Pot să mă mut în Belgia cu un permis de ședere primit din Germania?

> Forumuri > Secțiunea generală privind Germania și alte țări europene > Pot să mă mut în Belgia cu un permis de ședere primit din Germania?

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Oberfrance
    Participant

    Bună ziua,

    Soția mea este cetățean german și am venit în Germania ca cetățean turc. În prezent aștept să se elibereze sesiunea. O voi avea peste 2 săptămâni, dacă vrea Dumnezeu. Soția mea nu lucrează aici momentan. Deci, Nici eu nu pot lucra.Venind la întrebarea mea.

    Avem o casă și o oportunitate de muncă în Belgia Eu și soția mea ne putem muta în Belgia și să locuim acolo cu permisul de ședere pe care îl obțin de aici? Deoarece soția mea are statutul de cetățean al UE, știu că are dreptul de a se muta dacă îmi arată casa în care va locui. Așa că va fi ca și cum m-ai muta dintr-o parte a Germaniei în alta. Mă întreb dacă îmi vor cere niște condiții? Care sunt detaliile? Mă bucur dacă cineva cu ceva informații mă poate ajuta.

    Jesse7
    Participant

    Există un coș de gunoi în partea dreaptă a scaunului, există un pat pe spătarul scaunului, există un dulap în partea dreaptă a ferestrei, există cărți în dulap, există un dulap lângă dulap, există un ornament în dulap.

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.