de a conduce o mașină din Germania în Turcia?

> Forumuri > Cafe almancax > de a conduce o mașină din Germania în Turcia?

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    tugce_doerj este
    Participant

    Bună ziua,

    Vreau să iau o mașină în Turcia și să o las acolo pentru ca fratele meu să o poată conduce. Ce cale ar trebui să urmez? Este posibil așa ceva? Nu am cunoștințe. M-aș bucura dacă prietenii mei cu cunoștințe m-ar ajuta. :)

    acuarelă
    Participant

    Bună ziua,

    Vreau să iau o mașină în Turcia și să o las acolo pentru ca fratele meu să o poată conduce. Ce cale ar trebui să urmez? Este posibil așa ceva? Nu am cunoștințe. M-aș bucura dacă prietenii mei cu cunoștințe m-ar ajuta. :)

    Când i-am văzut mângâierea în timp ce puneam această întrebare, mi-aș dori să fi putut fi demn de inimi ca tine.
    A lua o mașină în Turcia și a o lăsa acolo este ceva care te poate costa o mulțime de bani. Renunță la această idee.

    Să presupunem că veți lua o mașină model 2015 (deoarece nu trebuie să aibă o vechime de peste 3 ani), prețul mașinii de acum 3 ani este de 30 de mii de euro.
    Costul acestei mașini în 2018; 30.000 x 68% ?? => 20400 Euro.
    Expediere și model de asigurare? Renunță la 500 de euro.
    Suma de impozitat; 20900 Euro.
    Total toate impozitele; 20900 x 88,80% ?? => aproximativ 19.000 de euro. (88,80% volum motor între 1600 și 2000CC)

    Dacă ai da 15 mii de euro acestei mașini și ai cumpărat-o, te-ar costa 34.000 de euro în total.
    Merita?

    Desigur, nu merită .. nu are sens. Spune să renunțe la inimă și să te apleci din pace.

    tugce_doerj este
    Participant

    :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Păi am auzit că s-a luat o mașină o singură dată, de aceea am întrebat. În rest, știu și că te va costa bani în mod normal. :D Pot cumpara masina de acolo la aceiasi bani, cu acea logica :)

    acuarelă
    Participant

    :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Păi am auzit că s-a luat o mașină o singură dată, de aceea am întrebat. În rest, știu și că te va costa bani în mod normal. :D Pot cumpara masina de acolo la aceiasi bani, cu acea logica :)

    Ei bine, nu mă mir că trăiești o viață atât de fericită cu această logică. Am fost gelos.

Se afișează 3 răspunsuri - de la 1 la 3 (3 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.