DOCUMENTE NECESARE PENTRU CĂSĂTORIA ÎN GERMANIA.

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    fuk_xnumx
    Participant

    1. [] Solicitantul trebuie să aibă cel puțin 18 ani

    2. [] Examenul de bază al gramaticii Rezultatul documentului original și fotocopia lui 2

    (212 340 49 43 pentru programarea lingvistică). (Acceptat prin certificate de la Institutul Goethe, TELC, OSD sau TestDaF)

    3. [] Cererea trebuie făcută personal

    4. [] 2 Formular de solicitare a permisului de ședere

    Formularele de solicitare pot fi obținute gratuit de la intrarea în departamentul de vize înainte de depunerea cererii sau de la adresa de internet a consulatului.
    Trebuie să fie completat într-o formă complet lizibilă și semnată de solicitant în scrisul său de mână.

    5. [] Imagini 3 Imagine biometrică pentru pașapoarte

    Ultimul 6 ar trebui retras în ultima lună
    * 45 X 35 trebuie să fie în mm dimensiuni.
    * Fața trebuie să fie reflectată din față, capul deschis și toți ochii trebuie să fie vizibili

    6. [] Pașaport semnat, valabil cel puțin pentru 12 luni de la cererea de viză

    Pentru a elibera o viză în pașaport, cel puțin paginile 2 trebuie să fie goale

    7. [] Copie originală a registrului internațional de naștere al reclamantului și fotocopie

    (Puteți obține exemplarul din registrul nașterii internaționale de la Direcția Populație)

    8. [] Permis de căsătorie internațional sau original și fotocopie a scrisorii de la Oficiul pentru căsătorie din Germania

    9. [] Fotocopia copiei pașaportului și a paginii cu permisul de ședere al soțului care locuiește în Germania

    În cazul în care soțul / soția este cetățean german, trebuie prezentată o copie a pașaportului sau a certificatului de identitate

    10. [] Originalul și fotocopia exemplarului de înregistrare individuală integrală a populației colective care aparține reclamantului și soțului acestuia
    Secțiunea THOUGHT a înregistrării trebuie completată complet.

    (Proba colectivă de înregistrare a populației din Tekmil poate fi obținută de la Direcția Populație)

    11. [] Taxa de procesare a vizei 60 Euro

    Taxa de viză pentru minori 30 Euro
    12. [] Timpul de procesare a vizelor poate dura mai multe luni

    13. [] Copia pașaportului

    Fotocopie a paginii ilustrate a pașaportului, pagina care prezintă perioada de valabilitate și ultima pagină care conține informațiile despre populație.

    Fotocopiile paginilor cu informațiile de identitate din e-pașapoartele și paginile cu viză, dacă există.

    14. [] Vechile pașapoarte ar trebui trimise dacă sunt disponibile

    15. [] Cererea trebuie introdusă la Ambasada la 4.

    avertisment:

    Vă rugăm să fiți la ușa departamentului de viză 20 minute înainte de ora dvs. de numire, numai solicitantului vi se va permite să introduceți documentele care vi-au fost comunicate înaintea timpului de programare. În cazul în care documentele lipsesc, nu puteți aplica pentru o viză, numirea dvs. va fi anulată și va trebui să faceți o nouă întâlnire prin plata unei taxe. Același lucru este valabil dacă nu locuiți într-unul dintre orașele acoperite de Ambasada Ankarei. Biroul box office-ului poate solicita documente suplimentare bazate pe cererea dumneavoastră.

    Telefoanele mobile, laptopurile și pungile mari nu sunt permise în departamentul de vize și nu există posibilitatea de a fi încredințate la intrare.

    Înainte de a vă numi, contactați Serviciile UPS din cadrul departamentului de viză înainte de a contacta biroul de vize și obțineți toate informațiile privind returnarea pașaportului.
    Cu stimă,
    Ambasada / Consulatul General al Germaniei Serviciul de Informații și Apărare

    impresiona
    Participant

    Am scris-o în celălalt loc, deși permiteți-mi să o scriu pe scurt aici în detaliu. După ce ne-am căsătorit acolo cu o dragă viză bașvurulup pentru căsătorie în Germania pentru a merge din nou în Turcia, am constatat că nu avem și o cerere suplimentară? După viza de ieșire pentru căsătorie în Germania, după ce s-a căsătorit acolo, mergeți în Germania pentru a obține permisiunea de a lucra direct sau dacă aș mai prelungi din nou sau locuiesc acolo contactând aici, am găsit o altă cerere după ce căsătoria a venit în Turcia?

    fuk_xnumx
    Participant

    baybarsin ați citit articolul deja spus că pot cere dreptul de Sona Sona nu pot vorbi de acasă net sau salariu în unele state care doresc salariu acasă în aceeași țară ca acestea sunt aplicate la aceleași cetățeni Turk dacă doriți să întrebați dacă doriți să întrebați dacă informațiile sau landratsam dacă doriți informații separate?
    Deja în Germania, documentele necesare pentru căsătorie sunt scrise mai sus.

    Baybars
    Participant

    baybarsin ați citit articolul deja spus că pot cere dreptul de Sona Sona nu pot vorbi de acasă net sau salariu în unele state care doresc salariu acasă în aceeași țară ca acestea sunt aplicate la aceleași cetățeni Turk dacă doriți să întrebați dacă doriți să întrebați dacă informațiile sau landratsam dacă doriți informații separate?
    Deja în Germania, documentele necesare pentru căsătorie sunt scrise mai sus.

    .. De fapt, vorbesc clar, nu pot să vorbesc atunci când există o lege .. Iată legea:

    § 28 Familiennachzug zu Deutschen

    (1) Die Aufenthaltserlaubnis ist dem ausländischen

    Ehegatten eines Deutschen,
    minderjährigen ledigen Kind eines Deutschen,
    Elternteil eines minderjährigen ledigen Deutschen zur Ausübung der Personensorge
    zu amânat, care se referă la linia germană austriacă în Bundesgebiet. Sie ist abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 în Fällen des Satzes 1 Nr. 2 și 3 zu amânate. Sie soll în regel abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 în Fällen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden. Sie kann abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 de către personalul său, care se ocupă de studiul de bază al studiului german, care a avut loc în Germania, unde familia Gemeinschaft schon în Bundesgebiet gelebt wird. § 30 Abs. 1 Satz 1 Nr. 1 și 2, Satz 3 și Abs. 2 Satz 1 este din Fällen des Satzes 1 Nr. 1 entsprechend anzuwenden.

    Kalin este scris în mod clar în locul, sursa de trecere nu este definit ar trebui să li se acorde o viză .. astfel încât procedurile de solicitare de hârtie, cu siguranță soțul german nu are surse de tranzit nu poate refuza .. asa ca vorbesc destul de o plasă ..

    fuk_xnumx
    Participant

    baybars frate Cetățenii germani trebuie să dețină un certificat de venit, le-am dat informații prin faptul că le-am arătat ca prieten sau legea spune că nu doresc în practică, dar vreau să obțin informații despre acest subiect, așa că am vrut să arăt un rău pe care nu vreau să îl expun

    mamă
    Participant

    Buna ziua, sotia mea este cetatean german.I-au cerut certificat de venit.De cand era studenta tatal ei a semnat de la notar un contract de garant pe 2 ani.Au dat-o la resedinta strainilor din orasul Hagen. .Sotia unchiului meu este cetatean german.Face formare profesionala in limba germana pura.Are un venit de 500 euro.Pleteste 410euro chirie.Primeste 200euro ajutor.Au cerut dovada veniturilor pentru ultimul 6 luni si l-a adus...si de vreme ce unchiul meu vorbeste germana nu a adus nimic, certificat sau viza, pentru informarea ta.

    EL-TURCO
    Participant

    Dacă doriți să se căsătorească în Germania doresc draga mea ufukcug documentul clipboard nu doresc astfel de axnumx savant german, în cazul materializate aplicanți făcut să se căsătorească în Turcia Price! Rata de la om vorbind germană scurt ofițerul este oluyor.tecrübeyl destul de greu pentru a!
    Problema salariului este deja fixată prin lege, așa cum a spus fratele meu Baybars! :-)

    fuk_xnumx
    Participant

    Nu vreau să spun cel puțin puțină lipsă de respect sau neînțelegeri sau nu vreau să spun ceva, dar am spus că am auzit ce am auzit pe site ca limba maternă de la mamă la oamenii care cunosc cetățenii, chiar dacă nu este, dar dacă nu sunt cazul, voi fi în cazul lui Isis, dar eu sunt cazul. Nu este nevoie ca documentul să-l cunoască și pe fratele meu :)

    dragă ufukcug Vreau să mă căsătoresc în Germania vrea ca clipboard-ul să se căsătorească în Turcia pe eruditul german. Dacă ați făcut documentul solicitanților nu doriți, așa cum reiese din dacă la o rată a1!
    Problema salariului este deja fixată prin lege, așa cum a spus fratele meu Baybars! :-)

    yeliz_orh
    Participant

    salut aici sunt un membru nou cum pot deschide un subiect nou forum vă rog să răspundeți

    tarsuslu
    Participant

    frate fuk_18, ai scris mai sus, ai scris numărul total total de înregistrări ale populației aparținând solicitantului și soției sale, de exemplu, adevărata germană pentru soția germană (nu turcă sau ceva) ... deci ce ar trebui să facem pentru ea .. fără certificat de naștere normal sau eșantion de înregistrare a nașterii națiunilor M-aș bucura dacă mă ajutați

    fuk_xnumx
    Participant

    Dacă nu există o cetățenie turcească înainte, certificatul de naștere va fi de ajuns. Unele modele pur germane ale soției mele de la consulat o acceptă

    frate fuk_18, ai scris mai sus, ai scris numărul total total de înregistrări ale populației aparținând solicitantului și soției sale, de exemplu, adevărata germană pentru soția germană (nu turcă sau ceva) ... deci ce ar trebui să facem pentru ea .. fără certificat de naștere normal sau eșantion de înregistrare a nașterii națiunilor M-aș bucura dacă mă ajutați

    tarsuslu
    Participant

    Nu ați fost nevoie să dați procura pentru a fi luată Consulatul din Germania pentru a obține această împuternicire sau poate fi preluat din cercurile străine mult apreciez răspunsul pe care l-ați scris .. soția mea, desigur, știți că va fi încă unul apă pentru a primi intrarea și ieșirea în curcan? sau cel mai simplu unde să cumpărați sau să o faceți, vă mulțumim anticipat pentru răspunsurile dvs.  :)

    fuk_xnumx
    Participant

    Veți primi documentul respectiv de la biroul străinilor al direcției de poliție provinciale, dar numai sediul poliției provinciale va trebui să fie obținut de la sucursale.

    Ați avut nevoie cu greu de procură pentru a fi luat Consulatul din Germania pentru ca noi să obținem această împuternicire sau putem fi preluat din cercurile străine mult apreciez răspunsul pe care l-ați scris .. pentru a primi știați că aveți nevoie de intrarea soției mele și ieșirea în Turcia va fi încă o apă? sau cel mai simplu unde să cumpărați sau să o faceți, vă mulțumim anticipat pentru răspunsurile dvs.  :)

    fuk_xnumx
    Participant

    real

    tarsuslu
    Participant

    Salutare prieteni, urmeaza sa ma casatoresc in Germania si biroul german de inregistrare a casatoriilor doreste permis de casatorie international de la mine.Am fost azi la oficiul de stare civila si nu mi-l da.Daca stie cineva ce acte biroul de casatorie în Germania necesită, m-aș bucura dacă m-ar putea ajuta.

    fuk_xnumx
    Participant

    de ce nu dau

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (62 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.