburg

    Lesen / Horen

    Schreiben

    Gradate în conformitate cu secțiunile numite Sprechen

    De exemplu, puteți obține nota sprechen b1 hören a2, apoi vedeți partea pe care nu o puteți trece din nou.

    Abia am trecut.De vreme ce am urmat cursul B1 de 3 luni, acum incep cursul B2.Se spune ca B2 este foarte greu.Sincer,A1 si A2 sunt povestea.In Germania se cer macar B1 si B2, și nici măcar B1 nu este suficient pentru unele cursuri și locuri de muncă profesionale.

    tugce_doerj este
    Participant

    Sunt exact de acord cu tine. b1 nu este suficient, aveți nevoie de cel puțin b2 pentru limba germană corectă. Nimeni nu poate găsi căldură aici vorbind pisică. doar companiile din turc dau căldură. mult noroc

    Mehmet poate
    Participant

    salut, am avut o sesiune de 1 an și poliția străină a spus că ar trebui să merg și la curs pentru B1. Volkshoch i-a dat lui Schule un document de înregistrat. Trebuie să merg la Volkshoch Schule? De exemplu, dacă mă înregistrez la orice sucursală Goethe din Germania și vor accepta certificatul B1 pe care l-am primit?

    Știe cineva cu adevărat despre acest subiect?

    mulțumesc

    tugce_doerj este
    Participant

    Nu cunosc sistemul dvs. în stat, dar mi-au dat un elev de acolo, mi-au spus gorsurun. Deja aici, 1 curs a fost deschis din cauza lipsei de străini. dar dacă mă doare mai repede, aș merge la el. Aș alege singur din listă.

    tugce_doerj este
    Participant

    În lista pe care mi-au dat-o nu este goethe, prietenul meu are doar VHS și euro schule. Acceptă Goethe? Ce fac? Cred că îl întrebi, du-te la el, care sunt banii tăi și când vei merge?

    netalman de
    Participant

    HELLO,

    VOLKSHOCHSCHULE ESTE O INSTITUȚIE FOARTE BUNĂ. CEL MAI MIC PENTRU A ÎNCHIDE. CHIAR, UNI DIN PROFESORI VIN DE LA GOETHE ȘI CHIAR MEDICII DE LIMBĂ SUNT ÎN PROFESORI. INFORMATIA TA.

    tugce_doerj este
    Participant

    Daca nu dau acum examenul va trebui sa astept sa se deschida VHS, nu mai ramane alta varianta...

    Apropo, cât durează să obțineți certificatul b1? Sunt viza mea până în 2014. Trebuie să-l iau în acest timp sau mai știe cineva despre asta înainte ???

    saalesc
    Participant

    Am început de la Halke-ul meu să încep să învăț undeva limba germană.
    Dacă există vreo îmbunătățire, se vor aplica cursuri speciale viitoare...

    Reyyan la
    Participant

    Daca nu dau acum examenul va trebui sa astept sa se deschida VHS, nu mai ramane alta varianta...

    Apropo, cât durează să obțineți certificatul b1? Sunt viza mea până în 2014. Trebuie să-l iau în acest timp sau mai știe cineva despre asta înainte ???

    Trebuie să o iei până în 2014. Nu trebuie să-l cumperi chiar acum. Dar când mergeți la întâlnire în ziua vizei din 2014, trebuie să aveți un certificat B1. Cu alte cuvinte, pentru a obține o reședință pe termen nedeterminat. Dacă B1 nu există, acestea dau totuși sesiuni până la o anumită oră. 

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (23 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.