Vă rugăm să nu deschideți subiectul înainte de a citi AICI

> Forumuri > Întrebări și răspunsuri despre lecțiile germane > Vă rugăm să nu deschideți subiectul înainte de a citi AICI

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    MuhaяяeM
    Participant
    PUNCTE DE CONSIDERAT ÎN DESCHIDEREA SUBIECTULUI

    * NU UTILIZAȚI NICIODATĂ NICIODATĂ CUVINTE ÎN TITLUL SUBIECTULUI, cum ar fi FOARTE – URGENT – AJUTOR – VA ROG – UITAȚI AICI – POȚI UITA?

    * NU UTILIZAȚI NICI O SEMNĂ, ALTĂ DE PUNCTE, COMMA ȘI ÎNTREBĂRI ÎN TITLUL TEMA

    * TEMA SUBIECTULUI DUMNEAVOASTRĂ AR FI O REZUMATĂ A MESAJULUI DUMNEAVOASTRĂ ȘI DAȚI ÎNTOTDEAUNĂ O IDEA DESPRE MESAJUL DUMNEAVOASTRĂ.

    * FIECARE ÎNTREBARE TREBUIE SĂ FIE SUB UN TEMAT Separat, NU Ezitați să deschideți subiectul

    * NU SCRIȚI TITLUL SUBIECTULUI ÎN LITERE MAJUSCULARE

    Ahmad
    Participant

    Dacă luați singur un exemplu dureros, i-am spus despre aceste probleme.

    MuhaяяeM
    Participant

    Scuze prietenul meu, nu voi mai scrie ;)

    baturay_
    Participant

    Voi lua în considerare acest lucru

    aysunnn
    Participant

    Bună, sunt un membru nou, încă nu știu cum să folosesc acest curs, este foarte complicat. Mă veți ajuta?

    frotiu
    Participant

    Bună ziua, vreau să vă întreb dacă puteți da o listă a locurilor în care este folosit verbul sein

    fără speranță
    Participant

    Dar băieții?

    grizzly
    Participant

    Cred că ar trebui să fie cel mai bun :)


    Dragi prieteni, vreau să primesc informații de la voi, am făcut o uniune familială în Germania, dar ședința soției mele am un copil de un an. S-a născut acolo când avea 1 ani.

    Bună prieteni, vreau să primesc informații de la dvs., am făcut o uniune familială în Germania, dar ședința soției mele am un copil de 1 an, ea s-a născut acolo la vârsta de 3 ani, soțul meu lucrează, există o casă , Cred că fac o sesiune de 1 an, aveți vreo problemă?

    mierc19
    Participant

    Vreau să deschid un subiect, dar nu am reușit. Puteți oferi informații despre cum s-a deschis?

    mierc19
    Participant

    Entschuldigung… ich abe gefunden aplauze :)

    türkkız
    Participant

    Bună, sunt un membru nou, încă nu știu cum să folosesc acest curs, este foarte complicat. Mă veți ajuta?

    bun venit, atunci vă urez bun venit la cafeneaua almancaxa: haha:

    adaizm este
    Participant

    Bună, sunt un membru nou, încă nu știu cum să folosesc acest curs, este foarte complicat. Mă veți ajuta?

    Extindeți-vă vocabularul... Descărcați o mulțime de dialoguri germane ca fișiere MP pe telefonul mobil și ascultați cu căști.

    Începeți prin memorarea tiparelor de bază ale nevoilor zilnice
    de exemplu am nevoie (ich brauche) sau vă rog să-mi aduceți un pahar cu apă) Können sie bitte ein glas wasser bringer)
    was kostet (how many money) ich komme aus der türkei (i come from turkey) woher kommen sie (de unde vii)

    pentru cunoștințe zilnice simple sau fraze de bază.

    mult noroc

    nilakk
    Participant

    Mulțumesc pentru avertisment. Voi lua în considerare :)

Se afișează 14 răspunsuri - de la 1 la 14 (14 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.