mergi ca absolvent de universitate .. câteva întrebări ..

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    război
    Participant

    Buna ziua tuturor. 2 ani asociez gradul de management hotelier turistic și am continuat și am terminat timp de 4 ani: (absolvent de afaceri). Ruda mea are un restaurant în Germania și vreau să iau aici ca manager de restaurant sau manager de afaceri. Întrebarea pe care vreau să o pun este să pot lucra în acest domeniu? departamente erau în activitatea de cercetare. Vreau să-mi iau soțul și copilul cu mine pentru a îndeplini toate condițiile, 56000 de euro la contract, 56000 de euro pe an? este suficient pentru viză și card albastru? "Vreau să-mi iau soția și copilul cu mine pe drum. Contul nostru bancar cu partenerul meu este comun. Există vreo problemă în afaceri? M-aș bucura dacă mă veți informa despre acest subiect. Mulțumesc tuturor în avans.

    război
    Participant

    Există cineva care să vă ajute în aceste probleme ..

    fără inimă
    Participant

    Salutări, oamenii nu știu prea multe despre aceste probleme și nimeni nu scrie despre asta. Permiteți-mi să vorbesc despre ceea ce am auzit mult. În primul rând, dacă un loc de muncă dorește să aducă muncitori în străinătate, adică din afara Europei, nu ar trebui să poată găsi pe cineva care să facă această profesie în Germania. Cu alte cuvinte, dacă nu puteți găsi lucrători de la șomeri în Germania, dacă nu îi puteți găsi din țările UE, atunci îi puteți aduce din TR. Oricine îți poate face poziția aici. Nu-ți cunosc gramatica. Ar trebui să aveți o astfel de profesie, ar trebui să fiți cineva care nu poate fi găsit în Germania, nici măcar în țările UE. Salariul dvs. va fi suficient. Opinia mea personală Am auzit că procedura este așa. Cred că Germania nu permite aducerea lucrătorilor din străinătate, în timp ce sunt mulți șomeri. Nu aș vrea să vorbesc negativ, dar asta este părerea mea

    război
    Participant

    Vă mulțumesc pentru răspunsul dvs., dar în conformitate cu această lege introdusă recent despre imigrație, ei au spus că aceasta a fost dorită pentru prima dată din Europa, așa cum ați menționat mai înainte. Pentru răspunsul dvs. Există un loc unde putem obține informații despre acest subiect? Aș fi bucuros dacă cei care îl cunosc scriu.

    fără inimă
    Participant

    Personal, prietenii care știu unde să obțină informații nu știu. În cele din urmă, în familia ta, despre tine despre tine, la început credeți că sunteți Dumnezeu să vă ajute afecțiunea turkiyenin cunoscută

    Oberfrance
    Participant

    ruda mea are un restaurant în Germania
    după această propoziție nu înseamnă mare lucru pentru mine.
    Nu vreau să-ți rup entuziasmul, dar oricine locuiește în Germania chiar acum mă va merita. Din păcate, concepte precum rude, unchi, dayi, mătuși nu sunt încă aici. Mai ales că suntem din Turcia în plus NU! Lasă-i să fie cât se poate de liniștiți, aruncați-i sau să fie oameni foarte buni. Sau dacă nu doriți atât de echipat, în ochii a zece pentru a fi instruiți în Turcia, olamami au rătăcit în sus, un nenorocit de Germania gânduri nevoiașe în mine va fi o ființă umană. 2 + 2 = 4.

    Până în acest moment nu i-am văzut sau auzit pe cei fericiți și de succes care au venit în Europa, având încredere în rudele lor. Este totul o poveste. Muncitorii vin în Germania, turiștii vin, se căsătoresc, dar nu vin la ușa rudelor! Nimeni nu a venit la nepoata planului de bord, draga mea, nu-i cikti, el s-a așezat, a adus unul din Turcia aici. Ei fac cele mai multe prezentări, beneficiază de a nu cunoaște limba germană și de a nu cunoaște legea și te lucrează gratuit în Germania, unde nimeni nu lucrează în Germania și îți oferă o favoare. O să-ți pară rău. Oamenii care au experiență în mine cu experiență și experiență au spus întotdeauna același lucru .. Rudele mele nu ar face acest lucru. Aparent, rudenia în esența Europei a promisiunii yapiyorlarmis tocmai a ajuns aici în familii înrădăcinate în căutarea lor către un singur om de armă pe care ai venit din Turcia, deja limba, modul în care, nici nu saluti un astfel de echipaj ignorant după ce ai învățat procedura în Germania.

    salutări

    fără inimă
    Participant

    Yafes, sunt de acord 100 din 100. Nu mai este pe nimeni pe care să-l mai văd, unde am trăit ca prieteni, bineînțeles că m-am îndepărtat de toți în Germania. Nu disprețuiesc oamenii, dar ei nu adaugă nimic omenirii.Oamenii ignoranți, interesați, nerecunoscători care s-au născut și au crescut aici ar trebui să stea departe de noii veniți.Ar trebui să fie aproape de Dumnezeu și departe de mine. ..

    silverfish
    Participant

    Buna ziua tuturor. 2 ani asociez gradul de management hotelier turistic și am continuat și am terminat timp de 4 ani: (absolvent de afaceri). Ruda mea are un restaurant în Germania și vreau să iau aici ca manager de restaurant sau manager de afaceri. Întrebarea pe care vreau să o pun este să pot lucra în acest domeniu? departamente erau în activitatea de cercetare. Vreau să-mi iau soțul și copilul cu mine pentru a îndeplini toate condițiile, 56000 de euro la contract, 56000 de euro pe an? este suficient pentru viză și card albastru? "Vreau să-mi iau soția și copilul cu mine pe drum. Contul nostru bancar cu partenerul meu este comun. Există vreo problemă în afaceri? M-aș bucura dacă mă veți informa despre acest subiect. Mulțumesc tuturor în avans.

    Permiteți-mi să împărtășesc ceea ce știu despre acest subiect. Dacă nu aveți un loc de muncă foarte specific așa cum au scris prietenii înainte de apariția acestei legi privind imigrația, statul german a acordat prioritate Germaniei și țărilor UE.
    Conform noii legi privind imigrația care a apărut în luna martie, acest eveniment a devenit mai ușor. În primul rând, trebuie să verificați echivalența diplomei dvs. pe site-ul web Anabin din Germania, această lucrare din Germania vă îndeplinește diploma? Să presupunem că trebuie să plătiți minimum 700 de euro pe lună în contul blocat din bancă. și îl veți prezenta autorităților germane. Ruda ta vă va trimite o invitație de angajare sau veți obține o viză de 6 luni pentru căutarea unui loc de muncă. Desigur, modul în care autoritățile germane pentru a oferi un anumit nivel trebuie să știți cunoștințele de limbă germană, cum ar fi medicii, au lucrat sectorul C6 istiyorlar.s va trebui să se mulțumească cu nivelul B1 al lecțiilor învățate în Turcia isteyecektir.b el merge, nu obțin viza. Omul spune că vei căuta un loc de muncă sau vei învăța limba.
    Dacă ruda dvs. este o persoană, contractul meu de lucrător, puteți trimite acel document autorităților oficiale și rămâneți acolo. Procesul este ușor dacă aveți o carte albastră, dar dacă vă aflați în statutul de muncitor normal, poate dura ceva timp să le luați.
    Poate am scris aceste probleme care lipsesc, dar procedura generală funcționează la fel de aproape cum am urmat.
    De asemenea, vă recomand cu umilință că oricât de puternică ar fi ruda dvs., veți merge la altă cultură, altă religie, altă limbă, geografie. Cred că acum cel puțin 6 luni sau 1 an, decideți dacă puteți face sistemul, ordinea ca familie, apoi faceți acest pas. . Este întotdeauna bine să fii precaut. A fost că lucrurile nu au mers așa cum vrei ca o întoarcere autonomă în Turcia a trebuit să meargă la o familie în schimb.

    Nesibe de
    Participant

    Bună ziua, în loc să te consulti aici, dacă ruda ta vrea să vii atât de mult, cred că ar trebui să mergi la autoritățile necesare și să îți împărtășești informații în detaliu. Sunt de acord 100% cu ceea ce spun alți prieteni despre relația dintre rude. Deci, dacă vrei să vii, ar trebui să vii cu propria cabană. În plus, ce este necesar pentru o viză care caută un loc de muncă pentru grupul dvs. profesional? Dar contul blocat este valabil pentru toate profesiile. Nivelul limbii variază în funcție de grupurile profesionale. Plus reședință etc. Există multe proceduri. Astfel de tranzacții au în sanirim în Turcia și firme de consultanță. Puteți lucra procesul cu o companie de încredere.

Se afișează 8 răspunsuri - de la 1 la 8 (8 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.