Sizin vereceğiniz bilgiye göre hareket edeceğim…

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ahmetgultekin
    Participant

    salut, prieteni, sunt nou în formular, am nevoie de informații urgente, să fie Allah mulțumit de cei care au creat acest formular. Soția mea locuiește în Germania / Berlin și pare să lucreze două locuri de muncă, astfel încât să mă poată aduce. Primul său loc de muncă este de 1,150 de euro pe lună în timpul săptămânii, iar al doilea loc de muncă este de 350 de euro în weekend, ceea ce face un total de 1,500 de euro. După cum a aflat soția mea de la o persoană din Germania, a aflat că s-au făcut calcule pentru oricare dintre slujbele pe care le-a câștigat cei mai mulți bani. Deoarece este cetățean turc, plătește chirie acasă. Mă întreb dacă o calculează ca total sau se calculează de la 1,150 de euro. poti ajuta te rog multumesc. Voi acționa conform informațiilor pe care le veți da, urmează să sosească o scrisoare de la poliția străină.

    muratbdr
    Participant

    salut, prieteni, sunt nou în formular, am nevoie de informații urgente, să fie Allah mulțumit de cei care au creat acest formular. Soția mea locuiește în Germania / Berlin și pare să lucreze două locuri de muncă, astfel încât să mă poată aduce. Primul său loc de muncă este de 1,150 de euro pe lună în timpul săptămânii, iar cel de-al doilea loc de muncă este de 350 de euro în weekend, ceea ce face un total de 1,500 de euro. Soția mea a aflat de la o persoană din Germania că se fac calcule pentru orice loc de muncă din care câștigă cei mai mulți bani. Deoarece este cetățean turc, plătește chirie acasă. Mă întreb dacă o calculează ca total sau se calculează de la 1,150 de euro. poti ajuta te rog multumesc. Voi acționa conform informațiilor pe care le veți da, urmează să vină o scrisoare de la poliția străină.

    Este mai bine pentru tine, fratele meu, din câte am citit, ar trebui să fie de cel puțin 2 și 1350 de euro pentru cetățenii turci. Nu este necesară nicio formalitate pentru un cetățean german. dar după costul chiriei etc. este de 1380 de euro de persoană, ce ar trebui să fie? alți prieteni pot oferi informații mai bune. Soții turci

    ahmetkaragozciler
    Participant

    Prietenii ai căror soți sunt cetățeni turci pot avea mai multe informații.

    Busrasalih
    Participant

    salut, prieteni, sunt nou în formular, am nevoie de informații urgente, să fie Allah mulțumit de cei care au creat acest formular. Soția mea locuiește în Germania / Berlin și pare să lucreze două locuri de muncă, astfel încât să mă poată aduce. Primul său loc de muncă este de 1,150 de euro pe lună în timpul săptămânii, iar cel de-al doilea loc de muncă este de 350 de euro în weekend, ceea ce face un total de 1,500 de euro. Soția mea a aflat de la o persoană din Germania că se fac calcule pentru orice loc de muncă din care câștigă cei mai mulți bani. Deoarece este cetățean turc, plătește chirie acasă. Mă întreb dacă o calculează ca total sau se calculează de la 1,150 de euro. poti ajuta te rog multumesc. Voi acționa conform informațiilor pe care le veți da, urmează să vină o scrisoare de la poliția străină.

    Permiteți-mi să vă ofer câteva informații, nu ar trebui să depășească regula de lucru de 8 ore în ambele locuri de muncă. Mai mult, venitul este scăzut în ambele situații chiar acum, soția mea a spus că este mai puțin de 1400 de euro, berlinul îl vrea mare. Este foarte important ca el să lucreze de cel puțin 6 ori în ambele locuri de muncă, iar aceasta a fost una dintre deciziile noastre de respingere, deoarece a schimbat locul de muncă. Este foarte important ca ea să nu primească niciodată ajutor. Vă pot ajuta dacă aveți alte întrebări.

    sobi_90
    Participant

    Berlin demişsinizde bende berline gidicem 12 şubatta başvurdum vizenin gelmesi çok uzun sürüyormu ve benim eşim alman vatanadşı hiç bir şekilde gelir istemiyor demi … teşşekürler

    Busrasalih
    Participant

    Berlin demişsinizde bende berline gidicem 12 şubatta başvurdum vizenin gelmesi çok uzun sürüyormu ve benim eşim alman vatanadşı hiç bir şekilde gelir istemiyor demi … teşşekürler

    Am depus cererea pe 8 octombrie, iar soția mea a livrat documentele în prima săptămână a lunii decembrie. Apoi, pe 2 ianuarie, au trimis pașaportul cu respingere. Încearcă să se descurce intens, dar rapid. Știu că venitul nu este solicitat cetățenilor germani.

    sobi_90
    Participant

    V-ați opus după respingere?

    Busrasalih
    Participant

    V-ați opus după respingere?

    Nu ne-am opus, am consultat avocatul pentru că au avut o obiecție de 2 pagini, deci au fost multe. Avocatul a spus să nu repare aceste lucruri. Am aplicat cetățenia germană, îl așteptăm direct, facem corecții, mai sunt 6 luni pentru ei.

    sobi_90
    Participant

    allah herkese yardım etsin inşallah herkes biran önce vizesini alır ve eşine kavuşur.

    Busrasalih
    Participant

    Fie ca Allah să-i ajute pe toți, insha'Allah, toată lumea își va obține viza cât mai curând posibil și își va întâlni soții.

    Aminn inşallah herkesin

    Eselma
    Participant

    Soția mea lucrează pe cont propriu. Își va arăta veniturile din ultimele 7 luni. De asemenea, și-a adăugat câștigurile dintr-un loc de muncă online. Acestea le fac la biroul fiscal. Pentru a obține o garanție.

    ahmetkaragozciler
    Participant

    Permiteți-mi să vă ofer câteva informații, nu ar trebui să depășească regula de lucru de 8 ore în ambele locuri de muncă. Mai mult, venitul este scăzut în ambele situații chiar acum, soția mea a spus că este mai puțin de 1400 de euro, berlinul îl vrea mare. Este foarte important ca el să lucreze de cel puțin 6 ori în ambele locuri de muncă, iar aceasta a fost una dintre deciziile noastre de respingere, deoarece a schimbat locul de muncă. Este foarte important ca ea să nu primească niciodată ajutor. Vă pot ajuta dacă aveți alte întrebări.

    Multumesc frumos frate, mai am multe intrebari. :)  Se pare că primește 1150 în zilele lucrătoare la locul de muncă. Apare și în weekend-uri în jobul său pentru care primește 350 EU. Nu ar fi de ajuns 1,500 în total? Lucrează la același loc de muncă în ultimele 7 luni. Este vreo altă problemă? (ahmetgültekin) este prietenul meu de la curs, am scris în numele lui

    Eselma
    Participant

    Întrucât lucrează ca lucrător independent, lucrează în diferite locuri. Își plătește propria asigurare. Soțul tău poate trimite un e-mail la poliția pentru străini și poate întreba. Bunica și soția mea au făcut asta și au primit răspunsuri la întrebările lor.

Se afișează 12 răspunsuri - de la 1 la 12 (12 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.