Calea simplă de memorare a cuvintelor

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    mbilalxnumxt este
    Participant

    Bună, eu sunt Bilal
    Locuiesc în Germania de ceva timp. Învăț limba germană la școală. și vă voi spune cum l-am îmbunătățit.
    În timp ce vă uitați la televizor sau citiți o carte, încercați să traduceți unele dintre propozițiile pe care le auziți sau le citiți în germană. Nu am făcut-o anume, dar o spun involuntar în germană. Cred că acesta este un lucru bun :).

    Nu încercați să memorați multe cuvinte într-o singură ședință pentru a memora cuvinte. Căutați un cuvânt când vă plictisiți. Și aplică-l la cuvintele pe care le întâlnești. Repetați acel cuvânt de 5 ori împreună cu articolul. Folosiți cu toate gramaticile pe care le cunoașteți în propoziție. repetați de 5 ori pentru ultima dată.

    În general, vorbiți cu cel puțin o germană sau o persoană care vorbește germana într-o zi în care nu o puteți obține. Dacă există un cuvânt pe care nu îl înțelegeți, întrebați sau aruncați o privire la dicționar și aplicați tactica de memorare.

    Și învață cât de mult poți gramatica.

    Sper ca am ajutat. byby:) byby:) byby:)

  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.