Modalități de a înțelege Akkusativ și Dativ...

> Forumuri > Banca germană de cunoștințe și cunoștințe > Modalități de a înțelege Akkusativ și Dativ...

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    exaltat
    Participant
    Ceea ce am pregătit nu este un citat...
    Le-am pregatit singur pe toate...
    Dacă greșesc, aș dori ca prietenii mei sau profesorul nostru să mă corecteze...
    Scopul meu este să fiu de ajutor prietenilor care nu știu...

    ::) În interiorul tău Dumnezeu sa te binecuvanteze Doar spuneam::)


    33.jpg

    34.jpg

    35.jpg

    36.jpg

    37.jpg

    jentzsch2
    Participant

    Dumnezeu să te binecuvânteze, înălțat ;)

    Sunt sigur că aceste informații vor fi de mare ajutor persoanelor care sunt confuze în legătură cu această problemă.1 Am trimis link-ul către pagina prietenului meu ;)

    exaltat
    Participant

    Amin Timur, ma bucur ca te-am putut ajuta.. ::)

    fbsah
    Participant

    mulțumesc foarte mult…

    memolixnumx
    Participant

    :) Salut prietene Yücel, ai explicat foarte bine, multumesc mult 😮 :o. Am doar o intrebare si as fi foarte fericit daca ma poti ajuta.Unde sunt plasate mereu aceste substantive in propozitie? după sau înaintea verbului? Adică über, nach, auf, an, von these ( Cum îl pot folosi într-o propoziție cu cuvântul dersen) sau (schreiben) Nu am putut înțelege cum să îl folosesc, mulțumesc în avans. :)

    exaltat
    Participant

    :) Salut prietene Yücel, ai explicat foarte bine, multumesc mult 😮 :o. Am doar o intrebare si as fi foarte fericit daca ma poti ajuta.Unde sunt plasate mereu aceste substantive in propozitie? după sau înaintea verbului? Adică über, nach, auf, an, von these ( Cum îl pot folosi într-o propoziție cu cuvântul dersen) sau (schreiben) Nu am putut înțelege cum să îl folosesc, mulțumesc în avans. :)

    ca memoli mate,

    Le-am dat sub forma unui tabel înainte, nu știu dacă te-ai uitat,
    Acest subiect pe care îl căutați este în el... (vezi tabelul de mai jos).
    2. $ IK)
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=4101.msg23704#msg23704

    selimistan
    Participant

    Dumnezeu să binecuvânteze pe toată lumea este un subiect dificil de înțeles

    exaltat
    Participant

    Dumnezeu să binecuvânteze pe toată lumea este un subiect dificil de înțeles

    Amin, din partea noastră a tuturor...

    nahur
    Participant

    Ei bine, lasă-mă să-ți spun asta, merg la școală în Elveția de câți ani, n-am văzut niciodată ceva ca ceea ce ai descris.Dumnezeu să te binecuvânteze și să-ți mulțumesc foarte mult pentru mână și creier.

    Achten Sie
    Participant

    Dragul meu frate Yukuk, asta poate fi puțin dificil pentru începători, dar este un subiect cu care toată lumea are dificultăți, chiar și germanii au dificultăți în a-și înțelege propria gramatică. Oricum, mulțumesc oricum, Dumnezeu să te binecuvânteze...

    exaltat
    Participant

    Dragul meu frate Yukuk, acest lucru poate fi puțin dificil pentru începători, dar este un subiect cu care toată lumea are dificultăți, chiar și germanii au dificultăți în a-și înțelege propria gramatică. Oricum, mulțumesc oricum. Dumnezeu să vă binecuvânteze...

    Da, cred că a fost cam așa... Deci, să-i spunem A2

    înainte de
    Participant

    teșekkürler

    Kașüstü
    Participant

    A fost nevoie de ore pentru a pregăti acest lucru, știu că am pregătit unul similar.
    Doar o persoană bună și de ajutor poate face acest lucru.
    Dumnezeu sa te binecuvanteze.

    exaltat
    Participant

    A fost nevoie de ore pentru a pregăti acest lucru, știu că am pregătit unul similar.
    Doar o persoană bună și de ajutor poate face acest lucru.
    Dumnezeu sa te binecuvanteze.

    Da, mi-a luat ceva timp, dar scopul meu este să împărtășesc ceva... :D :)

    iubire și zeu
    Participant

    Bună ziua, prietene, mulțumesc, ai pregătit ceva frumos, dar este ceva în neregulă aici, camera DER TOURİST DANKT DEM BEAMTE FÜR DİE HİLFE

    iubire și zeu
    Participant

    DER TURISTIC DANKT DEM BEAMTE FUR DIE IS NOT HİLFE (DER TURISTIC DANKT DEM BEAMTEN FÜR DİE HİLFE)

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (48 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.