Pașaportul soțului meu este eliberat până în martie 2010, sesiunea mea actuală până în 2010?

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    uragan66
    Participant

    Salut prieteni

    După cum am scris mai sus, pașaportul soției mele este valabil până în martie 2010

    acum voi lua o sesiune de exemplu

    În 9 luni, sesiunea de 3 luni a soției mele se încheie

    Să presupunem că ofițerul va da 2 ani, dar pașaportul este valabil până în martie 2010, atunci dă 6 luni '?

    Dacă da, voi avea pașaportul prelungit imediat după sosire.

    sekada
    Participant

    Cu cât pașaportul este mai lung, cu atât se poate acorda mai mult timp. Desigur, extindeți-l cât timp aveți ocazia și situația. L-am prelungit cu 50 ani pentru 3 €, nu ezitați în timp ce este atât de ieftin. 303 TL în Turcia.

    dejavu1347
    Participant

    Aș aprecia dacă cineva ar putea scrie ceva despre subiect. Voi fi în aceeași situație când voi ajunge în Germania, pașaportul meu va avea o valabilitate de aproximativ 1 an și are mai mult sens să am prelungit pașaportul mai întâi. Mă gândesc să îl obțin pe cel vechi de 10 ani. Dar dacă schimb pașaportul înainte de prelungirea rezidenței, îl putem prelungi în timp ce avem viză care va avea o viză de 3 luni? Adica imi vor da acelasi pasaport cu viza, nu imi vor da unul nou?

    Reyyan la
    Participant

    comentarii vechi, dar voi posta oricum  :D  Asigurați-vă că vă extindeți pașaportul înainte de a vă prelungi permisul de ședere.

    Reyyan la
    Participant

    Aș aprecia dacă cineva ar putea scrie ceva despre subiect. Voi fi în aceeași situație când voi ajunge în Germania, pașaportul meu va avea o valabilitate de aproximativ 1 an și are mai mult sens să am prelungit pașaportul mai întâi. Mă gândesc să îl obțin pe cel vechi de 10 ani. Dar dacă schimb pașaportul înainte de prelungirea rezidenței, îl putem prelungi în timp ce avem viză care va avea o viză de 3 luni? Adica imi vor da acelasi pasaport cu viza, nu imi vor da unul nou?

    Dacă nu mă înșel, permiteți-mi să vă explic interpretarea după cum urmează. Știu că perioada de viză scrisă pe ea nu contează. Durata pașaportului este altceva. pașapoartele vechi deja au fost eliminate și acum au trecut la sistemul jeep Extindeți-vă pașaportul timp de 10 ani, va fi mai bun și mai profitabil pentru dvs. Ei dau viza pentru 3 luni, în primul rând. După ce ați ajuns în Germania, mergeți la biroul străinilor și ei îl extind din nou. Când am venit prima dată în Germania, mi-au dat 3 luni, de îndată ce am venit, am mers la biroul străinilor și mi-au acordat rezidența de 3 ani. dar am avut pașaportul expirat timp de 3 ani pe atunci. oh, băieți, permiteți-mi să vă reamintesc și asta. Nu uitați că biroul străinilor nu vă va oferi niciodată un permis de ședere atâta timp cât pașaportul dvs. este expirat, dar este un mare avantaj pentru dvs. că este pe termen lung la eliberarea pașaportului, cel puțin când expiră timpul la consulat, veți scăpa de taxă din nou și din nou. Am plătit 10 euro pentru o prelungire de 210 ani. De asemenea, așa cum am spus, de fiecare dată când pașaportul expiră, când te duci să prelungi permisul de ședere, pe care biroul străinilor îl ține scurt, vei scăpa de cei 138 de euro care vor fi dați pentru a doua și a treia oară.

Se afișează 4 răspunsuri - de la 1 la 4 (4 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.