Chelnerii și zonele 2019 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ysmnxnumx
    Participant

    Prieteni, am aplicat pentru reîntregirea familiei din Izmir pe 30 septembrie. Există un număr de 4 cifre sub codul de bare în partea dreaptă sus a hârtiei A6 dată după interviu. Acesta este ceea ce numești numărul de urmărire? Și poate cineva să scrie despre experiențele sale, vă rog? prin:)

    ysmnxnumx
    Participant

    Oh, îmi pare foarte rău cât de multe venituri are soția ta

    Servitoare
    Participant

    Salariul minim, dar știam că este suficient. Vom face apel acum, sperăm că nu va da înapoi. Pentru că sunt atât de copleșită :(

    ysmnxnumx
    Participant

    Rabbim yardım etsin biran önce kavuş eşine çocuğunla birlikte inşallah gerçekten çok üzüldüm. İçini rahat tut çözer avukat bu durumu.

    Servitoare
    Participant

    İnsallah çözülür  :cryla:

    ysmnxnumx
    Participant

    Norocul meu, ai aplicat la avocat, există progrese?

    Servitoare
    Participant

    Bu hafta itiraz edicez insallah. Orada Avukat bulmak da mesele arkadaşım. Inşallah itiraza da red gelmez. Önce şartlarımızı duzeltmemiz lazım. Umarım tekrar başvuru yapmak zorunda kalmam. Çünkü tekrar Ankara'ya gitmek hem zahmetli hem masraflı. Usandim vallahi.
    Ai vreo veste despre viza ta?

    ysmnxnumx
    Participant

    Dacă pot, voi printa și vă voi da viza, insha'Allah, veți merge cât mai curând posibil fără probleme. Nu există o voce palidă de la mine. Nu știu dacă documentele au dispărut sau nu. El trimite mesaje, soția mea nu se întoarce, ei nu se uită. M-am jignit scurt pentru această slujbă

    Servitoare
    Participant

    Au spus că este târziu sau nu este dificil.
    Senin vize onaylanır inşallah.
    Ya cidden içimde heves falan kalmadı. Sadece cocuguma üzülüyorum 1 senedir babasız büyüdü. Herkese baba diyor :'(
    Să vedem ce rezultat vom obține, nu mai am răbdare.

    ysmnxnumx
    Participant

    Pur și simplu nu mai ai răbdare. Mi-aș dori să nu fi încercat atât de mult.

    Servitoare
    Participant

    Ceea ce fac ei este împotriva drepturilor omului.
    Am solicitat o viză de turist înainte și au refuzat de la al 9-lea articol.
    Fie mă lupt de luni de zile. Am stat la certificatul A1, am lucrat toată noaptea acasă, am fost la Ankara și am dat examenul.
    Acestea sunt lucruri grele pentru o persoană cu un copil.
    Am mers din nou în septembrie și am aplicat cu copilul. Așteptați, așteptați, mereu frustrare. Crede-mă, nu mai am putere. Munca, banii și timpul mi-au crescut în aer :( soția mea lucra așa acolo. Nu știu, să vedem ce se va întâmpla.

    ysmnxnumx
    Participant

    Dumnezeu să-ți dea răbdare în ce oraș ai locuit

    ysmnxnumx
    Participant

    Unde ești în Germania? Soția mea sună și nu poate ajunge, a făcut o programare joi. Ai fost foarte norocos

    ysmnxnumx
    Participant

    Pașaportul meu a fost trimis azi la marfă, insha'Allah, sper că scrisoarea nu i-a fost trimisă soției mele.

    ysmnxnumx
    Participant

    Arkadaşlar nihayet vizem geldi izmirden 30 eylülde başvurdum 15 kasım kargoya  verildi 18 kasım yani bugün bana ulaştı. Berline gidiyorm yabancı şube ne eşimi aradı ne mektup yolladı hiçbir şekilde iletişime geçmedi. Birden kargo mesajı geldi. Allah bekleyenlere sabır versin  güzel haberler alın inşallah

    Servitoare
    Participant

    Hayırlı olsun ysmn0 senin adına cok sevindim. Darısı bana inşallah. Dilerim her şey gönlünce olur. Eşinle mutluluklar dilerim.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 16 la 30 (34 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.