Noi jocuri de cuvinte germane de la almancax

> Forumuri > Știri și anunțuri despre produsele și serviciile Almancax > Noi jocuri de cuvinte germane de la almancax

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    MuhaяяeM
    Participant

    Bună ziua,
    Managementul Almancax este mândru să vă prezinte 5 jocuri de cuvinte germane diferite pregătite de dezvoltatorul Java Murat İNAN.

    În timp ce vă veți distra cu aceste jocuri, vă veți îmbunătăți atât tastatura, cât și limba germană.

    Acum să vă prezentăm jocurile noastre, trebuie doar să faceți clic pe numele jocului (titlul) pentru a juca.

    1-) Joc Anagramă
    În acest joc, câștigi sau pierzi puncte ghicind ortografia corectă a cuvintelor date prin amestecarea literelor. Învață cuvinte gravându-le în minte. Rezolva puzzle-uri și extinde-ți vocabularul.
    Vă veți minimiza greșelile de scriere cu acest joc.

    2-) Joc de cuvinte fotbal
    În acest joc, vi se cere să ghiciți semnificația cuvântului care stă în mijlocul terenului. Trebuie să arunci cuvântul către castelul din dreapta folosind tastele săgeată. Dacă presupunerea dvs. este corectă, câștigați puncte, dacă este greșit, pierdeți puncte. Găsiți obiectivul potrivit și nu marcați propriul dvs. obiectiv.

    3-) Jocul Cuvinte Plimbătoare
    În acest joc veți vedea multe cuvinte mergând pe ecran în același timp. Ar trebui să scrieți întotdeauna primul cuvânt. Veți câștiga puncte pentru fiecare literă corectă și veți pierde puncte pentru fiecare literă incorectă. Sesiunea se va încheia când cel puțin unul dintre cuvinte lovește peretele din stânga ecranului. Pentru sesiuni noi, pur și simplu faceți dublu clic pe ecran. Cuvinte alese aleatoriu, poziții alese aleatoriu în fiecare sesiune... Cu acest joc distractiv, vei învăța atât cuvinte, cât și vei îmbunătăți viteza de tastare pe tastatură.

    4-) Joc animat de testare a cuvintelor
    În acest joc, veți vedea un cuvânt care coboară de sus în jos pe ecran și trei opțiuni selectate aleatoriu sub acesta. Trebuie să faceți clic pe cuvântul corect cu mouse-ul. Veți obține puncte atunci când faceți clic pe cuvântul potrivit și veți pierde puncte atunci când faceți clic pe cuvântul greșit.

    5-) Joc de cuvinte cu tastatură
    În acest joc, veți vedea un cuvânt care coboară de sus în jos pe ecran. Introduceți acest cuvânt pe tastatură. Veți obține puncte pentru fiecare literă corectă și veți pierde puncte pentru fiecare literă incorectă. Amândoi veți învăța cuvinte și vă veți îmbunătăți viteza de tastare. De îndată ce tastați cuvântul corect, un nou cuvânt aleatoriu va apărea pe ecran. Pasiune pentru învățare și scriere rapidă ..

    Notă: Trebuie să aveți cea mai recentă versiune de Java instalată pe computer pentru a juca jocurile, altfel nu veți vedea altceva decât un pătrat care ocupă jumătate din ecran.

    Pe computer Faceți clic aici pentru a descărca software-ul Java și instalați programul pe care l-ați descărcat.

    exaltat
    Participant

    Multumesc celor care l-au pregatit, a fost foarte frumos...

    Dar nu mă satură să scriu cuvintele care merg ca apa...
    Ce zici dacă viteza acestuia s-ar reduce puțin...

    …mister…
    Participant

    E foarte frumos, multumesc... ok :) chiar sunt utile, de exemplu, mi-au ramas in minte doar 3-5 cuvinte in 2 minute. :) Mulțumesc din nou… :)

    peppa
    Participant

    Mod eficient de învățare a sănătății superbe pentru munca ta ..

    elifxnumx
    Participant

    Cred că cel mai bine este să configurați Anagram și Football Word Game;)
    Aș dori să-i mulțumesc lui Murat İNAN..Danke sehr…!! ;)

    barisch
    Participant

    Era perfect…
    Am jucat primul joc, este foarte plăcut și este mai ușor să ne amintim cuvintele din această formă în turcă / germană.
    Mâinile tale sunt bine :)

    michaelar
    Participant

    E chiar frumos, dar cred că sunt amator, mai ales când vine vorba de cei activi, e foarte greu să țin pasul...

    Inca Multumesc… ;)

    esma 41
    Participant

    Aș dori să mulțumesc tuturor celor care au contribuit la mine.
    Chiar și eu am avut puține dificultăți cu „cuvinte de mers”.  :) (chiar- normal, tastatura mea este rapidă)  ;D

    Dar totuși totul este foarte bun.  ;)

    turad
    Participant

    Nu pot juca. Jocurile nu sunt disponibile. Am și java. De ce nu?  :-

    MuhaяяeM
    Participant

    De exemplu, ce vedeți pe ecran?
    Spui că ai Java, dar ești sigur că aceasta este cea mai recentă versiune?

    turad
    Participant

    Nu cunosc ultima mea versiune, dar am instalat-o. Cum este cea mai recentă versiune de javan?  :-

    turad
    Participant

    alb, gri

    MuhaяяeM
    Participant

    Bine, Javaniz nu este ultima versiune, așa că o vezi.

    Dacă doriți să aruncați o privire aici: https://www.java.com/tr/

    turad
    Participant

    Mulțumesc acum profesorului meu.

    în poliwo
    Participant

    Tocmai am descoperit jocuri. Învățarea eficientă. Murat, sper că va veni continuarea.

    Dragostea și Contele

    salmana
    Participant

    dragi prieteni Sunt de așteptare pentru 6 aprilie examen prieteni ankara

Se afișează 15 răspunsuri - de la 1 la 15 (20 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.