Vă rugăm să ajutați dacă aveți cunoștință de legislația muncii germane

> Forumuri > Viața de afaceri și de muncă în Germania > Vă rugăm să ajutați dacă aveți cunoștință de legislația muncii germane

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    nescaff la
    Participant

    Bună prieteni, dragii mei prieteni, au trecut cinci ani de când am venit în Germania Lucrez de doi ani Nu am limba germană ca limbă maternă Am avut un accident uriaș la locul de muncă acum 2 luni Am avut un accident uriaș la locul de muncă Am o tonă de mărfuri care cad pe picior. Lucrez într-o fabrică de marmură, carnea mi-a fost zdrobită. Tocmai am cumpărat hârtie bolnavă timp de 6 săptămâni. Conduc din nou o capsator cu o scară. Am dificultăți în a-mi opri medicul săptămâna în care se uita temporar la un alt raport de 30 de zile mi-a scris 30.10.2017 bis 30.11.2017 Am rapoartele pe care le-am primit, unul dintre ele a fost lăsat la locul de muncă. Am dat unul la locul de muncă și celălalt a mers la locul de muncă Au trimis din nou raportul pentru că a fost greșeala noastră, am sunat din nou la locul de muncă dimineața, a spus el, am fost din nou la locul de muncă, am fost la locul de muncă Am dat rapoartele de la locul de muncă nu acceptă acest raport nu știu cum să te învârt o lună nu știu legile de aici înainte să-mi dea 20.11.2017 28.2.2018 în fiecare lună 27 au pus cel târziu și nu m-am culcat Am salariul meu 28 mi-au dat ieșirea care înțelege legile, vă rog să mă ajutați.

    rustemxnumx
    Participant

    Salut, prietene,

    Cred că este vinovat dacă doctorul nu și-a trimis rapoartele. În acest caz, cred că ar trebui să vă vedeți locul de muncă cu Dr. De asemenea, dacă nu obțineți rezultate, duceți lucrări la Arbeitstamt și o hârtie de la Dr. despre greșeala comisă. Există și o astfel de situație. Aud manivele nefondate primite de la medicii de familie. Dacă tipăriți prea multe manivele, este posibil să aveți probleme.

    fără inimă
    Participant

    Bună, frate, în primul rând, vindecă-te curând. Primul este că niciun loc de muncă nu are dreptul să te concedieze pentru că ești bolnav sau ai un raport. El a fost bolnav în trecut și, când a primit raportul, l-au scos, apoi ne-am dus la instanță cu avocatul și am câștigat și apoi nu am obținut mulți bani. Dar situația dvs. este foarte diferită, ați avut un accident de muncă, angajatorul plătește o sumă mare de despăgubiri lucrătorilor săi din Germania, ceea ce oferă angajare din cauza daunelor permanente în accidente de muncă. Deoarece frica companiei este din cauza ei, ei încearcă să scape de tine, părerea mea. Găsiți un avocat bun și mergeți la instanță, am avut un accident la avocat, așa că medicul a raportat daune permanente pe picior și compania a scris să scape de mine când am fost raportat și am avut un accident de muncă. că te voi ajuta oricum, cred că vei primi o compensație bună. Găsește un avocat de urgență, dacă este necesar. Dacă nu ai terminat, continuă să cumperi cât poți, nu contează, 1 lună și 2 luni mai târziu compania va avea să plătească pentru ei.

Se afișează 2 răspunsuri - de la 1 la 2 (2 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.