Imigrare în Germania

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Producător de film
    Participant

    Bună băieți. În primul rând, iartă-mă dacă am deschis subiectul într-un loc greșit sau dacă am deschis un subiect greșit. Pentru că nu sunt genul care scrie în forumurile de pe internet și nu știu prea multe despre reguli etc.

    Sunt student senior la Facultatea de Comunicare, Departamentul Radio TV Cinema și logodnica mea locuiește în Germania. Când termin școala, intenționez să mă stabilesc acolo, dar din moment ce există puțini oameni cu cunoștințe în jurul meu care să mă poată ajuta cu aceste probleme, am simțit nevoia să scriu aici.
    Când merg acolo, vreau să am un loc de muncă cu potențialul meu. Sunt gata să primesc orice fel de instruire care să o necesite. Cunoștințele mele de germană se află în mijlocul A1 și A2, așa că sunt în măsură să obțin certificat pentru reîntregirea familiei, insha'Allah. Gândirea este foarte obositoare, iar evenimentele suprapuse mi-au dat peste cap psihologia.

    Turcia a trecut prin cauza ocupației tatălui meu în diferite orașe și pentru numeroasele și variate slujbe pe care le ocup și cu ocupat oldum.tiyatro origine sunt o ființă umană, de asemenea, realizez un film documentar despre experiența corespondenților pe care îi am ... ultimul Kilis în ultimul caz și am devenit directorul ambilor producători, nu-l pot împărtăși, deoarece filmul este în etapa de editare, sper că voi avea ocazia să vi-l arăt în viitor.

    În ceea ce privește problema principală, vreau să-mi folosesc potențialul din Germania pentru a fi un om de familie bun pentru soția mea și viitorii mei copii, sper că va trebui să am o slujbă bună. Este în regulă, pot face orice dacă este necesar, dar Cred că vor veni copiii mei.
    M-am dus în Germania de 2013 ori în 3 și am un pașaport verde până în 2016. Am decis să ne căsătorim cu logodnicul meu și să ne instalăm cuibul în Germania. Dar, așa cum am spus, restul este pus la îndoială. mi-am purtat psihologia. Nu știu, dar trăiesc cu anxietatea viitoare la cel mai înalt nivel. Aș fi foarte fericit dacă frații, surorile, prietenii, frații și surorile mele care mă pot informa.

    Mulțumesc pentru lectură, aștept răspunsurile tale.

    Alireza
    Participant

    Pentru a emigra în Germania, puteți urma pașii de mai jos:

    1. Cercetați legile germane privind imigrația și stabiliți care program de imigrare este potrivit pentru dvs.
    2. Pregătiți documentele necesare, acestea pot include pașapoarte, acte de identitate, studii și istoric de muncă.
    3. Dezvoltați abilitățile lingvistice necesare pentru a trăi și lucra în Germania. Puteți urma cursuri de limba germană sau puteți urma cursuri de limbă.
    4. Dacă doriți să găsiți un loc de muncă în Germania, căutați oportunități de muncă în Germania și aplicați pentru locuri de muncă. De asemenea, luați în considerare dacă aveți o diplomă recunoscută în profesia dvs.
    5. Solicitați o viză pentru a locui în Germania. Poate fi necesar să contactați consulatul sau biroul de imigrare în timpul acestui proces.
    6. Completați cererea de viză completând documentele necesare și urmați procesul.
    7. După aprobarea vizei, faceți aranjamentele de călătorie și pregătiți-vă pentru a pleca în Germania.
    8. După sosirea în Germania, înregistrați-vă reședința și urmați procedurile necesare.
    9. Alăturați-vă comunităților locale, îmbunătățiți-vă limba și conectați-vă cu oameni noi pentru a vă integra în Germania.
    10. Faceți cererile necesare pentru un permis de ședere sau de ședere pe termen lung și urmați procesul relevant.

    Vă rugăm să rețineți că procesul de migrare al fiecărui individ poate fi diferit și este posibil să aveți nevoie de informații detaliate. Prin urmare, poate fi util să solicitați sprijin de la autoritățile oficiale de imigrare sau de la centrele de consiliere din Germania.

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.