Întoarceți-vă la o limbă uitată (Ce trebuie să faceți)

> Forumuri > Cursuri combinate familiale germane și germane A1 > Întoarceți-vă la o limbă uitată (Ce trebuie să faceți)

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    mentat
    Participant

    Salut!

    Am văzut limba germană la liceu, au trecut 6 ani de atunci, indiferent unde te uiți, am avut și certificat b1. (Avertismente, opiniile juridice sunt ca niște contracte, dar, așa cum am spus, am o mulțime de dificultăți, cuvântul este prea scurt). Dacă pot vorbi germana fluent în locul în care lucrez în aceste zile, locul meu va fi diferit.

    Unde ar trebui să încep pentru a-mi aminti limba și pentru a-mi îmbunătăți vorbirea? Ce curs ar trebui să urmez? Locuiesc în Istanbul, m-am uitat la Institutul Goethe, dar cred că orele de înscriere sunt depășite, nu știu alte cursuri. Nu pot să înțeleg dacă este sau nu de calitate, probabil cursul pe care l-am început. Ce sa fac?

    tugce_doerj este
    Participant

    Dacă ați învățat bine limba germană, cel mai bun lucru de făcut este să citiți cărți, să vă uitați la televizor și să vorbiți. acestea vă permit să vă amintiți din nou limba. Limbajul învățat nu este de neuitat, el devine contondent și se întoarce când îl asculți.

    Puteți merge la centrul de limbi din Istanbul. Certificatul pe care îl dau este valid și sunt foarte buni. Am mers acolo am trecut cu 91 mi-am început examenul fără să știu nicio germană.

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.