Am fost respins din Austria, va da Germania viza?

> Forumuri > Secțiunea generală privind Germania și alte țări europene > Am fost respins din Austria, va da Germania viza?

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    ieri
    Participant

    Buna ziua, anul trecut am fost admis la Universitatea Tehnica de Arhitectura din Viena, dar aveam acte lipsa cu privire la camin si nu au putut ajunge la mine.Cand au facut-o, mi-a fost respinsa viza pentru ca depasise data de inscriere la scoala. Pe foaia de respingere pe care mi-au dat-o, au precizat pe scurt acest lucru: „A fost respins pentru că a trecut data școlii”. Nu am obiectat pentru că în e-mailul pe care l-am trimis la Universitatea Tehnică din Viena spuneau că documentul meu de rezultat nu mai este valabil. Acum voi aplica în Germania. Am convenit cu o consultanță. Au spus că s-ar putea să fii respins prima dată pentru că ai fost respins înainte, dar mai ai o șansă, dar nu am întâlnit niciodată un astfel de incident. Exista cineva pe care il cunoasteti sau ati auzit care a trecut printr-o astfel de situatie?

    tugce_doerj este
    Participant

    Nu înțeleg dacă vii în Germania să studiezi. Ceva din ceea ce ai spus

    Lună plină
    Participant

    Dacă ai căzut în mâinile companiei de consultanță, vai de tine, Yas.

    De asemenea, aș dori să menționez în prezentare că universitățile tehnice sunt cele mai dificile universități. Și regulile sunt foarte diferite de învățământul superior din Turcia în Germania. Aș spune că faceți un efort luând în considerare acestea.
    Nu cred că veți primi o respingere dacă primiți certificatul de acceptare de la universități și faceți celelalte proceduri necesare.
    Companiile de consultanță extind afacerea pentru a obține bani, aveți grijă să nu vă pierdeți banii.

    Lesteraction
    Participant

    În plus, vreau să subliniez că universitățile tehnice sunt cele mai provocatoare. Reglementările germane ale învățământului superior diferă, de asemenea, semnificativ de cele din Turcia. Aplicați ținând cont de acestea, în opinia mea.

    bivens
    Participant

    Dacă obțineți un document de admitere de la instituții și urmați toți ceilalți pași necesari, nu cred că veți fi refuzat.
    Aveți grijă să nu vă pierdeți banii, deoarece consultanța extinde adesea sarcina în efortul firmei de a colecta mai mulți bani.

Se afișează 4 răspunsuri - de la 1 la 4 (4 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.