Scrisori germane

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Nazira
    Participant

    Scrisoare de la un client către banca sa publicată în New York Times

    Stimate oficial al băncii,
    Am un client în vârstă de 86 de ani, care are un cont la banca dvs.
    Zilele trecute, i-am scris un cec de 100 de dolari instalatorului meu.
    Acest cec trebuie să fi trimis acest cec băncii dvs. în 3 nanosecunde, astfel încât suma de fonduri pe care am folosit-o în banca dvs. să fie preluată din contul meu înainte de a putea să o încasez.
    Desigur, din moment ce nu existau bani în contul meu în acel moment, dobânzile și penalitățile au fost percepute la 30 USD. Cu toate acestea, am avut 1.000.000 de dolari în fonduri.
    Când am vrut să mă plâng de această situație, m-am luptat aproape jumătate de oră cu o voce de doamnă impersonală, nepoliticoasă, lipită și fără chip pe telefonul tău de la bancă.
    Ascultam muzică din când în când și trebuia să apăs diferite taste de 28 de ori. Dar nu am putut ajunge la nimeni.
    După cum știți, am mii de dolari de facturi, deduceri ipotecare și plăți cu cardul de credit în fiecare lună.
    De acum înainte, ANULZ plățile automate efectuate din contul meu pentru toate acestea.
    De acum, vreau un reprezentant al clienților care să înțeleagă ce spun din carne și oase și vorbește engleza.
    Cu înțelegere, cel mai bun compliment este să-i imiți.
    O voi face ca tine.
    Reprezentantul dvs. de clienți mă va suna pentru fiecare plată și va introduce o parolă de cel puțin 28 de cifre pe care o voi da.
    Apoi, dacă 1 cheie va face o întâlnire cu mine, 2 chei vor putea lăsa un mesaj despre plată, 3 chei se vor conecta la sufrageria mea, voi răspunde dacă sunt acolo, 4 chei se vor conecta la dormitorul meu și vor vorbi cu mine dacă nu dorm, 5 chei vor ajunge la toaletă, 6 chei vor ajunge la telefonul meu mobil, 7 taste vor putea lăsa un mesaj pe computerul meu. Dacă tastează 8, îi poate asculta din nou.
    Dacă există pauze între ele, îl voi lăsa să asculte o piesă muzicală frumoasă din vechile mele discuri și gramofon.
    Singura mea cerere din partea dvs. este să-mi furnizați informațiile financiare ale personalului dvs., inclusiv informațiile de identitate, numele de fată al mamei, circulara de semnătură luată de la notar și acte.
    Am pregătit și un contract ca tine. 8 pagini. A ta avea 42 de pagini, eram corect. Acest contract este semnat de reprezentantul clienților, de directorul sucursalei băncii dvs. și de consiliul de administrație al băncii dvs. pe care mi-l veți atribui și îmi trimiteți o chitanță înregistrată.
    După ce primesc acest contract, voi trimite o parolă de 28 de cifre către reprezentantul dvs. de clienți. Desigur, această parolă se va schimba în fiecare lună.
    Îmi cer scuze și vă voi percepe 20 USD în fiecare lună pentru acest contract și tranzacții.
    Dacă nu puteți îndeplini acești termeni, vă rog să-mi pregătiți 1.000.000 USD în numerar și îl voi cumpăra mâine.
    Vă doresc fapte bune, vă rog să mă contactați cât mai curând posibil.
    Cu stimă,
    Clientul tău…

    QUELLE35
    Participant

    Omule grozav ;D  Mulțumesc că mi-ai împărtășit prietenul :)

    exaltat
    Participant

    Mulțumesc Nazire, asta e ceea ce ei numesc „tit for tat”...

    Nazira
    Participant

    Imaginează-ți, această femeie are 86 de ani și eu sunt o persoană tânără. Am dat deodată peste caseta, crede-mă, am o criză, dacă aș putea pune mâna pe acei oameni și pe persoana care a inventat caseta….. o bogăție…. Ce norocoasă este bătrâna...

    Kubra
    Participant

    Este foarte frumos.

    onoare gs
    Participant

    Vielen dank für die Verteilung! :) La fel a fost și ich bisher noch nicht gesehen! :D

    Anonim
    vizitator

    yaril:) yaril:) Este foarte amuzant și băncile frumoase chiar îi înnebunesc pe oameni așa. [aplauze:)

    colegiu
    Participant

    lovirea cu arma proprie este așa cum se numește :)

    wolwos
    Participant

    vayy bee old masli dar bunica noastră este înțeleaptă ..
    Ei bine, odată ce devine bogat, poate face tot ce vrea...

    Ma intreb ce s-a intamplat pana la urma :::::?? Banca a acceptat această ofertă hehehe desigur că nu, ce fel de bani de gumă de mestecat sunt 1 milion de dolari pentru ei…..

    iubire fata
    Participant

    atât de frumos =)

    xmcraex
    Participant

    foarte super walla

Se afișează 10 răspunsuri - de la 1 la 10 (10 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.