jMemorize (program de memorare a cuvintelor)

> Forumuri > Metodele de învățare activă și memorarea cuvintelor germane > jMemorize (program de memorare a cuvintelor)

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    shamata
    Participant

    Bună ziua prieteni

    Puteți utiliza acest program în orice mediu de computer fără a-l instala. Fără dependență de platformă. Trebuie să aveți java instalat pe sistem pentru al utiliza.
    Am făcut un videoclip pe computerul meu de acasă. Este un videoclip care prezintă atât scopuri promoționale, cât și instalarea și utilizarea programului, prieteni. Dacă aveți întrebări, le puteți adresa aici.

    link de descărcare

    adaizm este
    Participant

    Bună ziua prieteni

    Puteți utiliza acest program în orice mediu de computer fără a-l instala. Fără dependență de platformă. Trebuie să aveți java instalat pe sistem pentru al utiliza.
    Am făcut un videoclip pe computerul meu de acasă. Este un videoclip care prezintă atât scopuri promoționale, cât și instalarea și utilizarea programului, prieteni. Dacă aveți întrebări, le puteți adresa aici.

    Da, îmi amintesc că acest program Hanı dăunează constant unei pagini de pe ecran și pune un chestionar de întrebare ca un test scurt, nu-i așa ???

    link de descărcare

    3,14
    Participant

    –> Această pagină nu se deschide pentru mine acum. :( Ce ar trebuii să fac? Poți să-mi dai linkul complet, prietene, ca să putem da clic pe el. :)

    shamata
    Participant

    –> Această pagină nu se deschide pentru mine acum. :( Ce ar trebuii să fac? Poți să-mi dai linkul complet, prietene, ca să putem da clic pe el. :)

    https://www.ubuntuone.com/5X236Mc5raxhyih1FBt3AF

    Da, îmi amintesc că acest program Hanı dăunează constant unei pagini de pe ecran și pune un chestionar de întrebare ca un test scurt, nu-i așa ???

    Nu. Acest program nu deschide pagini pe ecran în mod continuu. Gândiți-vă la acest program ca la un test. Introduceți o mulțime de cuvinte în germană și turcă, iar programul vă arată cuvintele pe care le-ați introdus și vă cere să găsiți echivalentul. De exemplu, spui să arăți cuvinte germane și ți se cere să știi echivalentul cuvântului german.

    zum Beispiel: programul arată das Auto. Pe partea de jos se afișează show corespunzător. Facem clic acolo și obținem cuvântul „mașină”, adică echivalentul său turcesc. Există două opțiuni, da și nu. Dacă știm șa, facem clic pe da și programul trece la cuvântul următor. Dacă nu știm, facem clic pe nu și programul trece din nou la alte cuvinte, dar solicită din nou cuvintele pe care nu le cunoaștem. În funcție de dvs., programul are opțiunea de a găsi echivalentul turcesc din germană sau echivalentul turcesc din turcă. Sper să înțelegeți ce face programul și cum funcționează. După descărcarea și vizionarea videoclipului din link, veți înțelege ce este programul și cum funcționează.

    adaizm este
    Participant

    https://www.ubuntuone.com/5X236Mc5raxhyih1FBt3AF

    Dați clic pe acesta pentru a da o eroare, nu înțeleg motivul: ((

    shamata
    Participant

    Dați clic pe acesta pentru a da o eroare, nu înțeleg motivul: ((

    Dacă scrieți care este eroarea, voi încerca să vă ajut.

    adaizm este
    Participant

    Dacă scrieți care este eroarea, voi încerca să vă ajut.

    Dacă scrieți care este eroarea, voi încerca să vă ajut.

    die datei wmploc.dll hat versionsnummer 12.7600.16667
    Aber

    Windows Media Player nicht richtig instaler

    shamata
    Participant

    die datei wmploc.dll hat versionsnummer 12.7600.16667
    Aber

    Windows Media Player nicht richtig instaler

    Nu faceți clic direct pe link. Faceți clic dreapta pe link și descărcați-l cu salvare ca. De fapt, nu există nicio eroare în conexiune. Acesta v-a dat un avertisment, deoarece atunci când faceți clic pe link, browserul încearcă să îl ruleze cu playerul media și vă spune că playerul media Windows de pe computerul dvs. nu este instalat corect. Deci, mai întâi descărcați fișierul pe computer și apoi deschideți-l cu playerul media pe care îl urmăriți pe computer.

    3,14
    Participant

    https://www.ubuntuone.com/5X236Mc5raxhyih1FBt3AF

    Nu. Acest program nu deschide pagini pe ecran în mod continuu. Gândiți-vă la acest program ca la un test. Introduceți o mulțime de cuvinte în germană și turcă, iar programul vă arată cuvintele pe care le-ați introdus și vă cere să găsiți echivalentul. De exemplu, spui să arăți cuvinte germane și ți se cere să știi echivalentul cuvântului german.

    zum Beispiel: programul arată das Auto. Pe partea de jos se afișează show corespunzător. Facem clic acolo și obținem cuvântul „mașină”, adică echivalentul său turcesc. Există două opțiuni, da și nu. Dacă știm șa, facem clic pe da și programul trece la cuvântul următor. Dacă nu știm, facem clic pe nu și programul trece din nou la alte cuvinte, dar solicită din nou cuvintele pe care nu le cunoaștem. În funcție de dvs., programul are opțiunea de a găsi echivalentul turcesc din germană sau echivalentul turcesc din turcă. Sper să înțelegeți ce face programul și cum funcționează. După descărcarea și vizionarea videoclipului din link, veți înțelege ce este programul și cum funcționează.

    –> Bine, când ajung acasă, voi face clic pe Ziel speichern unter… și voi salva ținta altfel, așa cum ați spus. Fii binecuvântat.

    adaizm este
    Participant

    Nu faceți clic direct pe link. Faceți clic dreapta pe link și descărcați-l cu salvare ca. De fapt, nu există nicio eroare în conexiune. Acesta v-a dat un avertisment, deoarece atunci când faceți clic pe link, browserul încearcă să îl ruleze cu playerul media și vă spune că playerul media Windows de pe computerul dvs. nu este instalat corect. Deci, mai întâi descărcați fișierul pe computer și apoi deschideți-l cu playerul media pe care îl urmăriți pe computer.

    Ok, shamata, unul sunt eu, de ce nu funcționează un palyer media, noul format nu este instalat, suportul media nu este instalat, dar han nu l-a instalat când am făcut clic pentru prima dată, l-am încercat, dacă ești nebun după motiv, mă puteți ajuta, vă rog
    Mulțumesc.

    3,14
    Participant

    –> De asemenea, pot ajuta cu erorile de program legate de computer. Atenție tuturor. :)

    3,14
    Participant

    –> Bine, când ajung acasă, voi face clic pe Ziel speichern unter… și voi salva ținta altfel, așa cum ați spus. Fii binecuvântat.

    –> Acum, când am încercat-o la școală, cu Linux, a existat o țintă de salvare ca meniu. Acum am venit acasă, am Windows 8 Pro pe laptop de azi dimineață, opțiunile care apar când dau clic pe link sunt;

    – Copiați linkul
    – Link în einer Registerkarte fffnen
    – Link-ul este fffnen

    Ziel speichern unter... nu, ce se întâmplă acum?

    shamata
    Participant

    –> Acum, când am încercat-o la școală, cu Linux, a existat o țintă de salvare ca meniu. Acum am venit acasă, am Windows 8 Pro pe laptop de azi dimineață, opțiunile care apar când dau clic pe link sunt;

    – Copiați linkul
    – Link în einer Registerkarte fffnen
    – Link-ul este fffnen

    Ziel speichern unter... nu, ce se întâmplă acum?

    Și eu folosesc Linux (CentOS 6). Sistemul de operare nu contează. Mă întrebam ce browser nu are această opțiune? Nu folosesc Internet Explorer (nu știu cum este acolo). Vă sugerez să instalați browserul Firefox.

    https://www.mozilla.org/de/firefox/new/

    Folosesc Firefox și când fac clic dreapta pe link, apare acea opțiune.

    –> Bine, când ajung acasă, voi face clic pe Ziel speichern unter… și voi salva ținta altfel, așa cum ați spus. Fii binecuvântat.

    …. Sper de la noi toți

    Ok, shamata, unul sunt eu, de ce nu funcționează un palyer media, noul format nu este instalat, suportul media nu este instalat, dar han nu l-a instalat când am făcut clic pentru prima dată, l-am încercat, dacă ești nebun după motiv, mă puteți ajuta, vă rog
    Mulțumesc.

    După cum am menționat mai sus, nu folosesc sistemul de operare Windows, așa că, chiar dacă scriu ceva, nu sunt pe deplin sigur, așa că cel mai bine este să nu vă fac o sugestie. Poate că prietenii care folosesc sistemul de operare Windows în forum vă pot ajuta. De fapt, dacă descărcați videoclipul pe computer, puteți instala un alt player media pe sistemul dvs. și îl puteți viziona fără probleme. Sfatul meu pentru tine este VLC player. În plus, nu este nevoie să instalați un solvent. VLC este instalat cu propriile sale soluții. Sper că am putut ajuta puțin, deși nu a fost tocmai soluția la problema ta.

    3,14
    Participant

    –> Chiar ieri am instalat Windows 8 Pro pe computer, am Internet Explorer 10, nu am nevoie de Firefox. Puteți încărca acest document în rapid sau dropbox? Ți-aș cere prea multe dacă aș întreba și asta? rușine de:)

    shamata
    Participant

    –> Chiar ieri am instalat Windows 8 Pro pe computer, am Internet Explorer 10, nu am nevoie de Firefox. Puteți încărca acest document în rapid sau dropbox? Ți-aș cere prea multe dacă aș întreba și asta? rușine de:)

    Fratele meu de onoare

    …… adresa care începe cu ubuntuone este un sistem ca dropbox. Dacă problema este deschiderea videoclipului în player, pot încărca fișierul ca .zip și problema va fi rezolvată. 

    3,14
    Participant

    –> OK, se descarcă acum. Am facut. :)

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (17 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.