Care ar putea fi motivul refuzului de viză?

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    melo1903melo
    Participant

    Prieteni, deși logodnica mea i-a trimis prin poștă toate actele trimise la filiala pentru străini, când a sunat 15 zile mai târziu pentru a întreba despre situație, a declarat că dosarul a fost completat și trimis înapoi la Izmir și decizia finală a fost luată de către consulatul german la Izmir, dar conform logodnicului meu, situatia a fost prezentata ca fiind negativa si daca se da respingerea sunati-ma cu ce trebuie sa faceti.Va pot da informatii despre asta.S-a spus ca nu se poate pt. eu sa fac o declaratie in acest moment.Acum ne gandim la asta.Lodnica mea locuieste cu parintii ei iar tatal ei are cancer.Daca eu sufar de cancer,tatal ei plateste chiria si primeste ajutor social.Ar putea fi din cauza acest motiv?Va rog prieteni,daca are cineva vreo informatie.Va rog ajutati-ma, apropo, logodnica mea nu este cetatean german.

    fuk_xnumx
    Participant

    Ce naționalitate este Nisanul?

    melo1903melo
    Participant

    Domnule, dacă aveți vreo informație, permiteți-mi să vă spun că l-am cunoscut pe logodnicul meu în Macedonia când studiam la universitate.Este inițial un cântăreț popular macedonean și locuiește în Germania de mulți ani.Există o perioadă de 9 ani. diferenta de varsta intre noi.Intalnirea mea la consulat a decurs foarte bine.Tatal logodnicului meu are cancer, asa ca am vrut sa ne casatorim acolo si am aplicat pe 16 martie.Am fost in Germania pana acum 20 de zile,am stat cu logodnicul meu cca. 2 luni, apoi am fost din nou cu logodnicul meu in Hamburg, iar el a fost cu mine in Turcia vara, nu stiu daca l-au gasit suspect sau ceva.Mai mult, de ieri, marfa interna a declarat ca marfa mea era pe drum, dar nu a sosit inca, crede-ma, mor de curiozitate.Au respins-o?Daca da, din ce motiv?

    greu, dar greu
    Participant

    SLM,
    Ce face soția ta, cât este venitul ei, câți metri pătrați este casa, răspunsul tău este de fapt ascuns aici.

    Oberfrance
    Participant

    Bună ziua,

    Dacă soțul dumneavoastră nu are un venit pentru a se întreține, va exista respingere. (Ei vor un venit net mediu de aproximativ 1400.)
    Dacă soțul tău locuiește cu părinții săi, nu are venituri proprii, iar familia lui își câștigă existența din Arbeitsamt, respingerea va avea loc în continuare.

    În plus, dacă suprafața de metri pătrați a casei în care să locuiești este considerată insuficientă, din păcate, va apărea respingere.

    De fapt, cele două puncte importante la care se uită, indiferent dacă sunt cetățeni germani sau turci, sunt unde va rămâne persoana care vine din Turcia și cum își va câștiga existența?
    Puteți îmbunătăți aceste condiții și puteți încerca din nou.

Se afișează 4 răspunsuri - de la 1 la 4 (4 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.