Nu pot lua Unbefristet!!

Bine ați venit la ALMANCAX FORUMS. PUTEȚI GĂSI TOATE INFORMAȚII CĂUTATE DESPRE GERMANIA ȘI LIMBA GERMANĂ ÎN FORUMURILE NOASTRE.
    Ohne idealien
    Participant

    Am adunat cu grijă toate documentele pe care le-au cerut. Ba chiar le-am aranjat pe fiecare în ordine cu o agrafă. A venit data scadentă și am mers cu soția mea. Mi s-a ars numărul la coadă, am intrat în cameră, ne-am așezat și am scos actele din dosar și le-am dat ofițerului. Femeia s-a uitat la hârtii una câte una și a căutat literalmente o scuză pentru a nu da unbefristet. A ales renteversicherungsverlaufu din atâtea hârtii, l-a luat în fața lui și s-a uitat la momentele în care lucram unul câte unul. Și știi ce a spus? Îmi pare rău, dar nu pot să mă descurc. De ce am spus? A spus că nu ai lucrat 4 luni anul acesta, nu ai lucrat 5 luni anul acesta. De aceea a spus că nu poate să-l dea. El a spus că trebuie să plătești 60 de luni de chirie. Dar am spus că soția mea este cetățean german. A spus că nu are nicio legătură cu asta. În mod normal, această discuție de pensionare de 60 de luni nu este cerută celor ai căror soți sunt cetățeni turci? Drept urmare, la sfârșitul a 6 ani, au dat permis de ședere pe 3 ani.

    fără inimă
    Participant

    Când nu sunt căsătoriți, se uită la statutul de plată a primei de 60 de luni. Nu ai dreptul să nu dai. Cei cu soți germani fie devin cetățeni germani după 3 ani, fie obțin rezidența permanentă. 5 ani nu expiră în acel moment. Fie din necunoaștere, fie contactați în mod conștient un avocat care nu i-a dat-o, pentru a rezolva cazul sau pentru a se plânge angajatului.Nu au un astfel de drept. De exemplu, sunt un copil de cetățenie germană. Am aplicat pe termen nelimitat pentru ca s-a intamplat, am divortat de sotia mea, nu am lucrat 5 ani, m-a intrebat cat ai lucrat pana acum, i-am spus ca lucrez de vreo 3 ani, nu mi-a pus probleme , am scris ca exemplu

    Ohne idealien
    Participant

    Chiar și de două ori, ofițerul a întrebat dacă aveți copii. Am spus nu. A întrebat-o pe soția mea, lucrezi, da, chiar am spus că sunt aici abrechnungs. Cu alte cuvinte, atât eu cât și soția mea lucrăm vollzeit, nu avem nimic de-a face cu vreun ajutor de la stat. Mă gândesc să merg și la un avocat, dar nu știu câți bani va costa.

    fără inimă
    Participant

    Ei bine, vei cheltui mulți bani, dar hai să-ți spun dacă ai un loc de muncă solid și cred că ai scris că ai împlinit 40 de luni. Dacă nu ai probleme cu inspirația, și chiar dacă ai, o vei obține la infinit după 60 de luni, cred, nu cheltui bani pe un avocat, stai. Da, sunt nedrepti cu tine. Singurul avantaj al obținerii unui împrumut permanent este acela de a putea contracta un împrumut sau ceva. În afară de asta, scapi de a merge la un birou de străinătate pentru a-ți prelungi permisul de ședere, nu există alta gluma. Aplicați din nou cu legile care urmează să fie promulgate de noul guvern oricum. Dacă aș fi în locul tău, aș solicita cetățenia germană, nu definitiv.

    Ohne idealien
    Participant

    Prima mea dorință este să am un unbefristet. Cetățenia poate fi mult mai târziu, dar am vrut să mă unbefristet și să scap de problema auslanderamt. Cealaltă întrebare a mea este, trebuie să aștept 3 ani pentru a aplica din nou pentru unbefristete? De exemplu, am șansa să aplic din nou după 1 an?

    fără inimă
    Participant

    Nu, nu trebuie să așteptați. Ultima dată am primit o rezidență de 3 ani.

    yenicerixnumx
    Participant

    După cum au spus cei fără inimă, probabil că ați întâlnit un ofițer care fie este ignorant, fie vrea să conducă în sus. Cred ca o sa cheltuiesti multi bani cu un avocat sau ceva de genul.In final va dura cel putin 1,5 ani, care depinde de densitatea locului in care locuiesti. Deja cheltuiți jumătate din ea așteptând. Dacă nu iese după aceea, atunci ai toate cărțile. Vă recomand să discutați cu un superior al ofițerului înainte de a merge la avocat. chiar daca explici cu articolele de lege, cred ca o vor repara. Momentan astept cetatenia.Au trecut 3 luni de cand am aplicat. Lipseau documente, le-am completat și le-am dat. fara sunet, cred ca l-au procesat. dar în caz de respingere sau răspuns negativ, mă gândesc să fac la fel.

    istanbullu este
    Participant

    Am adunat cu grijă toate documentele pe care le-au cerut. Ba chiar le-am aranjat pe fiecare în ordine cu o agrafă. A venit data scadentă și am mers cu soția mea. Mi s-a ars numărul la coadă, am intrat în cameră, ne-am așezat și am scos actele din dosar și le-am dat ofițerului. Femeia s-a uitat la hârtii una câte una și a căutat literalmente o scuză pentru a nu da unbefristet. A ales renteversicherungsverlaufu din atâtea hârtii, l-a luat în fața lui și s-a uitat la momentele în care lucram unul câte unul. Și știi ce a spus? Îmi pare rău, dar nu pot să mă descurc. De ce am spus? A spus că nu ai lucrat 4 luni anul acesta, nu ai lucrat 5 luni anul acesta. De aceea a spus că nu poate să-l dea. El a spus că trebuie să plătești 60 de luni de chirie. Dar am spus că soția mea este cetățean german. A spus că nu are nicio legătură cu asta. În mod normal, această discuție de pensionare de 60 de luni nu este cerută celor ai căror soți sunt cetățeni turci? Drept urmare, la sfârșitul a 6 ani, au dat permis de ședere pe 3 ani.

    Bună ziua,

    Dacă soțul tău este cetățean german, nu ar trebui să existe nicio problemă. Am avut grijă de copii acasă în primii 2 ani. Am fost la curs și mi-am luat licența. Există multe goluri între ele. De fapt, Rentenversicherung a plătit cea mai mică sumă pentru anii în care am avut grijă de copil. Dar am avut și lacune. Unbefristet 3 ani prin lege dacă nu ați primit nicio asistență. Desigur, aceasta poate fi în NRW dacă statul dumneavoastră este diferit. (A aratat contractul de munca si salariile sotiei mele) De fapt, am primit nelimitat in 3 ani si am devenit cetatean german in 3,5 ani. Asta e munca ofițerului de acolo. (Presupun că ai trecut B1 + einburgerungsprüfung)

    Sper că puteți obține sesiuni nelimitate cât mai curând posibil, fără probleme.

    Acum am cautat si am gasit:

    Arată această pagină o berate e

    https://www.integrationsbeauftragte.de/ib-de/ich-moechte-mehr-wissen-ueber/einbuergerung/wann-haben-sie-einen-anspruch-auf-eine-einbuergerung–1865120

    Toamnă 4
    Sie sind mit einer/einem deutschen Staatsangehörigen verheiratet oder leben mit ihr/ihm in einer eingetragenen Lebenspartnerschaft.
    In diesem Fall könnten Sie bereits nach drei Jahren Aufenthalt in Deutschland eingeürgert werden.
    Wenn Sie einige Voraussetzungen erfullen, kann die Behörde Ihren Antrag nur in Ausnahmefällen ablehnen. Wenn Sie planen, sich scheiden zu lassen, die Lebenspartnerschaft aufzuheben oder bereits in Trennung leben, haben Sie keinen Anspruch auf eine Einbürgerung nach drei Jahren.

    Nesibe de
    Participant

    Walla, spune-mi ultima situație, scriu ca să dau exemplu. Sunt in proces de divort inca nu s-a intentat niciun proces.Vor fi 4,5 ani.Am cumparat-o pentru 3 ani intai. După aceea, ofițerul l-a prelungit cu încă 1 an în funcție de data de expirare a pașaportului meu. Și a încheiat interviul nostru spunând: „Hai să-ți acordăm 1 an deocamdată, cu 1 an rămas în data de expirare a pașaportului, iar data viitoare când vei aplica, vei locui deja în Germania timp de 5 ani și îți vom oferi cu plăcere limita." Apropo, lucrez cu normă întreagă de când am venit. Am absolvit examenul B1 și de cetățenie. Am si contract de munca pe perioada nedeterminata. :)

Se afișează 8 răspunsuri - de la 1 la 8 (8 în total)
  • Pentru a răspunde la acest subiect, trebuie să fiți autentificat.