Despre livrarea din Germania in Turcia.

> Forumuri > Secțiunea generală privind Germania și alte țări europene > Despre livrarea din Germania in Turcia.

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Kılıçarslan
    Participant

    Bună prieteni,

    Din cauza morții bunicii mele, a trebuit să vin în Turcia după solicitarea cardului de ședere. I-am dat soției o împuternicire pentru a primi cardul de ședere și, după ce a primit cardul de ședere, mi l-a trimis la Deutsche Post pe 18 martie. Cu toate acestea, încărcătura nu a sosit încă. Mă uit la numărul de urmărire și apare în transport în sistemul PTT. Când am sunat la Deutsche Post, se afirmă că încărcătura a fost trimisă pe 21.03.2019. Credeți că există posibilitatea pierderii încărcăturii? Dacă merg la consulat mâine, pot solicita un card de ședere pierdut și să obțin un document de călătorie temporar? Eliberează acest document de călătorie în aceeași zi? Trebuie să aduc alte documente? Multumesc in avans pentru ajutor.

    fără inimă
    Participant

    Am trimis un colet și a durat 35-40 de zile. Dacă nu ați fi evitat banii pentru o problemă atât de importantă și ați fi trimis la UPS express, v-ar ajunge în 24 de ore, dacă am lucrat acolo și știu același lucru. Arma cu avionul. Ei trimit

    Kılıçarslan
    Participant

    Am trimis un colet și a durat 35-40 de zile. Dacă nu ați fi evitat banii pentru o problemă atât de importantă și ați fi trimis la UPS express, v-ar ajunge în 24 de ore, dacă am lucrat acolo și știu același lucru. Arma cu avionul. Ei trimit

    Din păcate, i-am spus să-l trimită prin UPS, dar când oficialul Deutsche Post a spus că va merge în 8 zile, el l-a trimis de acolo. Sper că marfa nu are nicio șansă să se piardă. 

    Nesibe de
    Participant

    Din păcate, i-am spus să-l trimită prin UPS, dar când oficialul Deutsche Post a spus că va merge în 8 zile, el l-a trimis de acolo. Sper că marfa nu are nicio șansă să se piardă.

    Mi-aș dori să mai așteptați puțin dacă ați făcut rambursarea, cred că în unele cazuri a spus 8 zile, dar poate ajunge la maximum 2 săptămâni. Soția mea mi-a trimis documente și le-am primit în 13 zile.

    Kılıçarslan
    Participant

    Mi-aș dori să mai așteptați puțin dacă ați făcut rambursarea, cred că în unele cazuri a spus 8 zile, dar poate ajunge la maximum 2 săptămâni. Soția mea mi-a trimis documente și le-am primit în 13 zile.

    Expedierea a ajuns după 28 de zile :)

    almanyafatih
    Participant

    Am trimis și primit marfă de 3 sau 4 ori. În general, cei care vin din Germania durează 1.5 până la 2 săptămâni. 1 săptămână sunt din Turcia. Poate fi extins în funcție de oraș și de sărbătorile celeilalte părți.

    bivens
    Participant

    Transportul de mărfuri din Germania în Turcia implică transportul de mărfuri între cele două țări. Diverse companii de logistică oferă servicii precum transportul aerian, maritim și terestru pentru a facilita circulația mărfurilor, asigurând livrarea eficientă și respectarea reglementărilor vamale pentru comerțul internațional.

Se afișează 6 răspunsuri - de la 1 la 6 (6 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.