Lecția 1: Informații generale despre limba germană

> Forumuri > Lecții de bază din germană de la zero > Lecția 1: Informații generale despre limba germană

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Lara
    vizitator
    INFORMAȚII GENERALE DESPRE GERMAN

    Bună ziua. Înainte de a trece la lecțiile noastre, să vă oferim câteva informații despre limba germană. Sunt prieteni începători.
    Credem că va fi potrivit pentru ei.
    Germana aparține ramurii germanice a limbilor indo-europene și este una dintre cele mai comune limbi din lume.
    Se știe că aproximativ 120 de milioane de oameni vorbesc germana.
    Germana este cea mai răspândită limbă maternă din Europa și se vorbește în multe țări din afara Germaniei.
    De exemplu, este limba oficială în Germania, Austria, Elveția, Liechtenstein, Luxemburg, Belgia și Italia.
    În general, oamenii cred că învățarea germană este dificilă, deoarece
    sau părtinitoare față de această problemă etc. pot fi.
    Dar, în general, învățarea germană nu este deloc dificilă, cu excepția câtorva subiecte.
    Este un fapt că nu este cunoscut nici măcar de majoritatea cetățenilor germani, dar într-un astfel de mediu nu veți avea probleme cu acest lucru.
    Este puțin probabil să se întâmple și aceste probleme vor fi discutate în detaliu când vine rândul lor.
    Vorbind despre învățarea limbii germane, să vă spunem rezultatele unei cercetări efectuate de experți:
    Ca rezultat al cercetărilor efectuate de experți, inteligența oamenilor care învață mai târziu limba germană este
    Este mult mai avansat decât era înainte. Desigur, nu noi, dar experții spun acest lucru.
    De exemplu, învățând limba germană, vă îmbunătățiți și inteligența. 
    În limba germană, putem spune că cuvintele sunt în general citite pe măsură ce sunt scrise. Desigur, există multe excepții de la această situație.
    Cu toate acestea, odată ce ați învățat practica meseriei, pronunția nu va fi o problemă pentru dvs.
    literele sunt scrise și cu majusculă, fără distincție de gen sau nume propriu.
    Putem de asemenea să spunem că orice vorbitor de limbă, alta decât limba germană, nu va avea dificultăți în învățarea limbii germane.
    După aceste informații generale, putem începe lecțiile de germană.

    Pasărea vieții trece ca un fulger și este pe cale să-ți depună ouăle în cuibul mormântului. (B. Mesnevi)
    olguntuz
    Participant

    Vă mulțumesc pentru eforturile depuse, doresc ca această muncă să continue.

    Beti
    Participant

    Mulțumită vouă, voi învăța Almanahul în toate aspectele. Mulțumesc.

    Nurleben
    Participant

    Doamne, visele mele devin realitate ;) Germana este limba pe care vreau să o învăț cel mai mult..și o voi învăța aici..mulțumesc mult...

    olguntuz
    Participant

    Sper că visele tale să devină realitate, dacă chiar vrei să înveți, poți învăța și acest site este cu adevărat util.

    Anonim
    vizitator

    Mulţumesc mult…

    Anonim
    vizitator

    Vă mulțumesc baieti. Sănătate la mâna ta, la inima ta.
    Vom încerca să învățăm încet. :)

    gentilă
    Participant

    Alles blana umedă

    muratxnumx
    Participant

    VĂ SAGĂȚI DIN NOU PENTRU FIECARE CĂLĂTORIE

    Kopf
    Participant

    danke este chel...

    yavzz
    Participant

    Mulţumesc mult ! Sper că îmi voi îmbunătăți limba germană datorită ție.

    vuslatım_schatz
    Participant

    Multumesc mult, am inceput de la prima lectie, sa ne ajute Dumnezeu

    Anonim
    vizitator

    COK DANKE DUMNEZEU

    tarakcixnumx
    Participant

    Am spus Bismillah și am început să învățăm germana, deși o văzusem în liceu, dar sper să nu fie greu și să nu mă descurajez………

    nicole *
    Participant

    Sănătate pentru munca ta ..

    patrie 057
    Participant

    Ai creat un forum foarte frumos. Tocmai am început să învăț limba germană... danke schön!

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (83 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.