Interviu în limba germană

> Forumuri > German Speech Patterns > Interviu în limba germană

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    wiccantrxnumx
    Participant

    Prieteni, temele mele germane. Trebuie să intervievez pe cineva. Dar îmi este greu să pun întrebări în limba germană. A trecut un an și jumătate de când am început să învăț limba germană. Nu am prea mult vocabular când mă uit la dicționar și nu știu pe care să îl folosesc. Ma poti ajuta?

    3,14
    Participant

    –> Care este subiectul interviului? Între cine va avea loc? Știri sau emisiune? Daca mai ai nevoie, spune-mi astea, iti voi scrie un interviu frumos, daca voieste Dumnezeu.

    türkkız
    Participant

    Salutare . Tocmai m-am alăturat site-ului acum. :) Aveam de gând să scriu în secțiunea de chat, dar am pierdut pagina pentru că am spus că ar trebui să scriu aici, sper că cineva va răspunde când o va vedea :)

    3,14
    Participant

    –> Bună ziua, bine ați venit pe site. Acest titlu subiect Discutăm în germană. Acest titlu subiect vorbim și în turcă sub. Îmi pun prima întrebare, pentru a vedea și a răspunde la întrebare aici clic. :)

    mathmazhel
    Participant

    Am și eu un interviu pentru teme. Nu pot să fac asta, te rog, ne poți ajuta? :( Interviul meu va fi cu un profesor, adica profesorul, voi pune intrebari si el va raspunde. Poti te rog sa o faci pentru mine? Interviul va fi joi, asa ca trebuie sa o fac maine cel tarziu. Va rog ajutati : angel: ok:) cafea:)

    3,14
    Participant

    –> Frate, pregătește-l în turcă, o voi traduce în germană într-o oră. Nu am timp azi, dar se va face mâine. Trimite-mi-l personal sau prin e-mail. Sau scrie aici. Nu contează, atâta timp cât este vizibil pentru tine. ;)

    türkkız
    Participant

    Vă pot ajuta și eu ;)  aplauda:) aplauda:) danseaza:)

    3,14
    Participant

    –> Acest ajutor nu are sfârșit! aplauze:) Felicitări pentru tine, Willkommen im Club! aplauze:)

    türkkız
    Participant

    danke: haha ​​:: haha:

    3,14
    Participant

    –> Nu este ușor să apară un 3,14 pe un site. aplauze:)

    türkkız
    Participant

    girlda turcească: zopa :: haha ​​:: haha ​​:: haha:

    3,14
    Participant

    –> Da!! Cine a spus numele turcoaicei? :zopa:

    türkkız
    Participant

    taaaaaaaaaaaa in sineiiiiiiiii instaleaza ;) s-a intamplat ceva :zopa:

    3,14
    Participant

    –> Ei bine, aveam de gând să-i întreb cum, domnule::) : haha:

    3,14
    Participant

    –> Lasă-mă să iubesc ochiul fricii. :haha:

    türkkız
    Participant

    hahahahah: haha ​​:: haha: Mi-e frică de mintea mea, mi-e teamă, o voi face naaaaaaaa, nanana offoff :): haha ​​:: haha:

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (62 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.