Căsătoria mamei turce divorțate cu cetățenia germană, locuirea în Germania cu copilul ei

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    brcnfs
    Participant

    Sunt o mamă de 31 de ani și am o fiică de 8 ani. Am decis să ne căsătorim cu fiul vecinului nostru, care este cetățean german, dar prima căsătorie va fi mai rapidă în Turcia sau în Germania? Nu am un document A1. Dacă obțin viza, vom merge cu fiica mea 1 luni ca turist. Apoi mă voi întoarce și voi susține examenul. Desigur, nu știu dacă mă voi căsători în Germania de data aceasta. Cerință A3 atât de urgentă. Crezi că va fi suficient cursul de 3 luni? Și când mă căsătoresc, poate soția mea să primească ajutor de la stat? Chiar dacă fiica mea este din fosta mea soție, ea va avea grijă de noi în Germania .. Poate obține o altă taxă decât deducerea impozitului? Sau pot obține ajutor când mă căsătoresc? De altfel, nu există nicio problemă financiară Dar vreau să susțin într-un fel .. Aș fi foarte fericit dacă aș găsi răspunsuri la întrebările mele. Vă mulțumesc anticipat.

    yenicerixnumx
    Participant

    Salutari.

    În primul rând, a fi căsătorit în Turcia sau Germania nu schimbă nimic, din păcate. După sosirea ca turist, trebuie să vă întoarceți în Turcia și să solicitați o viză de reîntregire a familiei. Desigur, cred că ar fi mai bine dacă căsătoria ar avea loc în Germania. Dacă poți, cred că ar trebui să te căsătorești în Germania. Pentru a se căsători în Germania, în primul rând, soțul / soția dvs. trebuie să obțină un termen de la municipalitatea în care se află. atunci va da deja o listă de documente. Puteți obține aceste documente din Turcia. 1,5 luni este suficient, 1 lună este suficient. atâta timp cât studiezi din greu. A1 este deja cel mai de bază examen de nivel. Dacă înveți cuvinte și verbe simple de bază și primele informații gramaticale, vei trece examenul. Puteți găsi o mulțime de materiale pe acest site pe site-ul nostru. Nu uitați să lucrați și la tiparele literelor. Soția dvs. lucrează în prezent în ceea ce privește asistența? Sau primește vreun ajutor de la guvern?

    brcnfs
    Participant

    Merhaba :) Da, funcționează. Nu există ajutor. Cum va fi degeratura mea? 

    Nesibe de
    Participant

    Nu înțeleg ce vrei să spui despre zbor, dar da, se va schimba numele de familie, se va schimba în pașaport. O puteți gestiona rapid de la consulatul turc.

    Merhaba :) Da, funcționează. Nu există ajutor. Cum va fi degeratura mea?

Se afișează 3 răspunsuri - de la 1 la 3 (3 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.