Chelnerii și zonele 2019 pentru viză

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ysmnxnumx
    Participant

    Prieteni, am aplicat pentru reîntregirea familiei din Izmir pe 30 septembrie. Există un număr de 4 cifre sub codul de bare în partea dreaptă sus a hârtiei A6 dată după interviu. Acesta este ceea ce numești numărul de urmărire? Și poate cineva să scrie despre experiențele sale, vă rog? prin:)

    Servitoare
    Participant

    Bună ziua,
    Am aplicat cu copilul meu din Ankara pe 17 septembrie. Am avut un document lipsă. Au dat formularul documentului lipsă și mi-au cerut să îl completez. Nu au dat niciun număr de cerere. Există un număr de urmărire pe hârtie pe care îl oferă încărcătura Ups și îl pot urmări din pagina de încărcare.
    Dosarul meu a ajuns la biroul pentru străini săptămâna trecută. Ofițer max. A spus că vei aștepta 4 săptămâni pentru că ei examinează dosarele în funcție de densitate și ordine de acolo. Nemții au vacanță în fiecare săptămână Să vedem, să sperăm că viza ne va fi aprobată în noiembrie.
    Doresc răbdare tuturor celor care așteaptă un proces foarte dificil.

    ysmnxnumx
    Participant

    Mă întreb de ce nu mi-au dat hârtie de marfă UPS? 😮 Deci unde mergi în Germania? Mă duc la Berlin, cel mai bine e dacă nu fac probleme. Este un proces cu adevărat dificil, incertitudinea este ceea ce îmi displace cel mai mult. Sper să ne dea Dumnezeu ceea ce vrem. A trecut o lună întreagă astăzi și cu greu pot avea răbdare. Sunt oameni care asteapta de 6 luni, chiar ii felicit pentru rabdare. :)

    Cum ai aflat că străinii au ajuns la actele sucursalei? Cine a spus că vei aștepta patru săptămâni?

    Servitoare
    Participant

    Ai spus că am făcut o cerere de la Izmir, probabil că te vor trimite cu plata împotriva ta, cred că are un contract cu marfa internă.
    Sper că locul în care merg să fie Hanovra.
    Soția mea a mers la sucursala străinilor, a spus ofițerul oficial de acolo. Ne-am comportat puțin devreme, suntem nerăbdători nu mai napalim. Max. A spus o lună. nu suntem singurii oameni din toate naționalitățile care solicită. Puteți obține informații de la departamentul de străini. Soțul / soția dvs. poate întreba în ce stadiu a ajuns dosarul dvs. Locul excelent din Berlin îi aduce intens lui Dumnezeu.
    cofe :)

    ysmnxnumx
    Participant

    Nu căutăm pe nimeni.  :- Îți spun să pleci azi atunci. Amin daca DUMNEZEU lasa. Este un lucru foarte rău că îmi petrec primele luni de căsnicie singură. Doamne ajuta

    Servitoare
    Participant

    Solicitați-vă soției dvs. și faceți o programare. Filiala străină la care suntem afiliați nu se afla la numire. Funcționează într-o anumită zi și la o anumită oră. Desigur, acest lucru variază în funcție de stat și oraș.
    A trecut mai bine de un an de când mi-am văzut soția cu copilul meu. În această perioadă, am solicitat o dată o viză de turist și am fost respins în temeiul articolului 1. De data aceasta am aplicat pentru viza de reîntregire a familiei, să vedem dacă se dovedește pozitiv. Pentru că aceasta nu mai este o reuniune de familie,
    va exista o viză de distribuție a familiei. Este mai greu să aștepți cu copilul. Sper că și viza dvs. va fi aprobată devreme. Dumnezeu să ne ajute și să obținem jumătate. :-

    ysmnxnumx
    Participant

    Nu pot să cred că situația ta este mai dificilă, îmi pare foarte rău. :-[ Dacă vrea Dumnezeu, ne vom reîntâlni cât mai curând. Aș fi vrut să nu fi făcut totul atât de greu. E chiar trist. Soțul tău este cetățean german?

    Servitoare
    Participant

    Soția mea este cetățeană turcă, dar am o ședință nedeterminată. În acest proces, el a înființat o casă de afaceri sau ceva de genul. Sper sa rezulte pozitiv. Este al tău german? Deși cetățeanul german, chiar dacă acest proces de viză din nou.

    ysmnxnumx
    Participant

    Da, cetățean german. Dacă devine prea mult, vom angaja avocați etc. Apoi am auzit că devine mai ușor

    Servitoare
    Participant

    Există un proces legal de 90 de zile de la data când aplicați. În acest proces, trebuie să obțină un randament pozitiv sau negativ. Dacă nu primiți răspunsul în acest proces, are sens să puneți un avocat pe masă. Ne gândim să urmăm aceeași cale. Există, de asemenea, oameni ale căror vize au fost aprobate doar 5 sau 6 luni, am citit aici.
    Soțul / soția dvs. nu vă poate respinge ca cetățean german. Se confirmă mai devreme sau mai târziu.

    Atasa
    Participant

    Buna prieteni,

    Am un împrumut și o datorie cu cardul de credit către bancă a fost transferată la executarea problemei datoriei de reuniune a familiei Visa mă întreb?

    30 septembrie Am făcut o cerere miercuri, sucursala străinilor s-a aflat aici, am trimis documentele peste tranzacția ankraya a spus că mă tem că problema va fi sincer din cauza informațiilor legate de datorie, dacă sunteți interesat, mă bucur

    ysmnxnumx
    Participant

    Sper sa fie aprobat Presupunand ca voi astepta 5 - 6 luni, cred ca psihologia mea se va deteriora. :)

    Servitoare
    Participant

    Nu, nu cred că vei aștepta atât de mult. Dacă condițiile dvs. sunt disponibile, viza este aprobată în 1,5-2 luni în procesul normal.
    De asemenea, încearcă să nu te gândești prea mult, dacă nu ai timp, găsește ceva de făcut. Pentru o vreme, m-am supărat psihologic doar gândindu-mă la asta. Acum l-am lansat, orice s-ar întâmpla, sper să am noroc :)

    ysmnxnumx
    Participant

    Așa cum ai dreptate, psihologia mea se va deteriora.  :)

    Servitoare
    Participant

    Buna prieteni,
    Pașaportul meu pare să fie în livrarea mărfurilor astăzi. Aștept curierul, sper că ni s-a aprobat viza, sunt foarte încântat. aplauda :) da :)

    Servitoare
    Participant

    Din păcate, viza mi-a fost respinsă. Sunt într-o dispoziție foarte proastă. Motivul respingerii a fost insuficiența financiară, cred că salariul soțului meu este insuficient :cryla: 
    Acum intenționăm să semnăm cu un avocat și să apelăm :(  Îmi pare foarte rău că nu depășește partea noastră. Am stat aici cu copilul meu. Își pun scuze, ceea ce fac nu este decât tortură. :cryla:

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (34 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.