Am divortat.

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Ohne idealien
    Participant

    Salut prieteni. Am ținut forumul destul de ocupat în trecut. Soția mea este cetățean german și eu sunt turc. Am plecat de acasă după ce am locuit sub același acoperiș timp de 5 ani și 9 luni. Am locuit în altă parte timp de 1 an și am divorțat în Turcia. Apoi am introdus divorțul în Germania cu o traducere certificată în germană a certificatului de divorț. Deci acum sunt oficial divorțat. Când mi-am părăsit soția, soția a trimis o scrisoare la biroul pentru străini, în care spunea că nu vrea să locuiesc în Germania, că vrea să fiu trimis înapoi în Turcia, că m-am căsătorit cu ea pentru Germania și a scris multe de minciuni la adresa ofițerului meu. Tocmai solicitasem la acel moment pentru o carte de ședere, iar ei nu au luat acea scrisoare în serios și mi-au dat cartea de ședere. Cu Fiktionabescheinigung de 6 luni m-au facut sa astept pana in ultima zi a celor 6 luni si mi-au dat o noua programare. De data aceasta, termenul limită a fost din nou supărător cu un permis de ședere de 1 an independent de soț. Am primit acea ședință de 1 an și la sfârșitul anului 1, m-au sunat din nou și mi-au dat o ședință de 2 ani. Am un termen limită pentru a obține un card de rezidență luna viitoare. Acum adevărata mea întrebare este, pot intra din nou în Germania fără probleme după ce am plecat o săptămână în Turcia cu acest card de ședere care mi se va da? Biroul pentru străini a avut multe probleme cu mine, așa că îmi vin în minte lucruri rele. Noul meu card de rezidență nu conține niciun element restrictiv, nu? De exemplu, dacă acest om merge în Turcia, nu se va mai întoarce niciodată? Ar putea fi posibil așa ceva?

    fără inimă
    Participant

    Bună ziua, sunteți divorțat, încă nu putem scăpa de întrebările voastre năucitoare. :) Nici măcar nu simt nevoia să răspund la întrebarea ta. Sper că ai înțeles răspunsul. Să ai o călătorie sigură în avans. :)

Se afișează 1 răspuns (1 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.