Cum ți-ai petrecut primele luni în Germania?

> Forumuri > Viața de afaceri și de muncă în Germania > Cum ți-ai petrecut primele luni în Germania?

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    fotografii cer
    Participant

    Bună ziua, am venit la Hanovra cu o viză de reîntregire a familiei în urmă cu două săptămâni. Am fost la prima filială a străinilor și am înregistrat adresa, dar au făcut programarea pentru 90 ianuarie pentru a converti viza de 19 de zile în viză de reședință. Adică, există doar o lună și, din moment ce cursul de limbă sau ceva va fi stabilit în acel moment, stau acasă fără să fac nimic și sunt foarte plictisit. Mă simt foarte izolat. din fericire nu există nici un vecin turcesc. Îmi puteți da sugestii, ce pot face?

    https://www.almancax.com/almanca-aile-almanca-aile-bireyleri-ve-almanca-akrabalar.html

    yenicerixnumx
    Participant

    În primul rând, bine ai venit la gökce

    Ich sage dir nur 3 wörter . Langeweilig langeweilig langeweilig yuppie :)
    Acestea sunt zilele în care capul tău este de fapt cel mai relaxat și, în același timp, cel mai incomod pe care îl vei suna cu o lumânare în viitor. De ce, după ce începi să înveți limba și să cunoști încet împrejurimile, te vei gândi, uau, când am trecut. La început, ești ca un pește ieșit din apă. Perioada de adaptare a început chiar acum. Cred că trebuie să se înscrie la curs în primul rând fără a pierde timpul. Dacă este plin, poate fi necesar să așteptați mult timp de data aceasta.
    În primul rând, cred că cunoașteți mediul. Ieși, ce e în jur. Bea o ceașcă de cafea în punctul cel mai central. Din nou, ești norocos în comparație cu majoritatea dintre noi. Să fie Hanovra. Începeți învățarea germană. Oferiți un curs de auto acasă. Puțină singurătate, puțină liniște te va plictisi după un timp, dar dacă te vei găsi un hobby, dacă vei găsi ceva care să-ți distragă mintea, timpul va trece mai repede. Bine ați venit în Germania.
    Sunet

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.