Chelnerii și zonele 2019 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ysmnxnumx
    Participant

    Arkadaşlar ben 30 eylülde izmirden Aile birleşimi başvurusu yaptım. Görüşmeden sonra verilen A4 kağıdının sağ üst kısmında barkod altında 6 haneli sayı var. Acaba takip numarası dediğiniz şey bu mu ? Ve herkes tecrübelerini rica etsem yazabilir mi ?  byby:)

    Servitoare
    Participant

    Bună ziua,
    Am aplicat cu copilul meu din Ankara pe 17 septembrie. Am avut un document lipsă. Au dat formularul documentului lipsă și mi-au cerut să îl completez. Nu au dat niciun număr de cerere. Există un număr de urmărire pe hârtie pe care îl oferă încărcătura Ups și îl pot urmări din pagina de încărcare.
    Benim dosyam yabancılar subeye gecen hafta varmisti. Memur max. 4 hafta bekleyeceksiniz demis çünkü ordaki yogunluk ve sıraya göre dosyalari inceliyorlar. Her hafta tatilleri var Almanlarin bakalım inşallah Kasım ayinda onaylanir vizemiz.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă un proces foarte dificil.

    ysmnxnumx
    Participant

    Bana ups kargo kağıdı vermediler neden acaba.  😮 Peki almanyanın neresine gidiyorsun ? Ben berlin e gidicem hayırlısıysa bi sıkıntı çıkartmazlarsa. Gerçekten zor bi süreç belirsizlik en sevmediğim şey. Umarım Allah gönlümüze göre verir. Bugün tam bi ay oldu zor sabrediyorum. 6 ay bekleyenler varmış gerçekten tebrik ediyorum onlardaki sabrı :)

    Cum ai aflat că străinii au ajuns la actele sucursalei? Cine a spus că vei aștepta patru săptămâni?

    Servitoare
    Participant

    Ai spus că am făcut o cerere de la Izmir, probabil că te vor trimite cu plata împotriva ta, cred că are un contract cu marfa internă.
    Hannovere bagli gidecegim yer nasipse olursa inşallah.
    Soția mea a mers la sucursala străinilor, a spus ofițerul oficial de acolo. Ne-am comportat puțin devreme, suntem nerăbdători nu mai napalim. Max. A spus o lună. nu suntem singurii oameni din toate naționalitățile care solicită. Puteți obține informații de la departamentul de străini. Soțul / soția dvs. poate întreba în ce stadiu a ajuns dosarul dvs. Locul excelent din Berlin îi aduce intens lui Dumnezeu.
    cofe :)

    ysmnxnumx
    Participant

    Nu căutăm pe nimeni.  :- ben söyleyim de bugün gitsin o zaman. Amin inşallah. Evliliğimin ilk aylarını tek başıma geçiriyorum çok kötü birşey. ALLAH yardımcımız olsun

    Servitoare
    Participant

    Solicitați-vă soției dvs. și faceți o programare. Filiala străină la care suntem afiliați nu se afla la numire. Funcționează într-o anumită zi și la o anumită oră. Desigur, acest lucru variază în funcție de stat și oraș.
    Ben bebegimle birlikte 1 yıldan fazla oldu eşimi görmeyeli. Bu süreçte 1 kez turistik vizeye basvurmustum 9. Maddeden red yedim. Bu seferde aile birlesimi vizesine basvurduk bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Çünkü artık bu durum aile birlesimi degil,
    va exista o viză de distribuție a familiei. Este mai greu să aștepți cu copilul. Sper că și viza dvs. va fi aprobată devreme. Dumnezeu să ne ajute și să obținem jumătate. :-

    ysmnxnumx
    Participant

    İnanamiyorum sizin durumunuz daha zormuş gerçekten çok üzüldüm. :-[ İnşAllah en kısa sürede kavuşuruz.. Herşeyi keşke bu kadar zorlaştırmasalardı. Gerçekten çok üzücü. Eşiniz Alman vatandaşı mi acaba?

    Servitoare
    Participant

    Soția mea este cetățeană turcă, dar am o ședință nedeterminată. În acest proces, el a înființat o casă de afaceri sau ceva de genul. Sper sa rezulte pozitiv. Este al tău german? Deși cetățeanul german, chiar dacă acest proces de viză din nou.

    ysmnxnumx
    Participant

    Da, cetățean german. Dacă devine prea mult, vom angaja avocați etc. Apoi am auzit că devine mai ușor

    Servitoare
    Participant

    Există un proces legal de 90 de zile de la data când aplicați. În acest proces, trebuie să obțină un randament pozitiv sau negativ. Dacă nu primiți răspunsul în acest proces, are sens să puneți un avocat pe masă. Ne gândim să urmăm aceeași cale. Există, de asemenea, oameni ale căror vize au fost aprobate doar 5 sau 6 luni, am citit aici.
    Soțul / soția dvs. nu vă poate respinge ca cetățean german. Se confirmă mai devreme sau mai târziu.

    Atasa
    Participant

    Buna prieteni,

    Am un împrumut și o datorie cu cardul de credit către bancă a fost transferată la executarea problemei datoriei de reuniune a familiei Visa mă întreb?

    30 septembrie Am făcut o cerere miercuri, sucursala străinilor s-a aflat aici, am trimis documentele peste tranzacția ankraya a spus că mă tem că problema va fi sincer din cauza informațiilor legate de datorie, dacă sunteți interesat, mă bucur

    ysmnxnumx
    Participant

    İnşallah onaylanır 5 _ 6 ay bekleyeceğimi var sayarsak sanırım psikolojim bozulur :)

    Servitoare
    Participant

    Nu, nu cred că vei aștepta atât de mult. Dacă condițiile dvs. sunt disponibile, viza este aprobată în 1,5-2 luni în procesul normal.
    Bir de çok düşünmemeye çalışın, mişiniz yoksa kendinize ugraslar bulun. Ben bir ara düşünmekten psikolojim bozuldu. Şimdi saldım artık ne çıkarsa bahtıma diyorum cofe:)

    ysmnxnumx
    Participant

    Așa cum ai dreptate, psihologia mea se va deteriora.  :)

    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Pasaportum bugün kargo dagitimda gözüküyor. Kuryeyi bekliyorum, umarım vizemiz onaylanmış olarak gelmistir çok heyecanlıyım.  clap:) ya:)

    Servitoare
    Participant

    Vizem red geldi maalesef. Moralim cok bozuk. Red sebebi maddi yetersizlik, sanırım esimin maaşını yetersiz bulmuşlar  :cryla: 
    Acum intenționăm să semnăm cu un avocat și să apelăm :(  nasipten öteye gecilmiyormus cidden cok Üzgünüm. Cocugumla birlikte buralarda kaldık. Bahane uretiyorlar eziyetten baska bir sey degil yaptıkları.  :cryla:

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (34 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.