ce face un absolvent de facultate în Germania

> Forumuri > Viața de afaceri și de muncă în Germania > ce face un absolvent de facultate în Germania

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    oguzhansumerxnumx
    Participant

    Bună ziua prieteni, dacă soția mea este însărcinată în 2 luni, vom merge în Germania după 3 luni și vom solicita viza prin copil. Recrutorii mă vor lua ca absolvent universitar? Sau mi-ar fi de ajutor să fac o profesie în locuri de muncă apropiate de profesia mea, adică finanțe de birouri, contabilitate, resurse umane etc., în aceste cursuri profesionale.

    yenicerixnumx
    Participant

    Bună ziua prieteni, dacă soția mea este însărcinată în 2 luni, vom merge în Germania după 3 luni și vom solicita viza prin copil. Recrutorii mă vor lua ca absolvent universitar? Sau mi-ar fi de ajutor să fac o profesie în locuri de muncă apropiate de profesia mea, adică finanțe de birouri, contabilitate, resurse umane etc., în aceste cursuri profesionale.

    salutări

    O diplomă va fi utilă, dar mai întâi ar trebui să verificați dacă profesia dvs. este relevantă aici. Asta înseamnă anerkenung în germană. Deși nu sunt exact sigur, cred că Germania nu va accepta școala și departamentul în care studiezi. Pentru aceasta, trebuie să aveți anerkennung. Dar fă niște cercetări, poate nu va fi nevoie de anerkenung. iată site-ul https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/
    Există sprijin în limba turcă. De aici, puteți afla dacă există sau nu o profesie și puteți contacta autoritățile competente pentru a vă asigura că școala și departamentul dvs. sunt valabile în Germania.

    Cu toate acestea, pentru a găsi un loc de muncă în specialitatea dvs., ar trebui să aveți o bună cunoaștere a limbii germane și chiar a germanilor de afaceri, în special a abrevierilor monetare. Deoarece este o secțiune verbală, jobul se referă direct la învățarea limbii germane în acest moment. Până atunci, nu contează unde am lucrat, doar credeți-vă că pot lucra, acesta este un proces dificil. Cu toții suferim de aceste dificultăți, cu excepția celor care sunt gata să lucreze în Germania. Desigur, puteți face profesiile pe care le-ați menționat aici, dar durata profesiei este de 2 ani, cea mai mică este de 3 ani.

    profund

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.