Documente necesare pentru o viză germană de reîntregire a familiei.

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    fuk_xnumx
    Participant

    1. [] IMPORTANT: Documentele trebuie depuse în conformitate cu ordinea în care au fost trimise.
    2. [] Cererea trebuie făcută personal.
    3. [] Trebuie să scrieți ultimul statut civil și noul prenume în pașaport
    4. [] 3 fotografii de pașaport biometric
    Caracteristica imaginii;
    * Ultimul 6 ar trebui retras într-o lună pentru a reflecta ultimul aspect
    * 45 X 35 trebuie să fie în mm dimensiuni.
    * Margini trebuie să fie fără rama
    * Fața trebuie să fie reflectată din față, capul deschis și toți ochii trebuie să fie vizibili

    5. [] Dacă există un copil, secțiunea Copii din formularul de cerere trebuie completată complet
    Copiii ar trebui să fie chiar și în Turcia, acestea rămân umplut complet.

    6. [] Pașaport valabil cel puțin 10 luni, nu mai mult de 12 ani
    Pentru a elibera o viză în pașaport, trebuie să existe cel puțin 2 pagini goale pe paginile VISA.

    7. [] 2 formulare de cerere de viză pentru permis de ședere
    Suntem incompleți în limba germană, pliniți lizibil și semnați de propria scriere a solicitantului. Înainte de a aplica formularul, puteți accesa gratuit secțiunea de viză sau de pe pagina Consulatului.

    8. [ ] Original și fotocopie a Înregistrării internaționale a căsătoriilor (Formula B)
    Locul vostru de naștere trebuie specificat ca oraș. (Disponibilă de la Direcția Populație)

    9. [] Secțiunea GÂNDURI din eșantionul complet acceptat de înregistrare a populației familiale și 2 fotocopii ale soțului / soției din Germania trebuie completate complet.
    (Disponibilă de la Direcția Populație)

    10. [] Secțiunea GÂNDURI a Copiei de înregistrare colectivă a populației, acceptată complet, a solicitantului și 2 copii ale originalului și XNUMX copii trebuie completate complet.
    (Disponibilă de la Direcția Populație)

    11. [] Fotocopie a permisului de ședere al soțului în Germania
    12. [] Pașaport sau fotocopie de identitate a soțului / soției cetățean UE
    13. [] Cartea de identitate originală a solicitantului
    14. [] Trebuie prezentate pașapoarte vechi, dacă există
    15. [] Fotocopie a documentului care arată gradul de apropiere față de un cetățean al UE
    Pentru soț / soție: certificat de căsătorie, pentru copii: înregistrare la naștere

    16. [] Fotocopia identității sau pașaportului unui cetățean al UE

    avertisment:
    Vă rugăm să veniți la Consulatul 15 minute înainte de ora de programare.
    Înainte de a vă depune la biroul de vize, solicitați serviciului UPS situat în curtea interioară a departamentului de viză și obțineți toate informațiile privind returnarea pașaportului dvs.,
    Când mergeți la aplicație, luați telefonul mobil. Nu aduceți pungi mari, calculatoare, bunuri, nu există niciun loc pe care să-i puteți încredința.
    Ar trebui să aduceți toate documentele generale pe care vi le-am menționat complet, dar când mergeți la cerere, ofițerul consular de la box-office poate solicita documente suplimentare datorită unor circumstanțe speciale. .
    După primirea vizei, verificați imediat exactitatea informațiilor din viză, în special data de valabilitate, numele și prenumele vizei. Dacă există erori, trebuie să contactați imediat departamentul de viză.

    Cu stimă,
    Ambasada / Consulatul General al Germaniei Serviciul de Informații și Apărare

    kadir76
    Participant

    Documentele dorite o parte din certificatul de căsătorie pentru soț / soție au spus că soția mea în Germania, căsătoria cuzdanı există o căsătorie cuzdanı ajuns acolo a ajuns căsătoria cuzdanı-mă aici sau când trebuie să fiu acolo sau să fac fotocopia căsătoriei cuțǎnŃ suficient? pentru că dacă șaua nu este suficientă, mi-ar plăcea prin poștă, poate că va dura mult timp să ajung aici din Germania și aș dori să vă dau o întârziere în acest proces.

    yfatih
    Participant

    eșantionul de înregistrare internațională a căsătoriei este luat de la populația mudurlukler.ayrica fotocopie a cuzdan suficient.

    Aragorn
    Participant

    Acum, dacă cineva ar explica cu propriile sale cuvinte ce se cere aici, nu ar fi clar ce este exact ce, deci de unde putem obține ce document, de exemplu????

    fuk_xnumx
    Participant

    ce nu înțelegi

    Acum, dacă cineva ar explica cu propriile sale cuvinte ce se cere aici, nu ar fi clar ce este exact ce, deci de unde putem obține ce document, de exemplu????

    Aragorn
    Participant

    ce nu înțelegi

    Original și fotocopie după înregistrarea căsătoriei internaționale (Formula B) De exemplu, ce este aceasta? Ce înseamnă formula b aici?
    Originalul și 2 fotocopii ale Eșantionului de înregistrare a populației complet exacte a soțului/soției dvs. în Germania + Traducere... Când spun traducere, este cineva care traduce aceste documente sau este în regulă dacă o fac eu însumi??? Si o sa luam acest document de la oficiul de stare civila???? De asemenea, cum pot ajusta dimensiunea casei soției mele plus salariul? De unde stiu cine spune ca casa sotiei mele este adecvata?Sotul ei sta cu familia.Este necesar sa inchiriez o casa intr-o casa de 105 mp???? Sotia mea lucreaza.Daca salariul ei este de 900 euro ar fi suficient?Daca nu poate fi girant cineva din familia ei care lucreaza??? De asemenea, m-am nascut in Germania si am fost acolo pana la 15 ani.Am studiat si acolo.Sunt aici de 7 ani.Este necesar sa dau examenul de gen A7???

    fuk_xnumx
    Participant

    Formula b națiune dat cuplurilor care sunt căsătoriți între certificatul de căsătorie în afara portmoneu în căsătorie au primit din Turcia cere un timp, nu de lucru este formulată din această față cikiyor această formulă B 7 ca linguală Google pe care le scrie formula B sunt vă în conformitate cu exemplele puteți obține de la populație Direcția acestui document,

    dacă citizen're inspirația turk să obținute de pe iaht, înainte de cetățean turk olupd au primit ulterior cetățean Oricare ar fi Direcția populației din Turcia Full Tekmil Familie Stare registru de identitate colectivă, dar vă va da puterea de avocat vă inspirație sau inspirație olcak nu poate avea oferă unele din clipboard-ul, dar 2 3 loc Appl departamentele populației cu privire la modul de a traduce Dacă aveți nevoie să traduceți din istanbul sau basvurcaksan dacă aveți nevoie de traducere de la izvere basvurcaksan nu aveți nevoie de traduceri de la un traducător jurat va fi dvs. și exemplul dvs. de înregistrare a soției dvs. de înregistrare va fi cu familia ta proprie soția soției tale va fi acolo cu propria ta familie va fi plină de interpretare.

    soția ta maasmis acasă informații false nu te interesează în acest moment te vor da la biroul străinilor în Germania gramatica ta germană în mod normal, ei nu te doresc dacă știi persoana germană nu crezi că vor să obții informații la telefon pentru ea

    Original și fotocopie după înregistrarea căsătoriei internaționale (Formula B) De exemplu, ce este aceasta? Ce înseamnă formula b aici?
    Originalul și 2 fotocopii ale Eșantionului de înregistrare a populației complet exacte a soțului/soției dvs. în Germania + Traducere... Când spun traducere, este cineva care traduce aceste documente sau este în regulă dacă o fac eu însumi??? Si o sa luam acest document de la oficiul de stare civila???? De asemenea, cum pot ajusta dimensiunea casei soției mele plus salariul? De unde stiu cine spune ca casa sotiei mele este adecvata?Sotul ei sta cu familia.Este necesar sa inchiriez o casa intr-o casa de 105 mp???? Sotia mea lucreaza.Daca salariul ei este de 900 euro ar fi suficient?Daca nu poate fi girant cineva din familia ei care lucreaza??? De asemenea, m-am nascut in Germania si am fost acolo pana la 15 ani.Am studiat si acolo.Sunt aici de 7 ani.Este necesar sa dau examenul de gen A7???

    quarizma_ist
    Participant

    Am nevoie de ajutorul tău la orizont, fratele meu mă poți ajunge la mine: S: S

    fuk_xnumx
    Participant

    real

    quarizma_ist
    Participant

    9. [] Copie originală și 2 fotocopii ale soțului / soției din Germania cu certificat de identitate complet complet + traducere + 2 fotocopie
    Secțiunea THOUGHT din Exemplu de înregistrare a familiei Full Text trebuie completată complet.
    (Disponibilă de la Direcția Populație)

    De exemplu, când vreau să spun acest lucru orizontului fratelui meu, numele soției mele yazıcak și numele vor apărea înainte de căsătorie și copilul meu va arăta gorunmucek Am proba 3 de cereale Am primit 1 una dintre familia mea și frații și surorile mele pe soția mea și pe soția mea și pe fiul meu 1 familia soției mele și numele soției mele există doar numele vechiului nume al soției mele, care apare în secțiunea gânduri a numelui de căsătorie modificat care creează probleme

    bozlurtxnumx
    Participant

    Buna prieteni Sunt nou pe acest site si imi place foarte mult site-ul.
    Am câteva întrebări despre cererea de reîntregire a familiei. Sunt cetatean german si m-am casatorit in Turcia. Acum încercăm să completăm actele pentru reîntregirea familiei și am adus cu mine certificatul de căsătorie când m-am întors în Germania. Dar soția mea are originalul și fotocopia Înregistrării internaționale a căsătoriilor (Formula B) există. Mai este necesar un certificat de căsătorie în acest caz?

    Soția mea a trebuit să se adreseze consulatului din Izmir, a spus că nu aveți nevoie de traduceri pentru izmir. ei nu scriu pe listă, dar trebuie să fim traduți în caz de ezitare. Pentru că vrem să luăm documentele.

    Și aceasta este a doua căsătorie. înainte de a mă căsători și divorțat. Am avut hârtie de divorț în Germania, l-am lăsat pe el și soția mea în documentele cazului de executare văzute în mâinile soției mele. Decizia de a traduce divorț în Turcia trebuie?

    Bidet pentru că sunt cetățean german (nu sunt cetățeni dubli) Populația totală prudentă din exemplul înregistrării pare închisă. Deși secțiunea gândurilor nu vine în acest consulat consular consular.

    Aș aprecia dacă ați putea ajuta.

    fuk_xnumx
    Participant

    poșete de căsătorie când fotocopia va fi suficientă olcam formula b este deja var.izm Nu există bani buni este gitmesin.eg decizia de divorț nu ar trebui să fie tradusă și germana în Germania deja nu există limba turcă germană în Turcia dacă traduce istiyorlar.v ege mai înainte vreodată turcii nu au cetățenie va trebui să trimită la certificatul de naștere Dacă deveniți cetățean german mai târziu, aveți un certificat, dar nu numai dvs., ci și părinții necesari ai familiei, secțiunea despre gândurile fraților este plină, dar locurile pe care le numim viața și moartea pe partea laterală sunt închise, nu este o problemă. Dacă secțiunea de gânduri este goală, trebuie să o scoateți când este plină, unele populații fac o problemă, dacă nu, o altă populație ar trebui să meargă la birou și proces.

    Buna prieteni Sunt nou pe acest site si imi place foarte mult site-ul.
    Am câteva întrebări despre cererea de reîntregire a familiei. Sunt cetatean german si m-am casatorit in Turcia. Acum încercăm să completăm actele pentru reîntregirea familiei și am adus cu mine certificatul de căsătorie când m-am întors în Germania. Dar soția mea are originalul și fotocopia Înregistrării internaționale a căsătoriilor (Formula B) există. Mai este necesar un certificat de căsătorie în acest caz?

    Soția mea a trebuit să se adreseze consulatului din Izmir, a spus că nu aveți nevoie de traduceri pentru izmir. ei nu scriu pe listă, dar trebuie să fim traduți în caz de ezitare. Pentru că vrem să luăm documentele.

    De asemenea, aceasta este a doua mea căsătorie. Am mai fost căsătorit și divorțat. Am avut hârtie de divorț în Germania, am lăsat-o la soția mea, iar soția mea este în posesia documentelor care arată procedurile de executare. Decizia trebuie tradusă divorț în Turcia?

    Bidet pentru că sunt cetățean german (nu sunt cetățeni dubli) Populația totală prudentă din exemplul înregistrării pare închisă. Deși secțiunea gândurilor nu vine în acest consulat consular consular.

    Aș aprecia dacă ați putea ajuta.

    loial12345
    Participant

    Salutare prieteni vreau sa ma ajutati cu ceva.M-am casatorit cu iubita mea, care s-a nascut si a crescut in Austria, in data de 11.10.2012, iar acum trebuie sa fac cerere pentru reintregirea familiei ca sa ma duc acolo. ia viza de turist, du-te acolo si apoi extinde-o de acolo?Sotia mea spune ca mi-o putem extinde de aici.Pentru ca turistul o sa mergem la mine si sa imi trimitem actele de aici familiei familiei de la necesitatea de a aplica la familia Turciei dıor.Și după ce ai venit în Austria după ce ai venit aici poți extinde dıorul ne putem ajuta.Trebuie să aplic pentru combinație.Cât timp durează și cât durează să ajung viza? Mulțumesc anticipat pentru informații...

    3,14
    Participant

    –> Aceleași întrebări mai multe locuri diferite Să fim atenți să nu-l deschidem. Cred că nu este necesar să citești aceeași întrebare de mai multe ori, frate frumos. :)

    fuk_xnumx
    Participant

    2 Nu evlencek acolo pentru a merge cu are sau șansa de reîntregire a familiei sau vă basvurcak să vă căsătoriți cu o reuniune de familie în Turcia ambele la aceeași ieșire de pe drum, dar nu puteți rămâne acolo cariera s-a căsătorit acolo mergeți apa nu ar familii turistice uniunea pe care vă trimit înapoi, astfel încât să nu vă împărtășească ceva turiști

    Salutare prieteni vreau sa ma ajutati cu ceva.M-am casatorit cu iubita mea, care s-a nascut si a crescut in Austria, in data de 11.10.2012, iar acum trebuie sa fac cerere pentru reintregirea familiei ca sa ma duc acolo. ia viza de turist, du-te acolo si apoi extinde-o de acolo?Sotia mea spune ca mi-o putem extinde de aici.Pentru ca turistul o sa mergem la mine si sa imi trimitem actele de aici familiei familiei de la necesitatea de a aplica la familia Turciei dıor.Și după ce ai venit în Austria după ce ai venit aici poți extinde dıorul ne putem ajuta.Trebuie să aplic pentru combinație.Cât timp durează și cât durează să ajung viza? Mulțumesc anticipat pentru informații...

    loial12345
    Participant

    M-am căsătorit deja, dar din moment ce cererea pentru reîntregirea familiei durează mult, am vrut să întreb ceva, așa că presupun cât va dura până va fi eliberată viza?

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (134 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.