SELAMUN ALEYKUM FRATII MEI SOLICITANȚI DE VIZĂ DE 17 MARȚI ??

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ümmetimuhammed
    Participant

    Am depus viză la Consulatul Germaniei din Izmir pe 17 martie 2015. Când soția mea s-a dus și a întrebat, au spus că documentele au ajuns electronic și nu au ajuns încă prin poștă și au trecut 32 de zile.Este normal. ? Soția mea este cetățean turc, salariul e bun, nicio problemă, nu primește ajutor guvernamental.
    Locație Düsseldorf
    Există vreun frate care mă poate ajuta cu informații despre asta?
    Dumnezeu sa va binecuvanteze cu pace..

    heidi 078
    Participant

    Buna frate, tocmai am devenit membru, sa va spun asta, data mea de aplicare a fost 19 martie, lipseau doar documente in lista mea, l-am completat pe 26 martie, l-am depus, destinatia mea este REMSCHEID Düsseldorf, eu Sunt foarte aproape de REMSCHEID Düsseldorf, am mai fost în Germania de câteva ori, familia mea este acolo. Soția mea este la Oficiul pentru Străini. Documentele mele au dispărut, dar erau foarte ocupați și încă nu le-au putut examina. a spus: „După cum știți, sunt multe cereri de azil, vă vom trimite o scrisoare cât mai curând posibil, vă așteptăm. Dumnezeu să dea ușurință și răbdare tuturor prietenilor noștri care așteaptă vize, aceasta este probabil cea mai dureroasă și dificilă parte."

    ümmetimuhammed
    Participant

    Assalamu alaikum, mulțumesc foarte mult
    Soțul tău este cetățean german?
    Și din ce oraș ați aplicat?
    Soția mea a primit-o electronic, dar i s-a spus că actele nu au ajuns încă din Izmir.
    Se spune că problema este la Izmir

    heidi 078
    Participant

    Cu plăcere. Soția mea este cetățean turc. Are un loc de muncă normal de 8 ore plus un loc de muncă secundar. Până acum nu a primit niciun ajutor guvernamental. Locul meu de aplicare este Consulatul Germaniei din Ankara. Cred că ar putea exista o intarziere legata de Izmir.Acum vreo 5 ani sora mea s-a reunit cu familia ei.A plecat in Germania cred ca i-a luat 17 zile pana sa obtina viza, sotia lui este cetatean german.Acum, conform cercetarilor noastre de aici si acolo cred ca aceasta situatie variaza in functie de state si densitate.Nu cred ca fiecare ofiter face discriminare intre turc si german.Spun ca daca conditiile sunt potrivite se va intampla chiar daca se intarzie putin. unul pe care l-am intalnit in Ankara.Doamna a spus ca sotia ta ar trebui sa se ocupe de actele tale in 15 zile, locul in care mergi este mic, nu va dura mult sa vedem, asteptam.

    ümmetimuhammed
    Participant

    Dumnezeu să ne binecuvânteze, avem nevoie de răbdare și încredere.
    Vă mulțumesc foarte mult pentru ajutor. Dacă există vreo dezvoltare, vă rog să-mi scrieți.
    Ai grijă

    heidi 078
    Participant

    Ne demek rica ederim, bi yardımım olduğunu sanmıyorum ama bilgi paylaşımı bizim durumumuzda olanlara iyi geliyor biraz.üye olmadan önce bi süre ben de yazılanları okumuş takip etmiştim,gerçi her yazılana takılmak anlamsız çünkü herkesin durumu ve bulunduğu konum başka…tabi gelişmelerden birbirimizi haberdar edelim..bol şans kardeş,Allah hepimize sabırlar ve kolaylıklar versin.

    ümmetimuhammed
    Participant

    Assalamu alaikum frații și surorile mele
    Dacă ați aplicat în martie și există vreun progres, vă rugăm să ne informați aici, să ne ajutăm și să ne sprijinim unii pe alții de dragul lui Dumnezeu.
    Dumnezeu să dea răbdare tuturor fraților mei care așteaptă și să facă din asta o binecuvântare.
    AMINA

    erddinc
    Participant

    HR. Câte zile durează după aplicare pentru a primi un e-mail online? Are cineva informații despre subiect?

    I Kurca Slot
    Participant

    HR. Câte zile durează după aplicare pentru a primi un e-mail online? Are cineva informații despre subiect?

    Soția mea a aplicat de la Izmir pe 11 martie, documentele au fost introduse în sistem pe 17 martie, documentele au ajuns la Oficiul pentru străini pe 30 martie.

    erddinc
    Participant

    Soția mea a aplicat de la Izmir pe 11 martie, documentele au fost introduse în sistem pe 17 martie, documentele au ajuns la Oficiul pentru străini pe 30 martie.

    Întârzie să proceseze online, trebuie doar să întrebați:$

    ümmetimuhammed
    Participant

    Din ce oraș s-a depus la 11 martie?
    Și în ce oraș este soțul tău cetățean german?
    deoarece acestea sunt importante pentru noi pentru a obține informații, vă mulțumesc foarte mult

    I Kurca Slot
    Participant

    Din ce oraș s-a depus la 11 martie?
    Și în ce oraș este soțul tău cetățean german?
    deoarece acestea sunt importante pentru noi pentru a obține informații, vă mulțumesc foarte mult

    Da, sunt cetățean german, i-am scris soției mele des, ea a aplicat de la izmir, aici este limburg a..hessen state..dar se pare că slujba noastră va dura puțin mai mult, consulatul a solicitat o interogare, dar nu au dat încă o zi. :(

    heidi 078
    Participant

    Birbirimzi bilgilendirelim şeklinde konuşmuştuk en son mektup bugün gelmiş,üç aylış maaş bordrosu,sınırsız iş sözleşmesi olduğunu gösteren iş yerinin dolduracağı evrak,ev sahibinin doldurması gereken evrak,pasaport…hoşçakalın ,kandiliniz mübarek olsun

    ümmetimuhammed
    Participant

    Dumnezeu să ne ajute pe toți
    Insha'Allah în curând, toate acestea vor rămâne ca o amintire dulce în memoria noastră.

    I Kurca Slot
    Participant

    Salut frate,
    Ai avut o interogare astăzi, cum a mers? Ce au întrebat?

    erddinc
    Participant

    Insha'Allah totul a mers bine.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (21 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.