pot sa raman divortat

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    În așteptare
    Participant

    Salutare tuturor. Am mai întrebat despre viza înainte, dar de data aceasta, din păcate, problema este pe cale să divorțeze. Este ca și cum nu vom putea face față cu soțului nostru destul de rău și nu mai suport. Pe 12 mai, căsătoria noastră va expira pentru al treilea an, dar biroul străinilor mi-a prelungit ultima dată viza de 3 ani, așa că îmi voi primi perioada nedeterminată anul viitor. Dar ce consecințe se vor întâmpla dacă plecăm înainte de această dată, chiar dacă nu divorțăm, vom mai avea o problemă? Aș fi foarte fericit dacă ar avea vreuna dintre aceste situații între voi sau dacă ar avea cunoștințe despre astfel de probleme. Vă mulțumesc deja

    fără inimă
    Participant

    Bună, există o mulțime de comentarii pe acest subiect pe forum, trebuie să scriem aceleași lucruri de fiecare dată. Nu ați scris cetățenia soțului dumneavoastră. Dacă soțul dvs. este german, 2 ani este turc, trebuie să locuiți împreună 3 ani în aceeași casă (sesiunea începe când primiți cardul) 

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.