Plec din Germania în Olanda

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    firarisevdamxnumx
    Participant

    Bună ziua Almanx Forum
    Prietenii mei…

    Mai întâi de toate, lăsați să treacă munca tuturor ..
    Sunt mândru de Domnul meu ..
    Nu vă faceți griji pentru durere ..
    Vreau să vă spun câteva cuvinte.
    Mulțumesc ..

    Am venit în Germania în 2010 prin căsătorie.
    Starea mea nu era nici rea, nici bună în Tr, am fost prăjită în propriul meu ulei.
    pe scurt
    Căsătoria mea s-a dezvoltat rapid ..
    Am inceput cursul imediat ce am ajuns. Aveam putin background. Limba mea straina obligatorie la scoala era germana. Dans :)
    Nu am fost cineva care a participat foarte mult la cursuri ..

    ce intelepciune am venit in Germania ..

    Am lăsat 9 ani în urmă în acest martie cu un gust dulce. Am fost căsătorit timp de 3 ani. Nu era copil, am avut noroc în școala respectivă. Am văzut cât de greu se luptau prietenii mei din jurul meu. Este foarte important să crești un fiule.
    Am sesiunea mea tăcută ..
    Nu am antecedente penale, slavă Domnului. Am supraviețuit până acum. Filmul adevărat începe acum :cryla: halayy:) halayy :)
    Vărul meu a deschis un restaurant în Olanda, la început a fost un mic restaurant ... mai exact, familia aleargă cu soția și verii lui.
    Au extins magazinul la cererea clienților.
    Și personalul meu de serviciu, pe care l-am făcut cu plăcere, este vorbit. Nu-mi place să mă laud, dar îmi fac treaba curată ..
    Acum, dacă devine neobișnuit la sfârșitul acestei ceremonii, voi fi transferat din Germania în Olanda.
    Domnul meu știe cea mai frumoasă dintre toate ..
    Orice face Mawlana este o faptă bună ...

    Am lucrat 6 ani cu o asigurare completă, una dintre cele mai importante companii din Germania ..
    Mă refer la fondul de pensionare sau ceva de genul acesta ...

    Voiam doar să împărtășesc asta ..
    Sunt prieteni din Germania în Olanda. Aș dori să aflu despre experiențele lor ..
    Cu dragoste..
    Mulțumiri ..
    (Dacă este ceva ce trebuie să știu, îi întreb pe prietenii mei care au experiență în acest sens. Nu uitați să faceți acest lucru, nu îl neglijați. Vă rog să împărtășiți subiectele despre care ei știu că sunt importante.)
    Doamne, by by :)

    almanyafatih
    Participant

    Este irelevant din punct de vedere al subiectului, dar soțul dumneavoastră era turc sau german?

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.