Medicament pentru cei care spun că sunt deprimat. „Omul trăiește ceea ce se întâmplă în creier”

> Forumuri > Cafe almancax > Medicament pentru cei care spun că sunt deprimat. „Omul trăiește ceea ce se întâmplă în creier”

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    noapte
    vizitator
    281068.jpg
    Creierul este o astfel de putere ..

    Kafadan geçen her düşüncenin bir talep olduğuna inanıyorum… iyi şey ister güzel şeyler düşünürseniz cevabı aynen öyle gelir ,Ama hep korku ve kuşkuyla yaşarsanız aynen bunları da çağırırsınız.

    Trafik kazasından korkan insanlar hep kazaya uğrarlar. Eğer siz korkuyla yola çıkar ve hep bunu beyninizde kurgulayıp etrafa negatif enerji yayarsanız mutlaka şoföre kaza yaptırırsınız ama arabayı siz kullanıyorsanız ve böyle korkularınız varsa eğer sakın araba kullanmayın…

    Ceva se întâmplă întotdeauna cu copiii părinților care sunt supraprotectori cu copiii lor.Chiar dacă cineva aruncă o piatră, se va întoarce.
    sizin çocuğunuzun kafasını bulur o zaman siz şunu düşünürsünüz “onu kollayıp korumasam hep başına olumsuz şeyler geliyor.

    Mă întreb de ce ?

    Nu sună asta la fel ca (puiul sau puiul)?

    Am devenit o societate atât de nefericită încât nu ne putem spune buna dimineață, vorbim întotdeauna despre evenimente negative atunci când ne întâlnim, ne este teamă să spunem că sunt bine dacă cineva spune cum sunteți, ne plângem imediat și ne spunem că totul este rău și mai rău, vorbim despre bolile și decesele noastre. Frumusețea și plăcerea conversației cu prietenii nu mai există.

    Ne plângem mereu că nu avem bani, de parcă cel care cere asta ar vrea bani de la noi.
    Continuați exact la fel, continuați să DISTRUGEȚI orice spuneți NU faceți, plângându-vă în mod constant și părând negativ și patetic în legătură cu totul.
    dor de binecuvântarea ta și îți vei da seama că ți-a fost dor de prietenii tăi la sfârșitul atâtor plâns.

    Oamenii care spun întotdeauna că nu au bani ratează abundența banilor lor, astfel încât într-o zi vin și văd, chiar rămân fără bani, dar acest scop poate fi în cheltuieli obligatorii care nu se află brusc în cont și acolo pot fi sume care trebuie cheltuite pentru sănătate.

    Oamenii care spun că sunt întotdeauna bolnav sunt întotdeauna bolnavi, indiferent de condiționarea creierului, de orice boală vă temeți și o numiți, aceasta o va aduce la voi.

    După un timp, Creatorul începe să primească aceste binecuvântări de la slujitorii Săi care nu știu să fie recunoscători pentru binecuvântările date.
    Uită-te în jurul tău, vei vedea multe exemple.

    Vino la cei care spun ce mai faci de acum înainte
    Începe prin a spune că SUNT FOARTE BUN. :)

    Öyle bir toplum olduk ki karşımızdakini yargılamaktan sevmeye zaman bulamıyoruz. ya:)

    Cu toate acestea, avem nevoie de dragoste la toate vârstele.

    Dacă dragostea nu este oferită, nu este iubire.

    Indiferent ce vă place, dar aveți sentimente intense de dragoste în interiorul vostru.

    Când îi spui cuiva dragostea ta și o întărești cu gesturi, trimiți o energie atât de frumoasă încât vine din întoarcerea fericirii sale către tine sub formă de energie.
    Nu vei găsi pozitivul pe care îl obții în nimic altceva.

    Dacă o mamă cu un nou-născut are probleme sau are o personalitate negativă, vă rugăm să îi luați bebelușul în brațe și să atingeți pielea goală atunci când este cel mai pozitiv.
    Dacă vrei ca bebelușul tău să fie un copil liniștit și sănătos, încearcă să-l crești într-un mediu calm, fără conflicte, fără zgomot și pozitiv.  
    Încercați să nu-l țineți în brațe atunci când este furios sau supărat și arată-i dragostea ta nelimitată.
    Sărută, miros și știi că aceste zile vor trece atât de repede și
    să știți că cresc foarte repede.

    Deși unele mame și tați își iubesc foarte mult copiii, ei nu pot să-l exprime și să-l arate.

    De ce este asta ?

    Când o vei arăta?
    Nu este o recunoștință și mulțumire faptul că arătăm dragoste acestui dar de la Dumnezeu în cel mai bun mod posibil?

    Creierul este o putere atât de mare încât

    Folosind puterea creierului, o persoană poate fie să se paralizeze, să se sinucidă, fie să-și învingă cancerul.
    Atâta timp cât își poate condiționa creierul.
    Aproximativ 13 miliarde de celule nervoase din creierul nostru
    are. Fiecare celulă eliberează aproximativ 7.3 kg volți de energie.
    În practică nu este posibil, dar, teoretic, presupunem că toate celulele nervoase din creier își eliberează energia în același timp, se eliberează o energie de aproximativ 350 de milioane de kilograme de volți, care va satisface toate nevoile de energie electrică ale unei metropole mari.
    are puterea de a se întâlni.
    Vreau să vă povestesc despre un incident care a intrat în cărțile medicale,

    “Et taşımaya yarayan soğutuculu bir tren, temizlenmek için bir istasyonda duruyor.
    Muncitorii încep să curățe vagoanele, în timp ce un muncitor curăță un vagon, celălalt muncitor crede că vagonul este gol și îi încuie ușa din exterior.
    Puțin mai târziu, trenul pleacă și o oprire mai târziu se oprește într-o stație pentru a cumpăra carne.
    Când ușa vagonului angajatului, care a rămas închis, muncitorul
    pare a fi înghețat până la moarte.
    Dar ei văd că temperatura vagonului nu este transferată la temperatura normală, adică la congelator.
    Dar, din moment ce lucrătorul închis nu știe acest lucru și crede că va muri prin îngheț, creierul este pregătit exact condițiile pentru îngheț,
    donmanın tüm belirtilerek göstererek vücudunu buna uyduruyor.”..

    Deci, canalizează-ți creierul către lucruri pozitive.
    Sunt unii oameni, dacă trăiesc mai mult când vorbesc
    Vorbind că voi trăi încă 1-2 ani și de multe ori voi face acest lucru
    repetă și își stabilesc un termen.
    Mă tem foarte mult de acest cuvânt, dacă îl vor spune cu convingere, își vor condiționa creierul în așa fel încât vor muri când vor spune cu adevărat.
    Prin urmare, indiferent de vârsta pe care o ai, ai întotdeauna un scop și visezi astfel încât să poți trăi mai mult.
    Oamenii au trăit cât și-au imaginat.
    Nu-i așa?

    Ieri s-a terminat. Nu se repetă ieri, la fel ca visele.
    Mâine, nu știm, se pot întâmpla lucruri bune sau rele.

    Dar îmi cunosc momentul, piciorul meu este rupt, scriu acest articol, dar soția mea este alături de mine, copiii mei sunt în viață și de aceea sunt cea mai fericită persoană din lume și din moment ce nu-mi cunosc mâine, o voi face scrie acest moment în cel mai bun mod, cel mai plăcut și pozitiv.
    Evaluez.

    Nu pot otrăvi acest moment gândindu-mă la un viitor pe care nu îl cunosc.

    Fă-o așa și împarte-ți viața la 3, cu condiția să nu o amesteci.

    Dün, bugün,yarın diye…

    Ne plac stresul brusc.

    Deoarece în stres brusc, hormonul adrenocorticotrop (ACTH) crește în corp și memoria, percepția și energia devin super.

    Deci, acest hormon este asigurarea organismului împotriva stresului.

    Dar dacă transformați acest stres într-un cerc vicios, adică dacă îl setați în mod constant în creier, dacă vă gândiți întotdeauna la el, toate lucrurile pozitive care vin vor reveni.

    Cu alte cuvinte, uitare, pierderi de energie, reticență, migrenă, afecțiuni gastro-intestinale, insomnie, tumori cerebrale, fluctuații ale tensiunii arteriale, amorțeală în diferite părți ale corpului, nefericire, chiar depresie, legate de inimă
    Pregătești terenul pentru plângeri și cancer.

    De ce ai vedea aceste lucruri pentru tine?

    Este suficient să fii inteligent, controlat și pozitiv.

    Dacă ați fost foarte stresat, găsiți-vă hobby-uri, așa că distrageți-vă atenția.

    Fii canalizat către alte locuri de muncă, astfel încât factorul de stres să fie mai puțin eficient sau să se ocupe de lucrurile pe care le iubești și să te facă fericit.

    Dacă nu le puteți face, rugați-vă, efectul mistic pe care îl creează rugăciunile asupra oamenilor îi va face pozitivi.

    Ben evde sokakta bile hep iyilik diler ve hayır için dua ederim… :angel:

    Multumesc prof. Yildiz Batirbaygil

    ATAAN2
    Participant

    Ben SUNT FOARTE BUN Diyerek Baslayim O Zaman Sayin Gece, Tesekkürler Ellerinize Saglik, Harika Bir Paylasim alkis:) alkis:) alkis:)

    noapte2
    Participant

    alkis :) alkis :) alkis :)

    oliv
    Participant

    Ben SUNT FOARTE BUN

    …mister…
    Participant

    ben böyle bi kitap okumuştum ve bir süre işe yaradı ama ondan sonra ben uygulamayınca etkisini kaybetti yinede denicem denemekten vazgeçmicem… alkis:) ablacım sen süpersin teşekkürler bu güzel paylaşımın için… :-*

    IUBIRE-40
    Participant

    bine bine:)

    …mister…
    Participant

    tam senlik sevgicim bu… alkis:) (sen iyi ol sonsuza kadar… :-* )

    nu ratați
    Participant

    hay Allah razi olsun bize iyi yönde düsündürdügünüz icin.emeginize saglik.cokkk mutluyum.sukurler olsun Rabbime.cok iyi olucam.

    noapte2
    Participant

    ok:) ok:) ok:)

    noapte2
    Participant

    Ben SUNT FOARTE BUN Diyerek Baslayim O Zaman Sayin Gece, Tesekkürler Ellerinize Saglik, Harika Bir Paylasim alkis:) alkis:) alkis:)

    Bende yarin öyle basliycam güne ;)
    Sanirim arada bu yaziyi okumaliyim okey:)

    noapte2
    Participant

    M-am ținut de cuvânt, ;)
    Ben Sunt foarte bine diyerek basladim güne alkis:)

    …mister…
    Participant

    aplauze :)

    noapte2
    Participant
    Ieri s-a terminat. Nu se repetă ieri, la fel ca visele.
    Mâine, nu știm, se pot întâmpla lucruri bune sau rele.

    Dar îmi cunosc momentul, piciorul meu este rupt, scriu acest articol, dar soția mea este alături de mine, copiii mei sunt în viață și de aceea sunt cea mai fericită persoană din lume și din moment ce nu-mi cunosc mâine, o voi face scrie acest moment în cel mai bun mod, cel mai plăcut și pozitiv.
    Evaluez.

    alkis :) alkis :) alkis :)

    …mister…
    Participant

    aplauze :)

    noapte2
    Participant
    Vino la cei care spun ce mai faci de acum înainte
    Începe prin a spune că SUNT FOARTE BUN.

    alkis :) alkis :) alkis :)

    …mister…
    Participant

    yok ben ÇOK İYİYİM demesem… :haha: “Süperim” kesmez mi?? kur;) ;D

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (19 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.