über die liebe

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Lehrer
    Participant

    Es war einmal eine Insel, wo alle verschiedenen Gefühle lebten.
    Das Glück, die Traurigkeit, das Wissen und all die anderen, die Liebe natürlich auch.
    Eines Tages meldete das Schicksal from Gefühlen, dass die Insel untergehen wird.
    So bereiteten sie ihre Schiffe und verließen die Insel.
    Nur die Liebe wollte bis zum letzten Moment bleiben.
    Als es fast zu spät war und die Insel unterging, rief sie um Hilfe.
    Der Reichtum war in der Nähe mit einem Luxusschiff.
    Die Liebe fragte ihn: „Reichtum, kannst du mir helfen? – Nein, weil ich zu viel Geld und Gold auf
    meinem Schiff habe, so ist für dich kein Platz hier!”
    Die Liebe fragte sodann den Hochmut um Hilfe, der auch mit seinem
    wunderschönen Boot vorbeifuhr. „Ich kann dir nicht helfen, du bist ganz nass und
    „Könntest mein Schiff beschmutzen!”
    Als die Traurigkeit nicht weit vorbeisegelte, fragte die Liebe: „Traurigkeit, lass
    mich mit dir gehen. – Oooh… Liebe, ich bin so traurig, ich möchte besser alleine bleiben.”
    Das Glück ist auch weitergefahren. Es war soo glücklich, dass es die Liebe nicht hörte….
    Und plötzlich hörte die Liebe eine Stimme: „Komm, komm doch, ich nehme dich mit!”
    Da war ein alter Mann, der gesprochen hatte. Die Liebe war so glucklich, so
    zufrieden, dass sie nicht nach seinem Namen gfragt hat.
    Als beide wieder festen Boden unter from Füßen hatten und gerettet waren, ging der Alte weg.
    Die Liebe merkte, wie viel sie dem Alten schuldete, der aber war schon fort.
    Sie fragte daraufhin das Wissen: „Wer hat mich gerettet, wer hat mir geholfen?”
    „Das war die ZEIT” – răspunsul lui Wissen.
    „Die Zeit?!?” fragte die Liebe, „aber warum hat mich die Zeit gerettet?”
    Iată ce trebuie să știm:
    „WEIL NUR DIE ZEIT VERSTEHEN KANN, WIE WICHTIG DIE LIEBE IM LEBEN İST….

    schiță
    Participant

    Für die Geschichte danke ich Ihnen :::: Liebe Kollege

    elwin
    Participant

    super danke schön ..

    artefacte
    Participant

    danke schön es war sehr schön wenn du andere hast send unser :) Danke wıeder mein schone lehrer :)

    calhazal
    Participant

    eine sehr schöne geschichte danke schön: D

    Metodă
    Participant

    Ar fi frumos dacă ai scrie în turcă. Sunt clasa de mijloc în germană

    Ichberna
    Participant

    Cred că yaaaa scrie în turcă.

    malkaya
    Participant

    Vielen dank für alles

    Nachtigall
    Participant

    von mir auch ein „super”

    duel
    Participant

    danke schön turkish nerdeeeeeeeeeee

    Anonim
    vizitator

    Sunt un nou membru al acestui site si imi doresc foarte mult sa invat germana dar nu stiu de unde sa incep.Vreau sa il invat pentru iubita mea.Cred ca acest articol este bun,dar nu il pot intelege la toate.V-as fi foarte recunoscator daca ati putea scrie si in turca... =)

    esma 41
    Participant

    turca si de la mine... macar  :)
    Este o poveste frumoasă.

    Askin Story

    Odată, a existat o insulă în care trăiau toate emoțiile:
    Fericire, Tristețe, Cunoaștere și toate celelalte, inclusiv dragostea.

    Într-o zi, insula care se scufundă, a dat atenție emoțiilor. Apoi, toți și-au pregătit bărcile pentru a părăsi insula.Dragostea a fost ultima emoție rămasă pe insulă pentru că dorea să aștepte până în ultimul moment posibil.Când insula aproape se scufundă, Love a decis să ceară ajutor. Bogăția trecea într-o barcă foarte mare. Dragostea a spus: „Bogat, poți să mă iei cu tine?” a întrebat el. Bogăția a spus: "Nu, nu pot să-l am. E prea mult aur și argint în barca mea, nu mai este loc pentru tine." spuse el.Dragostea cerea ajutor de la Vanity, care se afla pe o barcă cu pânze frumoasă. „Aroganță, te rog ajută-mă!”, Vanity „Nu te pot ajuta, Iubire. Ești îmbibat și ai putea să-mi distrugi barca cu pânze.” el a raspuns. Tristețea era în apropiere și Dragostea a cerut ajutor: „Tristețe, lasă-mă să vin cu tine”. Tristețe „O, iubire, sunt atât de trist, trebuie să fiu singur.” Fericirea a trecut și prin Iubire; Dar era atât de fericit încât nu a auzit chemarea Iubirii. Dragoste, am auzit deodată o voce. „Vino iubire! Te voi lua cu mine...” Acesta era cineva mai în vârstă decât Aşk. Dragostea s-a simțit atât de norocoasă și fericită, încât nu se putea gândi să afle cine a luat-o cu ea. Când au ajuns pe un pământ nou, cel care a ajutat Iubirea și-a continuat drumul. Dându-și seama cât de mult îi datora, Așk l-a întrebat pe Bilgi: „Cine m-a ajutat?”. Knowledge a răspuns: „Era timpul”. "Timp? De ce m-a ajutat?” întrebă Love. Knowledge a zâmbit:

    „Pentru că numai Timpul poate înțelege cât de mare este Iubirea”

    yigitxnumx
    Participant

    sănătate în mână ..:):)

    allyxnumx
    Participant

    Ich taxa finde auch! De asemenea, NOHAL SUPER! Nu vă faceți griji cu privire la acest lucru! Danke!

    hilal_gh
    Participant

    Multumesc, e foarte frumos. Doar invat germana. Nici macar nu pot sa fac propozitii intr-o propozitie. Pot sa inteleg doar cuvintele pe care le stiu. Va multumesc mult pentru share. :::::::: :::::))

    real
    Participant

    dankeschön :)

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (21 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.