Almanya’da Üniversite Okumak

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    keremxnumx
    Participant

    prieteni.

    Scriu pentru cei care vor să locuiască în Germania. Dacă studiezi la universitate în Germania, obții un permis de ședere de un an fără motiv după facultate. Dacă găsești un loc de muncă în această perioadă și îl înregistrezi în evidențele oficiale, vei primi un permis de muncă. Desigur, nu trebuie să menționez că este nevoie de germană superioară pentru asta. Dacă vă întrebați, am permisele mele în Germania, dar soția mea nu a putut veni. Cum o pot lua cu mine? Si eu sunt solist. Aplicați la consulat sau la afaceri interne germane pentru soțul dumneavoastră. Soțul tău merge la curs pentru o anumită perioadă de timp. învățarea culturii germane și germane (motiv: să nu fii străin în Germania)
    Dacă, la sfârșitul acestora, echipa care oferă cursul aprobă, și soțul tău poate obține permisiunea. Dacă spui că știi deja limba și oficialul nu are nicio intenție față de tine, el/ea va primi oricum un permis de ședere. Nu există niciun motiv pentru care soțul tău să nu fie dus în Germania, mai ales dacă își găsește un loc de muncă.

    Spanac
    Participant

    Dacă studiezi la universitate în Germania, obții un permis de ședere de un an fără motiv după facultate.

    Bu konuda eminmisin…

    negru & gri_3
    Participant

    Prieteni, am o întrebare, dacă cineva are informații și le împărtășește informațiile, ar fi foarte apreciat. Am absolvit Facultatea de Economie in Turcia, si sunt de un an in Germania.Vreau sa merg la facultate aici, macar sa am un nivel bun de limba germana. Ce pot face, se va accepta echivalența diplomei mele, pot face un master, sau ce mai pot face aici?Cum pot evalua diploma primită din Turcia? Să zicem că am continuat aici catedra pe care am absolvit-o la o universitate, ce pot face în continuare?Care este echivalentul exact german al departamentului pe care l-am absolvit și ce face un absolvent al acestei catedre în Germania? Vă mulțumesc anticipat. De asemenea, site-ul este foarte dragut, l-am gasit intamplator, mi-a placut foarte mult.

    dennis1989
    Participant

    Bună, mă voi întreba, acum sunt în ultimul an de liceu. Mă gândesc să merg la uni în Germania când voi termina școala și nu trebuie să obțin viză de la el. Va trebui să câștig anual barieră, aș fi bucuros dacă ați putea ajuta, mulțumesc deja.

    ertugrul
    Participant

    Vă salut, ajutați-mă cu ceea ce am citit pe autostrăzile bi de doi ani, trecând ca tehnician în transportul școlar în Germania pe care l-am citit sau ce pot face acolo în diploma de facultate din Turcia, ar trebui să știu deja

    3,14
    Participant

    -> Clic

Se afișează 5 răspunsuri - de la 1 la 5 (5 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.