Spectatorii 2019 Germany Visa

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Blue34
    Participant

    Încep acest subiect pentru prietenii noștri care își vor împărtăși ideile cu privire la problemele vizelor începând cu 2019, sper că totul va fi benefic pentru toată lumea...

    talhaxnumx
    Participant

    Buna ziua, am depus cererea in data de 04/12/2018, au trecut cam 76 de zile, mai astept, voi merge ca logodnic, asa ca a durat mult? Acum 2 săptămâni soția mea a mers la filiala pentru străini, ai nevoie de ceva? Au ajuns documentele? El a întrebat .. Ofițerul a spus că documentele mele erau la Köln și că au fost examinate. Soția mea însăși este la München, apropo .. Apoi i-a spus soțului meu că vă va acorda prioritate pentru că sunteți cetățean german, dar poate dura mult, poate dura 5-6 luni sau poate fi imediat , depinde de intensitate. Și apoi, uitându-se la computer, a spus: „Nu văd nicio situație negativă în fișierul dvs., cred că nu va fi nicio problemă. Nu știu dacă ar trebui să fiu fericit, îmi fac griji în fiecare zi timp de 3 luni. Poate depăși 90 de zile? Dacă depășește, ar trebui să fac ceva?

    Este a cincea zi, așa că nu am făcut încă nimic, dar surse de informații:
    Consulat (Căutare sau e-mail)
    Ausländerbehörde (prin deplasare personală, apel sau poștă)
    Bundesverwaltungsamt (Poștă)

    Așa știu. Am citit de multe ori că oamenii care primesc informații obțin informații prin aceste canale. Există cei care spun că căutarea aici sau încercarea de a obține informații poate prelungi procesul, dar nu știu, sunt mincinosul altcuiva.

    spre mare
    Participant

    Fie ca Allah să fie beneficiul și ajutorul nostru. Conform celor spuse de dvs., nu există vize care să ajungă în scurt timp. Nu înțeleg ce este legat de ule. Există oameni care obțin viză într-o lună. Există încă oameni care nu au viză timp de 3 luni. Acestea sunt foarte nedrepte dacă depinde de ofițerul care efectuează tranzacția. Sunt cetățean german. Lucrez și eu. Chiar și slujba soției mele este gata, am raportat-o ​​și la cerere. Oamenii nu pot merge când spun huh. ești căsătorit, dar ești privat de a trăi o viață de căsătorie. Oamenilor le este frică să ceară să sune, procesul va fi prelungit, ofițerul se enervează cu ideea că vă va ține dosarul în așteptare. Și nici cu ei nu există nicio problemă. Cel puțin există un sistem de urmărire. sau dacă dau informații oamenilor. Uneori oamenii se plictisesc. Când se va elibera viza? Va ieși? Mă întreb dacă o vor accepta. Au fost, de asemenea, cei care așteaptă trei luni și sunt interogatați. Oamenii se întreabă atunci de ce aștepți trei luni dacă urmează să faci interogatoriu. Înființarea unei familii a fost deja dificilă și vine din nasul fondatorilor din cauza birocrației. Fii încredințat lui Dumnezeu, aș dori ca toată lumea să aibă viză și în curând toată lumea va avea pe cei dragi.

    Viza în așteptare
    Participant

    Fie ca Allah să fie beneficiul și ajutorul tuturor dintre noi. Conform celor spuse de dvs., nu există vize care să ajungă în scurt timp. Nu înțeleg ce este legat de ule. Există oameni care obțin viză într-o lună. Există încă oameni care nu au viză timp de 3 luni. Dacă depinde de faptul că ofițerul face tranzacția, acestea sunt foarte nedrepte. Sunt cetățean german. Lucrez și eu. Chiar și slujba soției mele este gata, am raportat-o ​​și la cerere. Oamenii nu pot merge când spun huh. ești căsătorit, dar ești privat de a trăi o viață de căsătorie. Oamenilor le este frică să ceară să sune, procesul va fi prelungit, ofițerul se enervează cu gândul că vă va ține dosarul în așteptare. Și nici cu ei nu există nicio problemă. Cel puțin există un sistem de urmărire. sau dacă dau informații oamenilor. Uneori oamenii se plictisesc. Când se va elibera viza? Va ieși? Mă întreb dacă o vor accepta. Au fost, de asemenea, cei care așteaptă trei luni și sunt interogatați. Oamenii întreabă, atunci de ce aștepți trei luni dacă urmează să faci interogatoriu? Înființarea unei familii a fost deja dificilă. Fii încredințat lui Allah, aș dori ca toată lumea să aibă viză și în curând toată lumea va avea pe cei dragi.

    o mulțime de amine

    Fara frica
    Participant

    Voi merge ca logodit, există o diferență de 13 ani între noi, soția mea este mai în vârstă decât mine, dar ne întâlnim de 3 ani, corespondență etc. Le păstrăm pe toate în caz că vor, așa că va fi de aproximativ 80 de zile. Dar există acest lucru, soția mea a mers personal și a primit informații, femeia a spus că nu văd o situație negativă, a spus că a văzut totul despre noi, se schimbă din oraș în oraș din dosar în dosar, va dura 6 luni sau 1 an. Nu ar fi putut spune lucruri pozitive pentru a-l mângâia. Îl aștept pe Roșu, frică de viitor, tiparul meu de somn a dispărut.

    talhaxnumx
    Participant

    Da băieți, nu s-a scris nimic de 15 zile. Nu există veste bună :) Sper că noua săptămână ne va aduce noroc tuturor, InshaAllah. :)

    Încărcare viză
    Participant

    Da băieți, nu s-a scris nimic de 15 zile. Nu există veste bună :) Sper că noua săptămână ne va aduce noroc tuturor, Insha'Allah. :)

    Am depus o cerere de la consulatul german din Ankara pe 23 ianuarie 2019. Cererea a decurs fără probleme.Documentele mele au ajuns în Germania pe 11 februarie, iar soția mea a sunat la Filiala Străinilor. S-a spus de la Departamentul Străini că a fost trimis la un alt departament pentru a afla dacă căsătoria noastră era valabilă în Germania. Este regretabil că femeia care ne-a examinat documentele se află într-un concediu de vacanță de 2 săptămâni. Oricum, am mai așteptat cu răbdare încă 2 săptămâni. Astăzi soția mea a sunat-o pe femeia funcționară. Apropo, soția mea este inginer chimist și eu sunt inginer mecanic. Vârstele noastre sunt la fel ca prima noastră căsătorie. Avem salarii și case adecvate. Soția mea este cetățeană germană. Oricum. Femeia a folosit fraze de genul că trebuie să aștepți la telefon cu o certare și strigare incredibile pentru soția mea. A spus că am o mie de locuri de muncă, nu mă sunați sau altceva. Nu înțeleg prin ce drept. Soția mea este foarte naivă. Și pur și simplu avea de gând să o întrebe pe femeie cât de mult ar putea dura prima ei chemare. Desigur, suntem deprimați. Să nu întârzie viza. Moralul nostru a rupt stilul său. Nu pot să înțeleg vremea când a intrat un simplu funcționar. Nici măcar nu mi-a făcut soția să vorbească. Nu știu. Dumnezeu să dea răbdare tuturor așteptărilor. Cititori, vă rugăm să scrieți ceva, lăsați forumul să prindă viață

    Ohne idealien
    Participant

    .

    Ohne idealien
    Participant

    .

    talhaxnumx
    Participant

    Am depus cererea de la consulatul german Ankara la 23 ianuarie 2019. Cererea a decurs fără probleme.Documentele mele au ajuns în Germania pe 11 februarie, iar soția mea a sunat la Filiala Străinilor. S-a spus de la Departamentul Străini că a fost trimis la un alt departament pentru a afla dacă căsătoria noastră era valabilă în Germania. Este regretabil că femeia care ne-a examinat documentele se află într-un concediu de vacanță de 2 săptămâni. Oricum, am așteptat cu răbdare încă 2 săptămâni. Astăzi soția mea a sunat-o pe femeia funcționară. Apropo, soția mea este inginer chimist și eu sunt inginer mecanic. Vârstele noastre sunt la fel ca prima noastră căsătorie. Avem salarii și case adecvate. Soția mea este cetățeană germană. Oricum. Femeia a folosit fraze de genul că tu trebuie să aștepți la telefon cu o certare și strigare incredibile pentru soția mea. El a spus că am o mie de locuri de muncă, nu mă suna sau altceva. Nu înțeleg prin ce drept. Soția mea este foarte naivă. Și pur și simplu avea de gând să o întrebe pe femeie cât de mult ar putea dura prima ei chemare. Desigur, suntem deprimați. Să nu întârzie viza. Moralul nostru a rupt stilul său. Nu pot să înțeleg vremea când a intrat un simplu funcționar. Nici măcar nu mi-a făcut soția să vorbească. Nu știu. Dumnezeu să dea răbdare tuturor așteptărilor. Cititori, vă rugăm să scrieți ceva, lăsați forumul să prindă viață

    Eu și soția mea am mers la Berlin Ausländerbe - vă punem o întrebare înainte să plec pentru a solicita viză în Turcia. Și femeia de acolo ne-a certat. A spus să ne dea un număr la mână și să așteptăm afară. Am ieșit din cameră și am început să așteptăm. Apoi a certat că vei aștepta în sala de așteptare, nu acolo. Sunt sigur că există oameni buni printre ei, dar cred că majoritatea sunt așa :) Este dezonorant pentru noi toți să primim un astfel de tratament de acum înainte. M-a făcut să mă simt umilit lângă soția mea.

    Încărcare viză
    Participant

    Eu și soția mea am mers la Berlin Ausländerbe - vă punem o întrebare înainte să plec pentru a solicita viză în Turcia. Și femeia de acolo ne-a certat. A spus să ne dea un număr la mână și să așteptăm afară. Am ieșit din cameră și am început să așteptăm. Apoi a certat că vei aștepta în sala de așteptare, nu acolo. Sunt sigur că există oameni buni printre ei, dar cred că majoritatea sunt așa :) Este dezonorant pentru noi toți să primim un astfel de tratament de acum înainte. M-a făcut să mă simt umilit lângă soția mea.

    Este o situație foarte frustrantă. Nu suntem copii, nu este omenie să mai certăm o altă persoană. Își scot lenea din noi. Dacă funcționează corect, nu vom suna. Tranzacțiile se desfășoară rapid. Îi fac pe oameni să aștepte, apoi spun că nu ai dreptul să suni, vei aștepta. Ca o glumă. Și eu te înțeleg foarte bine. Evident, nu numai că îi certă, ci și îi fac să simtă că avem nevoie de ei. Crede-mă că nu mi-am iubit soția dacă aș face-o, nu aș merge niciodată în Turcia și-aș putea trăi viața în Germania. Ei își cresc presiunea asupra oamenilor înainte de a pleca. Bineînțeles că sunt cei care au gânduri diferite, eu îi respect, dar gândurile mele sunt în această direcție. Nu suntem solicitanți de azil, nu vrem să trăim în afară de soții noștri, există așa ceva ca unitatea familială, dar îi țin și pe oameni departe de căsătorie. 

    talhaxnumx
    Participant

    Bună ziua, băieți. Am solicitat o viză de reîntregire familială la Consulatul Germaniei din Ankara pe 14.02.2019. Astăzi (11.03.2019) este a 24-a zi. Conform informațiilor pe care le-am primit de la Ausländerbehörde, documentele nu au ajuns încă la mâna lor. Conform celor spuse de ei, nu a existat nicio negativitate după ce a atins-o. Rău este că am nunta cumnatei mele 5 zile mai târziu și cred că nu voi putea ajunge din urmă. Soția mea va trebui să meargă singură la nuntă și această situație mă întristează foarte tare. Spunem bine și așteptăm în continuare. Dumnezeu este grozav.

    Încărcare viză
    Participant

    Sıkmayın canınızı umarım en kısa zamanda çıkar vizeniz. Arkadaşlar bu arada eğer Almanya’da evlendiyseniz ya da evliliğinizi oraya onaylatırsanız vize işlemleriniz daha kısa sürer. Çünkü yabancılar şubesinden evlilik dairesine evraklarınız gönderiliyor yaklaşık 2 hafta ordaki işlemler sürüyor ve evliliğinizin Almanya’da geçerli olduğu onaylanıyor. O onay olmadan yabancılar şubesi kontrol etmiyor belgelerinizi askıya alıyor. Son olarak benim belgemi kontrol eden kadın 1 haftalık tatildeydi şansımıza. Hanımefendimiz bu hafta da olmayacakmış hastaymış. Sadece boş boş bekliyoruz.  offoff:) offoff:)

    talhaxnumx
    Participant

    Sıkmayın canınızı umarım en kısa zamanda çıkar vizeniz. Arkadaşlar bu arada eğer Almanya’da evlendiyseniz ya da evliliğinizi oraya onaylatırsanız vize işlemleriniz daha kısa sürer. Çünkü yabancılar şubesinden evlilik dairesine evraklarınız gönderiliyor yaklaşık 2 hafta ordaki işlemler sürüyor ve evliliğinizin Almanya’da geçerli olduğu onaylanıyor. O onay olmadan yabancılar şubesi kontrol etmiyor belgelerinizi askıya alıyor. Son olarak benim belgemi kontrol eden kadın 1 haftalık tatildeydi şansımıza. Hanımefendimiz bu hafta da olmayacakmış hastaymış. Sadece boş boş bekliyoruz.  offoff:) offoff:)

    Biz Almanya'da evlendik. Bu durumda dediğiniz gibi inşallah hızlı ilerler işlemler. En sinir bozucu şey de sizin yaşadığınız. İzin sonra hastalık derken bir şekilde tatildeler ve memur sayıları az o yüzden kağıt kürek işleri yavaş işliyor. Her şeyin hayırlısı olsun.

    Nesibe de
    Participant

    Ne-am căsătorit în Germania. În acest caz, așa cum ați spus, insha'Allah, tranzacțiile vor continua rapid. Cel mai enervant lucru este că îl experimentezi. Când spun rău după concediu, sunt cumva în vacanță și numărul funcționarilor publici este scăzut, așa că lopata de hârtie funcționează încet. Fie ca totul să fie bun.

    Procesul nu are nicio legătură cu căsătoria în Germania. M-am căsătorit în Germania. Viza mea a venit la sfârșitul a 4 luni.

    Încărcare viză
    Participant

    Procesul nu are nicio legătură cu căsătoria în Germania. M-am căsătorit în Germania. Viza mea a venit la sfârșitul a 4 luni.

    Respect ceea ce ați scris, dar în e-mailul trimis soției mele, Departamentul pentru Străini a menționat că, dacă vă faceți căsătoria valabilă în Germania, procesul dvs. va merge mai repede. Dacă găsesc e-mailul, îl voi împărtăși și aici, dar, desigur, există un sistem de stat în Germania, este posibil să nu fie valabil pentru fiecare sucursală.

Se afișează 15 răspunsuri - de la 16 la 30 (537 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.