Documente necesare vizelor turistice

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    fuk_xnumx
    Participant

    IMPORTANT: Documentele trebuie trimise în ordinea poștei
    2.  [  ]  Evraklar şahsen teslim edilmeli
    3.  [  ]  2 adet Biometrik vesikalık resim
    Caracteristica imaginii;
    * Ultimul 6 ar trebui retras într-o lună pentru a reflecta ultimul aspect
    * 45 X 35 trebuie să fie în mm dimensiuni.
    * Margini trebuie să fie fără rama
    * Fața trebuie să fie reflectată din față, capul deschis și toți ochii trebuie să fie vizibili

    4.  [  ]  İlk veriliş tarihi 10 yıldan eski olmayan en az 6 ay geçerli TC Pasaport
    Cel puțin paginile 2 trebuie să fie goale pentru ca viza să fie tipărită pe pașaport.

    5.  [  ]  Pasaport fotokopisi
    6.  [  ]  1 adet Schengen vizesi Başvuru Formu
    Complet lizibil formularul de cerere 1, semnat de solicitant în propria scriere de mână. Înainte de a aplica formularul, puteți obține gratuit de la intrarea secțiunii de viză sau de pe pagina Consulatului.

    7.  [  ]  Davet eden kişiden,6 aydan eski olmayan Turistik davetiye aslı ve fotokopisi
    Invitația trebuie emisă în conformitate cu articolul 68 din Legea privind rezidența germană.
    Invitația trebuie să includă o declarație care să ateste că situația financiară a invitatului a fost examinată.
    Nu se aplică invitațiilor emise de un notar public din Germania, cu excepția Oficiului pentru străini.

    8.  [  ]  Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, Seyahat ve Sağlık Sigortası aslı ve fotokopisi.
    Asigurarea ar trebui să acopere următoarele servicii;
    – Tüm Schengen Ülkelerinde için geçerli olmalıdır.
    – Teminat limiti en az 30.000,- Euro olmalıdır.
    – Sigorta firmasının Schengen ülkeleri ve Lichtenstein da şubesi bulunmalı.
    – Acil tıbbi müdahale, hastanede acil yatılı tedavi ve hastalık halinde ikamet edilen ülkeye geri gönderilme masraflarını içermelidir.
    – Sigorta talep edilen vize süresini kapsamalı
    – Poliçede sigortanın tüm schengen ülkelerini kapsadığına dair ibare olmalı. Sadece Avrupa capında yazması yeterli değildir.
    – 65 yaşının üzerinde olan başvuru sahiplerinin yaptıracakları poliçelerde herhangi bir ihraç ve yaş sınırlaması olmamasına dikkat edilmesi gerekmekte.
    Asigurarea nu trebuie să precizeze nici un interval de timp.

    9.  [  ]  Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nüfus Kayıt Örneği aslı ve fotokopisi
    Originalul și fotocopia eșantionului de înregistrare colectivă a populației, acceptat complet, al solicitantului, a cărui secțiune de gânduri a fost completată complet.
    Mama, tatăl, toți frații, soții și copiii trebuie să fie inclusi în documente.

    10.  [  ]  Antetli kağıda İmza yetkilisi tarafından  imzalanmış Çalışma belgesi aslı ve fotokopisi
    Conținutul documentului ar trebui să indice perioada de lucru și taxa în instituție.

    11.  [  ]  Vize süresince işyerinden izin belgesinin aslı ve fotokopisi
    (Pentru profesori, permisiunea trebuie să fie de la Ministerul Educației)

    12.  [  ]  İmza Sirküleri aslı ve fotokopisi VEYA Fotokopi üzerine şirket kaşesi ve imzası
    În cazuri excepționale, dacă originalul circularei de semnături nu poate fi depus, documentele pot fi prezentate ca o fotocopie.
    În acest caz, însă, fotocopia trebuie să poarte ștampila firmei și semnătura ofițerului de semnătură.
    Acesta trebuie să fie semnat de semnatar, altfel documentele nu vor fi acceptate.

    13.  [  ]  Ticaret Odası kaydı aslı ve fotokopisi VEYA Fotokopi üzerine şirket kaşesi ve imzası
    În cazuri excepționale, dacă înregistrarea inițială a Camerei de Comerț nu poate fi depusă, documentele pot fi prezentate ca o fotocopie.
    În acest caz, însă, fotocopia trebuie să poarte ștampila firmei și semnătura ofițerului de semnătură.
    Acesta trebuie să fie semnat de semnatar, altfel documentele nu vor fi acceptate.

    14.  [  ]  Güncel yıla ait Vergi levhası aslı ve fotokopisi VEYA Fotokopi üzerine şirket kaşesi ve imzası
    În cazuri excepționale, în cazul în care certificatul fiscal original nu poate fi depus, documentele pot fi prezentate ca o fotocopie.
    În acest caz, însă, fotocopia trebuie să poarte ștampila firmei și semnătura ofițerului de semnătură.
    Acesta trebuie să fie semnat de semnatar, altfel documentele nu vor fi acceptate.

    15.  [  ]  SGK Hizmet fotokopisi, SGKnın kaşesi olmalıdır
    Internetul poate fi imprimat.

    16.  [  ]  SGK işe giriş bildirgesi fotokopisi. Fotokopi üzerine şirket kaşesi ve imza yetkilisinin imzası
    17.  [  ]  En son maaş bordrosu aslı ve fotokopisi
    18.  [  ]  Maddi ve Mali durumu gösteren tüm evrakların aslı ve fotokopisi
    (Documente de acte pentru case, terenuri, apartamente, contracte de chirie care să dovedească venitul din chirii, licențe de vehicule, defalcarea contului care arată intrarea și ieșirea)

    19.  [  ]  Başvuranın kaldığı eve ait Tapu veya Kira kontratı aslı ve fotokopisi
    În cazul în care trebuie prezentat actul funciar și nu este clar că pe teren există o casă, trebuie prezentate documente care să dovedească că este o casă sau locuită. De exemplu: facturi de energie electrică, apă sau telefon.

    Contractul de închiriere trebuie să conțină chiria.

    20.  [  ]  Başvuru sahibinin nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
    21.  [  ]  Var ise Sağlık karnesi VEYA Bağkur yazısı aslı ve fotokopisi
    22.  [  ]  Vize İşlem ücreti, 60 Euro
    Euro și trebuie să fie aduse în totalitate

    23.  [  ]  Başvuru sahibi evli ise ve eşi çalışıyor ise, gelirini kanıtlayan evrak mutlaka sunulmalıdır
    Salariul salariatului, documentele de pensie pentru limită de vârstă etc.

    24.  [  ]  Var ise eski Pasaportlar sunulmalı

    avertisment:
    Vă rugăm să veniți la Consulatul 15 minute înainte de ora de programare.
    Înainte de a vă depune la biroul de vize, solicitați serviciului UPS situat în curtea interioară a departamentului de viză și obțineți toate informațiile privind returnarea pașaportului dvs.,
    Când mergeți la aplicație, luați telefonul mobil. Nu aduceți pungi mari, calculatoare, bunuri, nu există niciun loc pe care să-i puteți încredința.
    Ar trebui să aduceți toate documentele generale pe care vi le-am menționat complet, dar când mergeți la cerere, ofițerul consular de la box-office poate solicita documente suplimentare datorită unor circumstanțe speciale.
    Formularul de înscriere este gratuit de la intrarea în secțiunea de viză sau puteți ajunge pe pagina consulatului înainte de a vă înscrie. Formularul trebuie completat și semnat înainte de programare.
    După primirea vizei, verificați imediat exactitatea informațiilor din viză, în special data de valabilitate, numele și prenumele vizei. Dacă există erori, trebuie să contactați imediat departamentul de viză.

    Cu stimă,
    Ambasada / Consulatul General al Germaniei Serviciul de Informații și Apărare

    fuk_xnumx
    Participant

    real

    damlaözdem este
    Participant

    salut, mă poți ajuta, te rog. Vreau să-i invit pe soacra mea în Germania ca pe un turist, calısmıyorum.esimin câștig foarte puțin. invitația cikarsa soției mele ar fi proprietarul locului de muncă al soției mele pentru a câștiga efectul unui bun câștig dacă aacaba vă rugăm să ajutați sımdıden tsk ederim.bu între timp eu sunt eu însumi cetățean german esim turkish vatandası.esim patronada cetățean german.
    />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” /></b></p>

		
        </div>
    </div>
    </div>
</div>
			
				<div id=

    EL-TURCO
    Participant

    salut, mă poți ajuta, te rog. Vreau să-i invit pe soacra mea în Germania ca pe un turist, calısmıyorum.esimin câștig foarte puțin. invitația cikarsa soției mele ar fi proprietarul locului de muncă al soției mele pentru a câștiga efectul unui bun câștig dacă aacaba vă rugăm să ajutați sımdıden tsk ederim.bu între timp eu sunt eu însumi cetățean german esim turkish vatandası.esim patronada cetățean german.
    />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” /><br /></b></p></blockquote>
<p>davetiyenin kim tarafindan cikarildiginin pekte önemi yok.zamaninda da bana hic tanimadigim bi almandan davetiye gelmisti.davetiye kolay is teyzem konsoloslukta cok üstüne giderlerse kizimin patronu gönderdi davetiyeyi der dogrusunu söyler.bisi olmaz ordaki memurlar bizim gibi yüzlercesi ile hergün ugrasiyorlar.dogruyu yalanai zaten yakalarlar.rahat ol.davetiye cikarmaya kimin gücü yetiyorsa o cikarsin.kolay gelsin.</p>

		
        </div>
    </div>
    </div>
</div>
			
				<div id=

    adaizm este
    Participant

    care nu contează prea mult când invitația este eliminată de mine. care o pot permite să cikarsin.

    Pentru a scăpa de soția sa, patruzeci de oameni, acest nebun ignorant continua să încerce să-l aducă, HasbınAllah

    EL-TURCO
    Participant

    ............

    damlaözdem este
    Participant

    Să fim atenți la cuvintele noastre, vă rog! Am soacra și soacra. Vă mulțumim pentru comentariile dvs.

    3,14
    Participant

    –> Özel hayata müdahele edecek kelime ve cümleler kullanmayalim.

    adaizm este
    Participant

    Să fim atenți la cuvintele noastre, vă rog! Am soacra și soacra. Vă mulțumim pentru comentariile dvs.

    ben şaka yapmıstım ama sız ve dıger (şu an rumuzunu hatırlayamadıgım fotoda gozluk takmıs genc cocuk)ıkınızınde yenı ve agresıf tıpler oldugunuzu farketmemısım muhatab almayın benı emı..batunun ve ufugun dedıgı kadarsanız orada kalınız…….esenlıkler..

    verılen en guzel cevap sorakı sanıyelerde yapmıs oldugum suskunluktur…………………nokta

    esma 41
    Participant

    ben şaka yapmıstım ama sız ve dıger (şu an rumuzunu hatırlayamadıgım fotoda gozluk takmıs genc cocuk)ıkınızınde yenı ve agresıf tıpler oldugunuzu farketmemısım muhatab almayın benı emı..batunun ve ufugun dedıgı kadarsanız orada kalınız…….esenlıkler..

    verılen en guzel cevap sorakı sanıyelerde yapmıs oldugum suskunluktur…………………nokta

    Dragă Adaismir,

    cu permisiunea ta, te voi „duce la interlocutor”, sper că nu vei fi tăcut pentru mine.

    Saka anlayisiniz ,uslubunüz mi demeliyim yoksa 'ifadeniz' mi ….

    Pentru a scăpa de soția sa, patruzeci de oameni, acest nebun ignorant continua să încerce să-l aducă, HasbınAllah

    acest lucru nu este ceva cu care suntem foarte obișnuiți în acest forum.
    Prin urmare, pot apărea neînțelegeri și aceste neînțelegeri pot fi corectate în mod respectuos.

    Ama bu ifadeniz…

    dar infiltrate și dîger (nu-mi amintesc pseudonimul în momentul de față, băiatul din fotografia gozlukului) medicina nouă și agresivă nu-ți dai seama că nu iei receptorul emi ..batunun ve ufugun dedıgı kadarsanız orada kalınız…….esenlıkler..

    Cred că nu sa întâmplat niciodată.
    Unii dintre membrii pe care îi numiți „tipuri agresive” au făcut eforturi mari în cadrul acestui forum.
    Poate că împărtășirea acestor veterani poate că nu le place orizontul și vestul,
    nu are sens. dar dacă (Aș dori să precizez aurul)
    ufuk ile batu nu ar fi foarte corect ca acești oameni să-i „denigreze și să indice că sunt agresivi” față de un nou venit (doar pentru că nu sunt de acord).
    Dacă am greșit cu ultima mea propoziție, corectați-o.

    Tânărul pe care îl numiți ochelari se numește onoare (3,14) și, așa cum am scris mai sus, munca este foarte mult pe forum.
    Are mult efort în acest forum din Ufugun.
    Nu știu cine este Batu.

    Apa este,

    Acesta este un forum, fiecare are un fel de efort.
    Horizon Family reunion, Visa
    Încearcă să-l ajute.
    Onoarea are o mulțime de lucruri pe subiecții germani,
    În afară de subiect, „cafe almancax'de” depune mult efort.

    Misal vereyim …

    Orizontul devine uneori „supărat” din „bântuirea” (actualizarea) problemelor vechi (așa cum o numea el).
    Poate că are dreptate, dar nu există o astfel de regulă în acest Forum.
    Isteyen istedigi zaman eski konulari 'hortlatabilir' – güncelliyebilir.
    Acesta este un subiect între Onoare și Horizon, lasă-i să se afle între ei.
    Ben karismam …
    Üyelerin arasinda gecen ' uyumsuzluklara' karisma adetim yoktur …
    dedigim gibi herkesin fikri benim icin önemlidir …
    ama uslub Foruma aykiri ise … iste o zaman karisirim …simdi yaptigim gibi.
    velahsl ..
    kac defa ifade ettim ama yine edecegim ….
    Nu toți au aceeași opinie.
    Dacă s-ar întâmpla așa, forumul ar fi un loc insuportabil și plictisitor pentru mine.
    Dar toată lumea, stimatrebuie să fie tolerantă.
    Nu trebuie să iubească, cu siguranță nu.
    Oricare ar fi opinia ta, apăra până la capăt.
    Dar nu înțeleg, de ce stilul nostru devine „urât” și personal în timp ce facem acest lucru?

    Bilgi Paylastikca güzeldir …
    dar cu stilul, nivelul și respectul nostru
    mai frumoase și mai luminoase.

    Respectul meu.

    fuk_xnumx
    Participant

    sau esma aici Vă spun totul între noi și onoarea între noi și onoarea între noi și dezbaterea dintre voturi nu poate fi ca o luptă Aș dori să apreciez onoarea de onoare în onoarea mea, nu cred că sunteți doar împotriva vechilor probleme vreau să spun 3 4 probleme anuale, dar totuși sub forma întregului an și nu am idee despre un membru în forma mea și nu am comentat niciun membru al insulei nu a cotolemedim insula Am auzit de ceea ce a spus ceea ce am gasit, dar nu am auzit niciodată despre un membru al insulei, dar nu am primit niciodată mesaje așa cum am spus, dar am spus că prin luarea lor Nu am nici o idee, nici o problemă personală sau de altă natură cu nimeni

    3,14
    Participant

    ben şaka yapmıstım ama sız ve dıger (şu an rumuzunu hatırlayamadıgım fotoda gozluk takmıs genc cocuk)ıkınızınde yenı ve agresıf tıpler oldugunuzu farketmemısım muhatab almayın benı emı..batunun ve ufugun dedıgı kadarsanız orada kalınız…….esenlıkler..

    verılen en guzel cevap sorakı sanıyelerde yapmıs oldugum suskunluktur…………………nokta

    –> Batu ve ufuk sana “özelden!” sanirim, ne demis bilemem… Diyecegim tek sudur: görünen köy var ya, iste o klavuz istemez.

    Saygilar………….

    3,14
    Participant

    sau esma aici Vă spun totul între noi și onoarea între noi și onoarea între noi și dezbaterea dintre voturi nu poate fi ca o luptă Aș dori să apreciez onoarea de onoare în onoarea mea, nu cred că sunteți doar împotriva vechilor probleme vreau să spun 3 4 probleme anuale, dar totuși sub forma întregului an și nu am idee despre un membru în forma mea și nu am comentat niciun membru al insulei nu a cotolemedim insula Am auzit de ceea ce a spus ceea ce am gasit, dar nu am auzit niciodată despre un membru al insulei, dar nu am primit niciodată mesaje așa cum am spus, dar am spus că prin luarea lor Nu am nici o idee, nici o problemă personală sau de altă natură cu nimeni

    –> Kardesim, senin yazini okumadan cevapladim az önce. özelden yazmamissin, önyargim icin affina siginiyorum. Baska da bir sey söylemek istemiyorum. Kalp kirmak sevmedigim bir seydir, kirdiysam da affola.

    Sevgiler ..

    esma 41
    Participant

    sau esma aici Vă spun totul între noi și onoarea între noi și onoarea între noi și dezbaterea dintre voturi nu poate fi ca o luptă Aș dori să apreciez onoarea de onoare în onoarea mea, nu cred că sunteți doar împotriva vechilor probleme vreau să spun 3 4 probleme anuale, dar totuși sub forma întregului an și nu am idee despre un membru în forma mea și nu am comentat niciun membru al insulei nu a cotolemedim insula Am auzit de ceea ce a spus ceea ce am gasit, dar nu am auzit niciodată despre un membru al insulei, dar nu am primit niciodată mesaje așa cum am spus, dar am spus că prin luarea lor Nu am nici o idee, nici o problemă personală sau de altă natură cu nimeni

    Dragă Ufuk,

    Sunteți, de asemenea, un veteran al acestui forum.
    Ajutați și îndrumați mulți dintre membrii noștri.
    Aș dori să vă mulțumesc cu această ocazie.

    Crede-mă că nu am nicio problemă cu tine
    Și nu mă amestec cu cei dintre voi și onoare
    üsttede belirttigim gibi. Kendi aranizda hal edin … etmissinizde.

    Deoarece subiectul este deschis, puțin
    Aș dori să „sfătuiesc” cu permisiunea dvs.

    Cunoștințele și ajutorul dvs. sunt neprețuite pentru noi toți.
    Dar uneori stilul tău este prea „dur” dacă spun cum.
    Nu am nicio problemă cu metodele „dure”,
    Dimpotrivă, iubesc oamenii care sunt afară.
    Gânduri reale, nu ce vor oamenii să audă
    Din păcate, oamenii care pot exprima clar sunt foarte puțini.
    Ești unul dintre acești oameni.
    Dar nu toată lumea poate „ridica” acest stil, sunt sensibili și nu înțeleg. :)
    Crede, știu foarte bine ce am scris pentru că odinioară
    Am avut o ștampilă „beligerantă” pe acest forum.

    Scopul tău, intenția ta este bună, îl știu bine, dar
    Uneori te vrei prea tare (nu am putut găsi alt termen)  :D

    Dedigim gibi benim icin sorun degil ama … herkes ben degil ki  :D

    Sper să poată explica la ce mă refer.

    Yinede …
    Iartă-mă dacă rănesc pe cineva fără să vreau.

    fuk_xnumx
    Participant

    evet dogru bazen sert biranda parliyorum oda belki o anda ki piskolojimin etkisi bunlara dikkat etmeye calisiyorum zaman zamanda sanki üstüme onuyorlar gibi konusmalar oluyor bu beni geriyor daha gecen oldu formda hala duruyor baybarsin actigi ehliyet konusunda ordaki kisi bilgisayardan calismak aptallik diyor ama kimseden yorum cikmiyor burda sert ciktim biraz ama artik sakin olmaya calisiyorum ve formda kimle sorunum olursa ozelden aramizda o kisiyle cozeriz onur la ise ne kotu soz oldu aramizda nede kirici laf o anlik birseydi o anda kaldi simde onurla aramizda hic bir sorun yok onur cok iyi kalpli herkeze yardim etmeyi seven bu yardimi kendi icindegil allah icin yapan biri taktir ediyorum.senide tabiki cok sakin uyelerdensin gorudugum o iyi niyetli oldugundan kuskum yok ama sanada tesekkür ederim uyarilarin icin mutlaka dikkate alicam..

    adaizm este
    Participant

    Da, este adevărat, uneori străluc tare, poate efectul psihologiei mele în momentul în care încerc să le acord atenție, din când în când sunt conversații de parcă mă repară, asta mă face să fiu nervos, trecutul este încă în formă. Am ieșit puțin, dar acum încerc să fiu calmă și vom rezolva cu acea persoană care este în formă cu acea persoană specială și cu onoare, ce cuvânt rău a fost între noi și cuvântul dureros a fost un lucru de moment. Apreciez pe cineva care a ajutat pentru Dumnezeu, nu de la sine. Desigur, sunteți unul dintre membrii foarte calmi, nu mă îndoiesc că are intenții bune, dar vă mulțumesc.

    Da, și eu am fost tâmpit. Îmi cer scuze

    PE UNU ..

    Ufuk nu mi-a spus nimic
    hatta kac zamandır gorusemedık bıle onunla ,cocugun bı günahı yok yanı ben mesajları ters algıladım o sebepten …………Saygılarımlaaaaaaaaaaa

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (30 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.