Integrarea inutilității.

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Kaan
    Participant

    Pe baza experienței mele profunde, voi avea câteva sugestii umile pentru a începe cursul și pentru cei care tocmai au început.

    Integrationskurs este o acțiune inutilă și inutilă, mai ales după recenta invazie a imigranților. (Nu spun asta, a fost puțin util și semnificativ acum 2 ani)

    Vă doresc să luați în considerare cu strictețe aceste sugestii.

    1. Cel puțin jumătate din participanții care vin la curs; Deoarece imigranții vor fi formați din persoane care primesc ajutor de șomaj sau asistență socială, ar fi foarte greșit să ne așteptăm ca cursul să fie productiv. Pierderea de timp și bani…
    2. Succesul general al clasei nu este obligatoriu pentru profesor, el predă lecția și iese din ea, știe ce primește sau nu. Prin urmare, în general, nu există niciun obiectiv ca studenții să aibă succes. Pierderea de timp și bani…
    3. Cursurile sunt în general aglomerate, iar având în vedere că este obligatoriu ca participanții să plătească indiferent dacă plătesc sau nu, lecțiile nu sunt active. Pierderea de timp și bani…
    4. Întrucât durata totală a cursului este scurtă (care poate atinge nivelul B600 în 1 de ore, B1 înseamnă a putea vorbi fluent limba germană în viața de zi cu zi, cu excepția textelor literare și a termenilor de afaceri, tugce_doerjer pentru informații mai detaliate. :)) ) probabil nu pot fi asimilate deoarece subiectele sunt procesate rapid. Pierderea de timp și bani…
    5 ... ..
    cinci….
    cinci….

    Lista decurge cam asa…

    Ce să fac…

    Nu trebuie uitat că țara nouă este o viață nouă. Nu este ușor, chiar și primii ani sunt foarte grei. Cu siguranță nu ar trebui să petreceți timp pierzând 2-3 ani.

    Probabil că există un curs privat undeva lângă tine. Cercetează și găsește un curs privat dovedit. La începutul cursului, o rată de 3 luni este de aproximativ 1500-2000 €. Veți parcurge un drum lung cu 9 până la 12 luni de antrenament. Atunci va fi mult mai ușor să vă îmbunătățiți limba pe cont propriu. (nu propria mea experiență, am văzut 2-3 persoane în jurul meu)

    șimidiiiiii Problema reală este banii bani banii.

    De fapt, este în regulă, există ceva numit aushilfe, teilzeit. De exemplu, dacă lucrați 1 ore în weekend într-o lună, există rate de curs de aproximativ 8 luni. Chiar dacă lucrați aceste opt ore pe noapte, veți lucra 2 weekenduri și veți primi 8 € lunar timp de 4 luni. Desigur, nu dau toți banii deodată, maximum 450 pe lună.

    Nasreddin Hodja căzu de pe acoperiș și o voce ieși din fiecare cap. A spus, lasă cuvântul gol, adu-mi pe cineva care a căzut de pe acoperiș.

    tugce_doerj este
    Participant

    Din păcate, dacă mergi la curs, este o problemă dacă nu mergi la curs, este un loc în care cei care vor să învețe limba germană nu pot găsi ceea ce sperau. Știu că m-am luptat foarte mult în clasă, de exemplu, prietenul meu de lângă el își umezea unghiile în timp ce el se uda, ne-am certat :D Pot număra o mulțime de lucruri de genul acesta, dacă spui că cursul nu este util? Desigur, se întâmplă mai ales pentru oamenii care cred că chiar și un cuvânt este foarte important.

    Cel mai important lucru este să o faceți din nou după curs și să vorbiți germana ori de câte ori este posibil. Acasă am interzis să vorbesc alte limbi decât germana :D

    Kaan este chiar acum, este și mai rău, deoarece imigranții vin fără să știe un cuvânt și, atunci când au dificultăți, profesorul trebuie să repete același subiect pentru ei. Am avut un vietnamez în clasa noastră, așa că am procesat verbele modale timp de 3 săptămâni. Profesorul schimbase subiectul când începuse să se spună cursul.

    După cum am spus, indiferent care ar fi scuza, oamenii vor cu adevărat să învețe această limbă și există o mulțime de dovezi pe acest site.

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.