Introducere în cameră germană

> Forumuri > Întrebări și răspunsuri despre lecțiile germane > Introducere în cameră germană

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    burcuxnumx
    Participant

    Prieteni, am temele pentru acasă mâine, m-aș bucura foarte mult dacă m-ați putea ajuta. Există un dulap în dreapta patului meu, biroul meu este în partea stângă a camerei și am un raft cu cărți în partea dreaptă din spate. perete cum pot spune asta? :rusinat:

    Reyyan la
    Participant

    Prieteni, am temele pentru acasă mâine, m-aș bucura foarte mult dacă m-ați putea ajuta. Există un dulap în dreapta patului meu, biroul meu este în partea stângă a camerei și am un raft cu cărți în partea dreaptă din spate. perete cum pot spune asta? :rusinat:

    Es gibt einen Kleiderschrank, ein Schreibtisch, ein Bücherregal und ein Bett in meinem Zimmer.
    Es gibt meinen Kleiderschrank auf der rechten Seite meines Betts. Es gibt meinen Schreibtisch auf der linken Seite meines Zimmers und auf der rechten Seite gibt es meinen Bücherschrank.

    Am un dulap, un birou, o bibliotecă și un pat în camera mea.
    Am un dulap pe partea dreaptă a patului meu. Am un birou în stânga camerei mele și o bibliotecă în dreapta.

    de fapt nu este corect să-ți faci temele. Ați notat-o ​​în câteva locuri, așa că am încercat să vă ajut, dar oricum ați verifica-o bine? propoziții mixte pentru că  ;)

    burcuxnumx
    Participant

    Tema mea nu este oricum atât de scurtă, le-am făcut pe celelalte, acestea au fost propoziții cu care am avut dificultăți în traducere, mulțumesc pentru traducere. :)

Se afișează 2 răspunsuri - de la 1 la 2 (2 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.