cay koydum gel icelim….

> Forumuri > Cafe almancax > cay koydum gel icelim….

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ZUZUU la
    Participant

utanan:) slm arkdaslar nasilsiniz? birlikte yasadik a1 vize heyacanlarini ya sonrasi…herkes memnunmu hayatindan? beklentilerinize ne kadar karsilik verdi almanya? geleli 2.5 yil oldu ve simdin degistigimi hissediyorum..almanya bana sunlari ögretti, mesafe, negatiflik, bencillik ve bireysel düsünme süphecilik  utanan:)cünki herkes ayni..herkes yüzeysel yasamaya alismis..sevgisiz ve mutsuz bir yasam tarzi..türkiyedeki arkadaslik dostluk lezzeti burda neden yok..bazen düsünüyorum maddiyat arttikca insanlik ölüyomu ne  ???

Mi-e dor de prietenii și rudele mele care au spus: "Pun ceai, hai să bem ceva .. Tânjesc după o conversație profundă .. cum stau lucrurile cu tine?"

IGDIR76
    Participant

Türkiye´de güzel bir sosyal hayati olan birisinin, Almanya gibi ,soguk havasi ve insanlari,olan bir Ülkede yasamasi gercekten zor bir durum.  Almanya da hernekadar 3 milyon Türk yasasada bunlarin en az %70 i robotlasmis yada robotlastirilmis bir ruh halinde yasiyor.  Almanya´ya ilk geldiginiz aylari düsünün, ne güzel memleket, su yapilara bak, arabalarin güzelligine bakin, ticari taksilerin hepsi son model mercedes, cok temiz memleket olarak göze carpiyor ama zaman gectikce bunlardan önemli olan eksikleri insan farkediyor.
    De asemenea, mă bucur mai mult de viața mea când merg în Turcia, bucuria mea de a trăi crește. Acum nu știu dacă este din cauza stării de spirit sau a dragostei mele față de țară, dar este.
    gecen sene Türkiyede 4 ay kaldim, buraya döndügümde 2 ay psikolojim bozuldu. :-) Almanyanin adi Türkiyenin tadi var bence. Almanlar bile Türkiyede tatil yapip geldikten sonra bizlere soruyor, o güzelim yerleri birakip neden geliyorsunuz buralara diye. ama herkesin buraya gelme hikayesi vardir, kimi mutlu kimi mutsuz, bu bir gercektir.

EL-TURCO
    Participant

Când voi avea timp, voi scrie pe larg acest subiect, dar acum permiteți-mi să vin la propoziția ta crucială pentru mine.
    –cay koydum gel icelim diyen arkadaslarimi akrabalarimi cok özlüyorum—
    Sunt bani aici, dar nu există viață!

ZUZUU la
    Participant

Când voi avea timp, voi scrie pe larg acest subiect, dar acum permiteți-mi să vin la propoziția ta crucială pentru mine.
    –cay koydum gel icelim diyen arkadaslarimi akrabalarimi cok özlüyorum—
    Sunt bani aici, dar nu există viață!

;) tamam .yazalim paylasalim bi cogumuzun derdi ortak benzer seyleri yasiyoruz….ben merak ettim sadece gelipte ayni kalan varmi?

ZUZUU la
    Participant

Türkiye´de güzel bir sosyal hayati olan birisinin, Almanya gibi ,soguk havasi ve insanlari,olan bir Ülkede yasamasi gercekten zor bir durum.  Almanya da hernekadar 3 milyon Türk yasasada bunlarin en az %70 i robotlasmis yada robotlastirilmis bir ruh halinde yasiyor.  Almanya´ya ilk geldiginiz aylari düsünün, ne güzel memleket, su yapilara bak, arabalarin güzelligine bakin, ticari taksilerin hepsi son model mercedes, cok temiz memleket olarak göze carpiyor ama zaman gectikce bunlardan önemli olan eksikleri insan farkediyor.
    De asemenea, mă bucur mai mult de viața mea când merg în Turcia, bucuria mea de a trăi crește. Acum nu știu dacă este din cauza stării de spirit sau a dragostei mele față de țară, dar este.
    gecen sene Türkiyede 4 ay kaldim, buraya döndügümde 2 ay psikolojim bozuldu. :-) Almanya'nın adi Türkiyenin tadi var bence. Almanlar bile Türkiyede tatil yapip geldikten sonra bizlere soruyor, o güzelim yerleri birakip neden geliyorsunuz buralara diye. ama herkesin buraya gelme hikayesi vardir, kimi mutlu kimi mutsuz, bu bir gercektir.

evet herkes icin farkli..herkesi farkli seyler mutlu eder..ama ben ve benim gibi maneviyata düskünseniz burda yasam zor…nesemi kaybettim resmen utanan:)

mybirdxnumx
    Participant

Bună, locuiesc și lucrez în Berlin de 2 ani și merg la școala profesională și sunt momente când mă simt foarte singur. Dacă cineva are timp la Berlin, să fie micul dejun, prânz sau cină, sau să ne întâlnim vara la cafeneaua unf Kuchen. Toate cele bune

(Noapte…)
    Participant

Evet insan  özlüyor  tabi memeleket  havasi” Cay koydum gel icelim ” …  :)
    Olsun cok sükür ki  can  arkadasim gurbet dostum  “kahve  yaptim  gel  icelim  diyor ” oda güzel …  ;)

Se afișează 6 răspunsuri - de la 1 la 6 (6 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.