Austria Educație și căsătorie

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    rapzadexnumx
    Participant

    salut băieți, voi merge în Austria pentru universitate. Pot să mă căsătoresc și să obțin cetățenia în timp ce studiez la universitate? Dacă răspunzi foarte urgent

    Roye
    Participant

    Desigur, dacă e ca în Germania, mai trebuie să aplici pentru o viză de reîntregire a familiei din Turcia după ce te căsătorești... Cetățenia este puțin mai dificilă... Trebuie să locuiești acolo o anumită perioadă de timp... De exemplu, dacă Germania are 7 ani, nu s-a schimbat... Dacă cineva locuiește în Austria, îți poate spune, desigur, te va ajuta mai bine, asta e mai exact.

    zilanxnumx
    Participant

    Bună ziua,
    Am solicitat reunificarea familiei pentru regiunea Viena din Austria. Nu am primit un răspuns pozitiv sau negativ de 10 luni. Situația noastră este că soția mea este cetățeană turcă
    MA35 ne-a cerut documente suplimentare în martie și mai că nu avea o datorie de credit și salariu pe 3 luni, iar tranzacțiile noastre aici au fost finalizate în iunie. A fost deschisă o anchetă pentru a pune sub semnul întrebării căsătoria soției mele. parchetul a oprit această investigație la 11 august. Dacă există, cifra următoare este

    Allfallige zivilrechtliche Ansprüche bleiben davon in jedem Fall unberührt.
    Verdacht des Eingehens einer Aufenthaltsehe vom 16.11.2012
    Die Einstellung erfolgte gemass 190 z 1 StPO, weil die dem Ermittlungsverfahren zu Gründe liegende Tat nichtmit gerichtlicher Strafe bedroht ist oder sonst die weitere Verfolgung aus rechtlichen Gründen unzulassig ware.
    Strafbarkeit ist verjahrt.

    După această lucrare, mi-au trimis documentele poliției pentru a face din nou o altă investigație. Au trecut 6 săptămâni de când documentele au mers acolo și așteaptă aprobarea de acolo.

Se afișează 2 răspunsuri - de la 1 la 2 (2 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.