Nu mi-au dat cartea de rezidență mințind

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Ohne idealien
    Participant

    Am avut un termen limită astăzi în auslanderam. Să-mi iau identitatea. Termini acum 1 lună, când am venit acasă cu codul PIN ID, m-am asigurat că l-am făcut pe internet. Am verificat chiar dacă vine cu numărul de serie pe hârtia pe care mi-au dat-o înainte să o fac. Totul a fost ok si ma asteptam gata sa cumpar. Am stabilit termenul limită exact acum 1 lună. Am fost astăzi la terminus și la femeia care mi-a prelungit ședința. Prietenii au spus că au făcut o greșeală și au dat un termen limită pentru că actul tău de identitate nu a apărut. Acest lucru este imposibil pentru că l-am pus la îndoială, a fost scris pe internet. El a spus: „Semptember, trimite-mi un e-mail după o lună și jumătate, iar dacă îl văd, o să răspund”. El a spus: „Întreabă-mă pe septembrie dacă vine”. Apoi mi-am sunat imediat soția. Pentru că am plecat de acasă acum o lună. Înainte să plecăm, am reînnoit sesiunea împreună. Am plecat din casă imediat după. Pentru că nu ne înțelegem. Soția mea mi-a scris că mi-a trimis un e-mail și că am părăsit-o și am plecat. Deci, pe baza acestui e-mail, nu-mi dau cartea de rezidență? Politia nimic. Am locuit 1 ani sub același acoperiș. Apropo, soția mea este cu 1 ani mai în vârstă decât mine. Dar meritam să rămân în Germania. De ce fac asta acum? Îmi puteți recomanda un avocat bun din Frankfurt care să facă aceste lucruri?

    Ohne idealien
    Participant

    De asemenea, fiktionbescheinigung-ul meu este până în luna a 11-a. Nu mi-am primit cardul până atunci. Nu am putut ajunge la ei într-o nouă fiktionbescheinigung. Ce ar trebuii să fac? Am nevoie de calificarea mea. Când expiră Fiktionbescheinigung, voi fi automat șomer.

    fără inimă
    Participant

    Buna, nu o sa iasa nimic, ai jobul acela, ar trebui sa-l dea in luna a 11-a, o vor da eventual, sunt 15 zile intre data la care ai aplicat la sedinta si data la care ai plecat din casa, exista nicio problema, ultima varianta este un avocat. Dacă ai deja b1, vei deveni cetățean german la împlinirea celor 7 ani, atât de simplu, nu-ți face griji.

    Ohne idealien
    Participant

    Ei bine, fără inimă, am aplicat pentru rezidență cu soția mea, așa cum ai spus, am plecat din casă după 15 zile. Soția mea a scris o scrisoare imediat pentru că am plecat din casă și am scris o mulțime de lucruri false. Deci îmi pot spune? Se spune că ai părăsit casa mea, acum ești independent, așa că trebuie să dai din nou antrag independent? Acesta este, de asemenea, un proces lung și dacă nu îmi primesc din nou cartea de ședere sau fiktionbescheinigung până în luna a 11-a, voi fi șomer. Când sunt șomer, nu va exista nici un obstacol, cum ar fi să nu mă exclud din Germania.

    Au trecut aproape 6 luni de cand am aplicat, dar nu mi-a sosit cardul inca.Cand este proces de deportare, biroul pentru straini se ocupa de procesul in 1 ora, dar tot prelungesc munca pentru a da permis de sedere. I-au dat un carnet de 1 ani ursului venit din Afganistan cu cauciuc negru în picioare, este analfabet, dar ne dau astfel de greutăți.

    fără inimă
    Participant

    Ai fost cu soțul tău când ai aplicat pentru ședință și ai semnat acolo în acea zi, chiar dacă cardul tău nu a ajuns. Ești proprietar pe termen nelimitat din prima zi, conform legii, nu cred că vei avea probleme. Rescrie aceleași lucruri. Trebuie, dar indiferent de soțul tău, poți obține o viză oricum.Aplici pentru cetățenie.Când îți împlinesc 7 ani, s-a terminat, panică irosită. O faci, de ce te-ar trimite în Turcia? Ai trecut deja de această etapă.

    Ohne idealien
    Participant

    Când cei lipsiți de inimă am plecat din casă, soția mea a scris atât un e-mail, cât și o scrisoare ofițerului meu. A scris că l-am părăsit și l-am căsătorit în Germania sau așa ceva. Lie a scris multe lucruri greșite. Teama mea este că ausländeramt ia în serios aceste minciuni. Cred că de aceea ofițerul ăla oricum nu mi-a dat cartea de ședere. Ne caută. Totuși, este irelevant, ne-am căsătorit cu dragoste. Deoarece nu au putut spune că inspirația ta a trimis o scrisoare din cauza secretului, femeia a spus: „Îmi vei trimite doar un e-mail în septembrie și mă vei întreba dacă ai venit”. De ce doar îl întreb, nu mai lucrează cineva acolo? Acum te gândești la dulapurile rotative.

    fără inimă
    Participant

    uneori nu te inteleg, intri in panica, nu se face atat de mult sa nu crezi ce auzi de la dreapta la stanga sau ce spune sotia ta frate, ai stat ani de zile in aceeasi casa, poate fi fals o astfel de casnicie , pentru numele lui Dumnezeu :) Degeaba te irosesti
    Ei vor trebui să îți dea la infinit, să uite de asta, să devii cetățean german când îți împlinesc 7 ani, să-ți lași mintea să se relaxeze, trebuie să spunem mereu aceleași lucruri, să te uiți la munca ta, să nu-ți faci griji, eu Nu aș scrie așa dacă nu aș fi sigur

    Ohne idealien
    Participant

    Nu înțeleg fără inimă. Nu aud din dreapta sau din stânga, dar soția mea chiar a scris o scrisoare că am părăsit-o și m-am căsătorit cu ea pentru Germania sau așa ceva. Problema mea acum nu mai este la infinit. Pot obține cartea de ședere de 3 ani, pe care am solicitat-o ​​deja și care mi-a fost reeliberată în siguranță.

    fără inimă
    Participant

    După acest timp, indiferent unde i-ar scrie soțul tău o scrisoare oricui i-ar scrie, el nu o va crede, chiar dacă nimeni nu crede, tot îți vei obține drepturile în instanță.Ar putea fi o căsnicie de 6-7 ani o minciună? Dacă ar fi fost cazul, ai fi divorțat doi ani mai târziu etc.

    După 7 luni, a venit scrisoarea, biroul pentru străini a dat termen de întâlnire săptămâna viitoare, 2 afgani care au aplicat cu mine au primit permis de ședere după 1 lună, încă mă ocup de asta.

Se afișează 10 răspunsuri - de la 1 la 10 (10 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.