Obiecția la refuzul vizei ..

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    rinocer
    Participant

    bună prieteni

    Am aplicat la consulatul german pentru o călătorie de 5 zile prin IData. Sunt student și scopul meu de a merge a fost să particip la un seminar de 4 zile. În ziua următoare a cererii mele, mi s-au trimis pașaportul și 3 documente privind refuzul vizei.

    Motivul este ; „Pe întreaga durată a călătoriei stipulate sau pentru a putea reveni în țara de reședință sau ieșire,
    sau au suficiente mijloace financiare pentru a tranzita către o țară terță care este garantată a fi acceptată.
    Nu a fost prezentată dovada proprietății sau nu a fost prezentat accesul legal la aceste mijloace financiare.
    Nu vă este posibil să ajungeți la drum ”.

    Deoarece sponsorul meu acoperă toate cheltuielile mele, nu mi-a păsat că puțini bani erau vizibili în contul meu și în contul tatălui meu în acel moment. Acum voi obiecta și voi arăta actul, licența și banii peste 5000 de lire. În câte zile și cum se termină obiecțiile în general? M-aș bucura dacă cineva are cunoștințe.

    tugce_doerj este
    Participant

    Scrieți petiția de apel și trimiteți-o, sper că vor fi procesate în curând. Este foarte dificil să spunem cât de curând vor răspunde.

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.