Formular de cerere de reunificare a familiei din Germania completat (SAMPLE)

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    nazlixnumx
    Participant

    Cred că se va ateriza în inima mea acum!
    Dacă am fi văzut-o înainte, aș fi vrut să-l umplem cirpindik cu o zi înainte de 2.

    Dar câte locuri am umplut diferit?

    **) l-am rugat să-l lase gol
    Pentru că, dacă există două stele, umplut din Germania, spune că nu este nevoie să răspundeți.
    Deci nu am scris nimic?

    Și întrebarea cum să-ți tratezi viața
    În germană
    “Esim ile birlikte calisarak” yazmasini istedim, Bu onlara göre de dogrumu?

    Ve Formdaki 21, Soruya A.F.C ne kadar kalmak istiyorsunuz sorusuna “süresiz” yaz dedim
    Ve Formun sonunda “ich beantrage die Aufenthaltserlaubnis für …….. ” orayada “unbefristet” yazmasini söylesim
    adică pe termen nelimitat.

    Sunt acestea greșite? Răspundeți.

    nazlixnumx
    Participant

    și încă o întrebare,
    Spui că nu ții legătura cu secțiunea de imagine din formă?

    Am făcut-o, dar?
    De ce altcineva ar vrea o fotografie dacă nu o să rămânem?

    fuk_xnumx
    Participant

    care ai facut-o si ai de gand sa dai poza inauntru, am scris acum ca iti dau faza de bitanemi extra sau nu vrei poza ei atunci vrei sa introduci poza, dar nu introduceti un loc in forma, cu exceptia cazului in care nu ai probleme, cum o faci? completați locațiile care sunt deja în formular

    nazlixnumx
    Participant

    imaginile soției mele biometrice luate de la
    a completat două forme și a lipit ambele
    a făcut fotografii suplimentare cu tine

    fuk_xnumx
    Participant

    Bine, dar în mod normal nu recomandăm nimănui să rămână la informațiile pe care le cunoașteți foarte bine, așa că spunem că restul consulatului de acolo se ocupă de propria lor evită riscul

    Reyyan la
    Participant

    Înainte ca Horizon să vină în Germania, nu am putut completa singur acest formular de cerere. Neamțul meu era foarte insuficient atunci. Am plătit o mulțime de bani unei agenții de traduceri pentru a completa acest formular, să știți !! Ce persoană bună ești cu adevărat. lasă-i pe toți să-ți cunoască valoarea vAllahi. prietenii cu adevărat orizont Germania face multe pentru viitor. Oferă multe informații și v-a salvat o povară mare prin publicarea acestui formular de cerere în limba turcă într-o limbă de înțeles. Tocmai m-am întors la acei ani. Mi-a fost greu. Soțul meu era în Germania, nu puteam să-l traduc singur și, așa cum am spus, am completat acest formular în schimbul banilor. ȘTIȚI CĂ ORIZONUL NU POATE FI PLĂTIT.

    TEşEKKÜRLER UFUK.  okey:)

    yfatih
    Participant

    De asemenea, am bronșită astm bronșică alergică cronică .. Trebuie să menționăm acest lucru în departamentul de boli? Ce este germana?

    Reyyan la
    Participant

    Nu cred că trebuie să scrii deloc. Am bronsită, nu am scris.  :)

    fuk_xnumx
    Participant

    real

    fuk_xnumx
    Participant

    ?

    sIVASLI
    Participant

    Băieți, am greșit în câte locuri, pot să scriu pe el într-un mod în care să nu existe ceva ca mâzgălitul?

    fuk_xnumx
    Participant

    Dacă este în regulă, scoateți-l din nou din imprimantă

    sIVASLI
    Participant

    Fuk kardasim bn daksille sildim birsey olmaz insallah.  Bu arada o forum kagitlari orjinal olmasi gerekmiyor mu

    fred48
    Participant

    Am descărcat un formular de la consulatul Ankara, iar unele secțiuni s-au schimbat. Este posibil să publicați un eșantion completat al noului formular

    dietetician
    Participant

    Merhabalar, başvuru formunda şöyle bir soru var daha önce Almanyaya girişiniz engellendimi diye. Benim daha önceden başvurduğum turistik vizem reddedildi. Buraya ne yazmalıyım??? Cevabınız için şimdiden teşekkürler…

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (51 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.